Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mihcal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-405
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mihcal's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przy silnikach elektrycznych prąd rozruchowy to 3x. Dlaczego przy PC trzeba założyć 5x?
  2. Dzięki za podpowiedzi. Co do mocy agregat, to podobnie myślałem. Co do zakłóceń, to dobry agregat ma AVR, czyli stabilizację parametrów prądu. Agregaty zasilają znacznie bardziej skomplikowane urządzenia, więc od strony technicznej z pompą też sobie poradzi. Co do kozy, to doskonałe porady, z tym że nie mam komina więc trochę problematyczne Myślałem jeszcze o piecu na opał, ale to sporo miejsca, grat który przez 99,9% czasu wadzi. Wydajność układu awaryjnego nie jest dla mnie istotna. Chodzi o sytuację wyjątkową.
  3. Dzień dobry, zastanawiam się nad awaryjnym grzaniu/zasilaniu domu. Jako jedyne źródło ciepła mam pompę ciepła powietrze/woda. Nie mam kominka, ani kozy. Myślę nad kupnem agregatu, który w razie wojny uciagnie pompę. Czy możecie podpowiedzieć w jaki sposób dobrać moc agregatu? Pompa jednofazowa Panasonic 9KW.
  4. Byłbym bardzo wdzięczny.
  5. Dzięki za podpowiedzi. Płaszcz aluminiowy wydaje się super rozwiązaniem, ale niestety mam za mało miejsca, a poza tym chyba trzeba je zamontować przed instalacją? Pewnie skończy się na taśmie aluminiowej.
  6. Dzień dobry, zastanawiam się w jaki sposób zabudować przyłącze wodny pompy typu monoblok. Po ociepleniu rur wygląda to mało estetycznie, a do tego z czasem zapewne UV pogorszy sprawę. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Michał
  7. Szanowni Forumowicze, posiadam Ekouniwersal 35kW z palnikiem Ekoenergia. Od kilku tygodni węgiel pali się tylko w części palnika od strony kosza. Na drugiej stronie niestety węgiel się nie spala. Oczyściłem nawiewy, wkleiłem ponownie palnik i nic. Wszystko bez zmian. Czy komuś przychodzi do głowy jeszcze jakaś przyczyna?
  8. Dziękuję bardzo za pomoc. W takim układzie, skoro jesień wrócę do eksperymentów z pelletem. Co do mokrego pelletu, to przestrzegam wszystkich. W moim przypadku, opał nie wydawał się jakoś specjalnie mokry, ot lekko wilgotny. Po dobie z zasobnika zwyczajnie lała się woda. Podajnik, jak i spód zasobnika były bardzo gorące. Po kolejnej dobie, elementy zasobnika, pomalowane w środku, straciły farbę. Musiała być tam spora temperatura. Dotyczy to również klapy.
  9. Drodzy Forumowicze, używam od 5 lat Ekouniwersal 32KW do ogrzewania dwóch domów ( teoretycznie, bo drugi się buduje . Do tej pory paliłem ekogroszkiem, ale w tym roku obecny dostawca zirytował mnie. Niby opał ten sam, ale widzę, że inaczej się pali, dużo spieków a do tego trzy razy stanął ślimak. Spróbowałem ostatnio pellet. Pierwszy tydzień - super. Czysto, piękny płomień, nie śmierdzi. Niestety później zasypałem mokry pellet. No i porażka. Pellet zaczął się palić w koszu. Czy macie jakieś doświadczenie z paleniem w tym piecu takim paliwem? Jakieś zmiany ustawień sterownika? Ja tylko zwiększyłem długość pracy podajnika z 6s na 12s.
  10. Temat trochę martwy, ale podbiję, ponieważ sporo się zmieniło. Kolega proponuję etigera zestaw, a taki sam tylko z gwarancją door 2 door na dwa lata jest w carrafourze zdaje się 250zł taniej. Ja właśnie zainstalowałem w mieszkaniu i czekam na złodziei Na poważnie to chyba już niedługo takie rzeczy zawojują rynek. W domu rodziców jest przewodowy satel, który z instalacją kosztował krocie, a cały czas jest z nim jakiś problem. Na serwisantów poszło pewnie w rok tyle co ten lark z carrafoura kosztuje:)
  11. Panowie, mam otwarty salon w domu parterowym z poddaszem, gdzie skos z jednej strony chcę dość mocno opuścić względem krokwi i jętek. W kluczowym miejscu, pod jętkami będzie to około 1m. W związku z tym mam dwa pytania: 1. Jakiej użyć techniki mocowania profili CD? Przedłużyć grzybki, czy może użyć wieszaków obrotowych na prętach mocujących? 2. Pod jętkami, gdzie stelaż z profili CD będzie znajdował się ok. metr niżej, jak ułożyć wełnę? Jeśli tradycyjnie umieszczę ją między jętkami i drugą warstwę dam bezpośrednio pod nią, to pojawia się problem mocowania tej drugiej warstwy. Z kolei jeśli położę wełnę na wiszący stelaż, to czy nie będzie to mega upierdliwe w wykonaniu? Z góry dziękuję za pomoc
  12. Kolor jest natychmiast. Lejąc wodę do szklanki, widać barwę. Było tak samo przed hydroforem. Przypadek zanieczyszczonej, czy źle wykonanej studni raczej odpada, ponieważ u sąsiadów jest podobna woda. Wniosek: uderzamy w greensand. Pytanie idioty: mam oczyszczalnię biologiczną. Jak ma się do tego kwestia płukania złoża?Czy powinienem odprowadzać poza kanalizację ściek po płukaniu?
  13. Mieszkam w okolicach Wyszkowa, więc mam w pobliżu Bug, a do tego lasy iglaste i piasek. Ponoć jak są lasy iglaste i piachy, to często występuje podwyższony poziom związków humusowych. Kolor mam brązowawy. Nie ma zapachu, nawet jak zamknięta woda postoi dłużej. Ślady na sanitariatach nie są zbyt duże. Wydaje mi się, że barwa nie jest skutkiem działania Fe, ponieważ nie ma go aż tak dużo, a i brak zapachu. Podejrzewam, że winni to związki humusowe. Pytanie, co je usunie? Mój prymitywny plan, to wprowadzać pojedyńczo kolejne elementy. Zaczynam od filtru mechanicznego 5 mikronów. Jak nie zadziała, usuwam Fe i Mn. Na koniec węgiel.
  14. Wydaje mi się, że Brita działa w oparciu o aktywny węgiel, Woda przepuszczona przez Britę niestety nie zmienia swojej barwy.
  15. Więc na piechotę: Barwa 40mg/lOdczyn 7,1 PH Twardość 104 mg/l Żelazo 694 µg/l Mangan 229 µg/l Chlorki <5 mg/l Jod amonowy 0,242mg/l Azotyny <0,01mg/l Azotany <1 mg/l Mętność 17,1 NTU Zapach akceptowalny Siarczany <5 mg/l Przewodność el. wł.216 µS/cm Utlenialność 6 mg/l
×
×
  • Dodaj nową pozycję...