Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wopik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O wopik

  • Urodziny 06.02.1966

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    stan surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tuchów
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wopik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Rozważ też pasy ażurowych płyt ułożone na chudym betonie, opaski oraz wypełnienie ładnym klińcem. Estetyka żony pewnie skłoni do wyboru płyt kamiennych lub ładnych betonowych kamieniopodobnych. Pasy pozwolą na uniknięcie poprawiania klińca po ostrzejszym zatrzymaniu czy ruszeniu oraz lekko wystając nad kliniec pomogą w odśnieżaniu. Kliniec odprowadzi wodę ale będzie gromadził zanieczyszczenia, na których po jakimś czasie urosną roślinki, które trzeba usuwać mechanicznie lub chemicznie. W zapewnienia gminy bym zbytnio nie wierzył. Opróżnianie szamba można zrobić wężem zakopanym w trawie i wyprowadzonym przy ogrodzeniu z nasadą 110 jak przy szambiarce.
  2. Do piohal Nie podajesz danych o konstrukcji nadproża oraz posadowienia okien względem lica ściany a to warunkuje różne możliwe rozwiązania wielokrotnie pokazywane w tym wątku. Ja wybrałem montaż jak na rysunku, skrzynka 165 mm, styropian 180mm. Zamiast wspornika narysowanego kolorem czerwonym będą kątowniki po bokach skrzynki oraz blacha otworowa łącząca prowadnice z skrzynką. (nie mam Integro, tylko przerobione Be clever). Dodatkowo wstawiam pasy aerożelu 5 mm pomiędzy prowadnice a ościeżnice. Trzeba jednak zabezpieczyć krawędź aerożelu przed UV, więc planuję zawinąć na krawędzi okleinę - nie wiem czy meblowa wytrzyma UV. Szukam więc okleiny złoty dąb stosowanej na okna PCV.
  3. Dziękuje jareko za zainteresowanie tematem i liczne profesjonalne wypowiedzi na tym forum. Poszerzenia, które proponujesz są możliwe do realizacji na etapie przed zakupem okien, a moje są zamontowane. Szukam możliwości poprawy izolacyjności ramy okna, na której leży zimna aluminiowa prowadnica. Nie da się zrobić węgarka styropianowego na ościeżnicy (potencjalna awaria rolet to prucie elewacji). Moim zdaniem taki pas lepszej izolacji ociepli boczne ościeżnice, dodatkowo uszczelni i poprawi izolację warstwy piany. Pracę rolet raczej niewiele wyciszy, ponieważ wkręty przeniosą drgania. Ciągle zastanawiam się nad rezygnacją z rolet.
  4. Mam pomysł, żeby pomiędzy aluminiowe prowadnice rolet a ościeżnice włożyć pas z maty aerożelu lambda 0,014 [W/(m*K)]. Taki pas o szerokości 10 cm zakryłby również piankę i poprawił izolacyjność cieplną i wiatroszczelność połączenia okno - mur. Nie znam paroprzepuszczalności tego materiału. Czy ktoś to robił? Co sądzicie o takim montażu?
  5. Supernik:Bo na tym etapie nie wiem kto mi je dostarczy... Jeśli przewód ma tylko 3 kabelki to ciekawe jak się zmienia kierunek obrotów ???? Jeśli myślisz kategoriami sterowania silnika prawo/lewo przy prądzie 50Hz/ 230V rozważając 3 lub 4 przewody to powodzenia. Zacznij od wyboru systemu rolet, rozmiaru skrzynki u planowanego dostawcy a on przedłoży warianty zasilania i wymagania dla instalacji. Do rozmowy musisz się przygotować i od tego jest forum. Pytaj np. o silniki z wbudowanym odbiornikiem radiowym, które są tańsze od zestawu silnik+odbiornik. Jeśli zastosujesz sterowanie radiowe to do włącznika nie musi iść żaden przewód - czytaj wyżej. Za sporządzenie oferty nie zapłacisz a rolety kosztują, natomiast późniejsze przeróbki to tragedia. Oczywiście warto zadać pytanie kilku firmom.
  6. Instalacja elektryczna zasilania napędu rolet może być załączana jak żarówka - od lokalnego włącznika. Ta wersja może mieć również układ łączników schodowych, bistabilnych lub automatyki sterowanej z układu "gwiazdy" w tym również sterowanie czasowe. Praktyczniejsze jest sterowanie radiowe: przy silniku rolety znajduje się odbiornik a pilot steruje pojedynczymi roletami na częstotliwości odbiorników lub grupowo na tzw. kanale wspólnym. Ta wersja może też posiadać wersję programowania czasowego - tylko nadajnik będzie droższy. Każde z tych rozwiązań wymaga innego zasilania elektrycznego - fazy. W każdym przypadku do rolety musi dochodzić przewód ochronny i neutralny. W zależności od wybranego sposobu sterowania i funkcji silników z czujnikiem przeszkody lub bez, wyłączników krańcowych możesz mieć różne sposobyotwierania rolet: zamknij-otwórz lub z możliwością zatrzymania w częściowym otwarciu. Szczegóły ustalisz z dostawcą / instalatorem, ale do rozmowy trzeba się przygotować i dobrze że tak chcesz zrobić. Ja ten błąd popełniłem. Możesz wybrać ręczne sterowanie linką lub taśmą i tu nie potrzebujesz instalacji elektrycznej . Jeśli coś zagmatwałem proszę specjalistów o korektę.
  7. Dziękuję Jani_63 za podpowiedź. Jest to część rozwiązania problemu. Zdecyduję się chyba na takie wsporniki jak na moim rysunku, tylko mocowane wprost do nadproża plus gruba warstwa ocieplenia. Przerobienie kasety z BeClevera na podtynkową jest możliwe w szczelny sposób, ale wymaga sporo pracy. Nie znalazłem jeszcze możliwości przełożenia wnętrza do innej skrzynki. Pozdrawiam forumowiczów i czytelników forum.
  8. Wrócę do mojego pytania nt. BeClever nietrafnie kupionego. Pytałem producenta o lepszą wersje ocieplenia skrzynki i odesłał mnie do lokalnego „montażysty” rolet. Ten jednak zaniemówił po moim pytaniu. Mam pomysły: 1. Rozważam przerobienie skrzynki na wzór Integro przez odcięcie tylnej części skrzynki, tak by zostało miejsce na roletę. Szczelne zakończenie od góry i przykręcana wkrętami rewizja od dołu. Sterownik radiowy muszę obrócić wzdłuż skrzynki i przymocować do boku - jest za długi. Skrzynkę obracam roletą do okna i montuję śrubami na uchwytach do półek i kołkuje na tulejach dystansowych w wieńcu i ścianie. 2. Nadprożem mojego okna jest wieniec stropu zakończony 5 cm BK. Zamierzam skuć te 5 cm i wstawić styropian. Wersja zimniejsza lecz prostsza - zostawić BK i do niego zamontować przerobioną skrzynkę? 3. Puste miejsce w nadprożu okien 60 - 120 cm wypełniam styropianem bez kotwienia okna u góry. Dla usztywnienia w oknach 150 cm wstawiam 180 cm systemową zbrojoną belkę nadprożową BK i do niej dodatkowo kotwię środek okna u góry. A może wszystkie okna wymagają kotwienia u góry? Dla zilustrowania pomysłów załączam rysunek. Czerwony kolor to wspornik półki z zastrzałem (w styropianie zatopię pianką). Niebieski to dodatkowy styropian przed wieńcem i nad oknem. Zielony – kotwa okna do belki BK. Słabe punkty to tylko 5 cm izolacji skrzynka wieniec – to i tak więcej niż ścianka skrzynki przy bezpośrednim montażu BeClever. Proszę o opinie nt. takich kombinacji, bo kupca na skrzynki trudno będzie znaleźć.
  9. Może przy wypełnieniu super materiałem czy chociaż neoporem ta skrzynka będzie miała przyzwoitą lambdę ale jesli wypełnienie skrzynki z plastiku o ściankach komorowych 1 cm stanowi kawałek styropianu elewacyjnego (lambda 0,035) w kształcie litery L, gdzie dluższy bok ma 45 mm grubości a krótszy od 15 do 40 mm to jaki współczynnik ma cała skrzynka wstawiona nad okno wobec 18 cm styropianu? Ciekawe rozwiązanie uzupełnienia izolacji od spodu skrzynki było prezentowane w tym wątku, jest to jednak prowizoryczne poprawianie firmy. Dziękuję za podpowiedź. Jutro dzwonię do firmy w sprawie innej wersji ocieplenia skrzynki. (Nie mam pojęcia jak wstawić symbol grecki, bo zmiana czcionki nie pomogła) l
  10. Pomoc specjalisty potrzebna! W celu ochrony prze słońcem mam kupione rolety aluminiowe w systemie BeClever na profilach PF 10 01, PT 00 01 z elektrycznymi silnikami Nice. Rozmiary często występujące, okna wysokie 150cm, szeroki 150, 120, 90, 60 cm i dwoje drzwi 210/90. Problem w tym, że dopiero teraz przed montażem miałem czas przestudiować forum nt. rolet, stąd wiem, że są wielkim mostkiem cieplnym, czytaj dziurą w ścianie. Zwłaszcza w wykonaniu jak moje gdzie w rolecie 60 cm styropian grubości 4 cm składa się z dwóch kawałków łączonych na długości. „firma”, przez małe ”f” która je tak zmontowała odmawia ich wymiany na system Integro podtynkowy. Rozumiem stanowisko producenta, który chce sprzedawać i sam wpakowałem się w tę kabałę. Potrzebuję dorady, czy można wymienić skrzynki rolet tak, żeby zachować lamele i napęd? Zdaję sobie sprawę, że bezpośrednie ich przełożenie nie jest możliwe. Szukam podpowiedzi, bo „mądrej głowie dość dwie słowie”. Szkoda, że nie byłem mądry przed ich zakupem. Z pomiaru nawiniętej rolety wynika, że dla okien wystarczy skrzynka ok. 14 cm wewnątrz. Można obciąć i zmontować inaczej te plastiki obudowy, ale szukam prostszego sposobu. Otwory okienne mam przygotowane do rolet nadstawnych, ale można je w prosty sposób zabudować belkami nadprożowymi i styropianem. Mam ściany z bloczka 24 cm, będzie 16-18 cm styropianu. Z nadproża można odłupać 5 cm bloczka i w to miejsce dać styropian. A może jest ktoś chętny na mój zestaw, bo i taką wersję intensywnie rozważam?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...