Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maryo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maryo

  1. witam, zastanawiam się i nie mogę zdecydować się jaki system wybrać do podrzewania wody CWU piec będzie w piwnicy w pomieszczeniu z/obok pieca CO. odległość do kuchni wynosi 6m, odległość do łazienki na parterze wynosi ok 4m, a odległość do łazienki na I-piętrze ok 7m. czy wybrać podgrzewanie przepływowo czy lepiej zbiornik z obiegiem? czy lepiej piec z zamkniętą komorą spalania czy z otwartą? dziękuje za pomoc
  2. witam, szukam ceny tynku przez internet ale nie wiem jaki wybrać ze względu na grupę. muszę dobrać Ceresit CT60 kamyczki 1,5mm. na stronie są różne grupy tego tynku z różnymi cenami, np na tej stronie http://www.e-budujemy.pl/?k=1928 25 kg grupa A za130zł grupa B za 150 zł itd a grupa E za 237zl duża różnica w cenie i w czym jeszcze? dzięki
  3. czy Vailant turbo TEC plus 202 i zasobnik 120-150L spełni wymagania? a może wybrać inny kocioł do takiego zasobnika na wodę, a może w jednej obudowie kocioł z mniejszym zasobnikiem wystarczy?
  4. witam, obecnie do podgrzewania wody cwu korzystamy z tzw junkersa wiszącego w łazience na 1 piętrze. podczas remontu chcemy wymienić instalację i nie wiem jaki system i kocioł wybrać. obecnie modernizacja dotyczy jedynie wody użytkowej, za kilka lat dopiero pomyślimy o wymianie pieca co z drewna na gaz. 1. co wybrać aby po odkręceniu zaworu popłynęła ciepła woda? czy tylko kocioł z zasobnikiem i obiegiem jest w stanie tylko to zagwarantować? 2. jeśli tak to jaki kocioł i jaki zasobnik wybrać przy 4 osobach dorosłych + 1-2 dzieciach? 3. kocioł zamierzamy postawić w piwnicy, jest dość miejsca, komora spalania zdecydowanie zamknięta z wyjściem spalin na zewnątrz przez ścianę zewnętrzną piwnicy. 4. drugie piętro jest użytkowane bardzo okazjonalnie sytuacja z odległościami, długościami rur wygląda następująco: kuchnia(parter)--- 6m ---kocioł(piwnica)--- 5m ---łazienka(parter)--- 5m ---łazienka-wanna(piętro)--- 3m-łazienka-umywalka(piętro)----3m drugie piętro dziękuję za pomoc
  5. my tez zdecydowalismy sie na oknoplast MS ma pomiędzy ramą a ramką przyszybową taką głęboką szczeliną która sprawia przeciążenie wyglądu okna. w oknoplast te łączenie prawie jest na "włos"
  6. wybór wydaje się prosty a jednocześnie komplikuje się. ceny okien są bardzo porównywalne więc nie mają wpływu na wybór, profile i okucia też mocno porównywalne. okna tytanowe od MS, w przeciwieństwie od platinium, mają 4-stopniowany uchył + klamka hoppe secustic + obecna promocja na szyby 0,5 U za 1zł + szybsza realizacja zamówienia. pomimo, że platinium nie mają powyższego to zdecydowanie są ładniejsze, no właśnie niby nic nadzwyczajnego ale jednak wygląd robi różnice. co Wy byście wybrali
  7. zastanawiam się też czy równie często korzysta się ze stopniowanego uchyłu w przypadku posiadania nawiewników w każdym z okien?
  8. bok ocieplenia jest oczywiście wykończony na gotowo tynkiem. czy wystarczy wycięcie tylko boku starego ocieplenia? czy nie ma konieczności nawijania siatki również na stare ocieplenie - nie będzie pękać ta krawędź łączenia nowego ze starym?
  9. jak to jest naprawdę z tymi wymiarami? załóżmy że otwór okienny ma dokładnie 1500x1500 mm, natomiast w ofercie na okna dostaję kalkullacje dla rozmiaru 1500x1530 mm. podobno doliczają do wysokości okna listwę podokienną (30 mm). Ale przecież takie większe okno nie wejdzie w ten otwór okienny. Przecież przyjedzie z fabryki mniejsze okno z/w na niezbędną dylatacje. Odejmując dylatacje wokół wszystkich boków okna po 20 mm oraz na dole listwę podokienną, to w powyższym przykładzie okno powinno chyba mieć rozmiar 1460x1430 mm. Taka różnica nie jest duża z/w na cenę, ale przy dużej liczbie okien sporo zostanie w portfelu. A może jestem w błędzie i źle liczę?
  10. Jeśli posiadasz lub nieposiadasz stopniowany uchył okna to proszę Cię o opinie czy warto to dokładać do okien czy jest to tylko marketing. Podobno okucia z uchyłem szybciej się zużywają, ale jest to dużo szybciej? czy można w takim przypadku wymienić zużyte okucie? dzięki
  11. witam, budynek bliźniak posiada jedną ścianę ocieploną kilka lat temu. docieplenie jest w dobrym stanie, brak pęknięć itp. teraz chcemy docieplić pozostałe 2 ściany. czy ktoś wie jak należy na rogach budynku wykonać połączenie nowej warstwy ze starą? czy trzeba skuć tynk ok 10cm szerokości na starym dociepleniu i nałożyć siatkę na niego z nowego docieplenia? a może jest inny właściwy prostszy sposób?
  12. witam, budynek bliźniak posiada jedną ścianę ocieploną kilka lat temu. docieplenie jest w dobrym stanie, brak pęknięć itp. teraz chcemy docieplić pozostałe 2 ściany. czy ktoś wie jak należy na rogach budynku wykonać połączenie nowej warstwy ze starą? czy trzeba skuć tynk ok 10cm szerokości na starym dociepleniu i nałożyć siatkę na niego z nowego docieplenia? a może jest inny właściwy prostszy sposób?
  13. na polecanej stronie z listą niedozwolonych klauzul znalazłem taki wpis: jest on bardzo podobny do tego z oknoplastu. Umowa montażu okien wystawia firma trzecia dokładnie Eko-dom, po przeczytaniu niedozwolonych klauzul znalazłem w tej umowie więcej ciekawostek. Odechciało mi się wymiany okien Obecnie zastanawiałem się pomiędzy M&S (tytanowe) a Oknoplast (platinium). Każda z firm unika montażu okien w tzw. systemie ciepłym, mówiąc ze to nie opłacalne, że dużo czasu zajmuje i będzie droższe.
  14. dzięki T12345T, człowiek uczy się całe życie. niedozwolone zapisy znalazłem również w umowie montażu okien, tym razem wiem że nie mają one również podstaw prawnych, więc nie ma sensu wnosić o ich zmiane/usunięcie z umowy.
  15. czy te okna to przypadkiem OKNOPLAST z Krakowa? producent ma normy, moze te 3mm jest w normie, a moze nie - to powinno zdecydować czy reklamować czy nie.
  16. w MS ramy dają te same, zmienia sie system montażu: system 3 szybowy przewierca sie profil i mocuje kotwą do ściany włąsnie z/w na większy ciężar.
  17. takie wymagania ma firma np OKNOPLAST z krakowa profil veka, najczęściej polacana z firm przez wielu forumowiczów i użytkowników: "VI. Obowiązki Konsumenta: 2. Konsument jest zobowiązany, w momencie otrzymania Produktu, dokonać jego odbioru pod względem ilości i jakości, a także pod względem oczywistej niezdatności do użytku, zgodnie z normalnym przeznaczeniem. Za oczywistą niezdatność Produktu do użytku zgodnie z normalnym przeznaczeniem uważa się w szczególności różnice w rozmiarach, podziale, kolorach, uszkodzenia mechaniczne szyb lub ram okiennych typu: zarysowania, pęknięcia. Niedokonanie weryfikacji powoduje wygaśnięcie uprawnień Konsumenta z Gwarancji w zakresie oczywistej niezdatności Produktu do użytku, zgodnie z normalnym przeznaczeniem." źródło: http://www.oknoplast-group.eu/pub/File/dokumenty/materia%C5%82y%20pdf/Karta%20Gwarancyjna%20polska%202009.pdf
  18. zgadzam się, że to nie zbyt zdrowa sytuacja, chyba za dużo naczytałem się w internecie opowieści o oszustach. Wydaje się, że w internecie często piszą osoby niezadowolone z przejściami, a pozostałe rzadko się udzielają. Osobiście skłaniam się ku ofercie 2x droższej od najtańszej z wszystkich otrzymanych, m.in. też z powyższego powodu. Czytałem karte gwarancyjną producentów okien i wymagają oni od kupującego aby po dostarczeniu okien a przed zamontowaniem sprawdził on okna: wymiary, sprawność i inne cechy. Czy Wy zrobiliście to w waszym przypadku? Jeśli ktoś ma okna do całego domu to takie sprawdzenie zajmie sporo czasu, a monterom spieszy się przecież. A może macie swoje sposoby i tylko sprawdzacie w oknach określony element który świadczy o prawidłowym wykonaniu okien?
  19. czy "zwalanie węgarków? jest konieczne, czy tylko aby szersze okna wstawić? okna są szerokie więc tyle pracy dla ok 2-3 z każdej strony wydaje się niepotrzebne. jaki rodzaj szczelności zastosować w tym przypadku: montaż zimny czy ciepły?
  20. witam, mam podobny dylemat co kolega, może odpowiedzi też wniosą coś nowego do tematu. zatem obecne okna skrzynkowe zamontowane są w węgarkach, od lica ściany do węgarka jest ok 15cm. Gdzie zamontować okna plastikowe: w obecnych węgarkach czy przy licu ściany? Dom planujemy również docieplić styropianem o grubości 15-20 cm. Jeśli ważne to parametr U dla okna ok 1,3. Obawiam się że po zamontowaniu nowych okien w węgarkach i dociepleniu styropianem ok 20cm będzie wyglądało się przez okno jak przez bunkier, również mniej światła będzie wpadać do pomieszczeń. Czy ktoś podziela moje obawy, czy jednak nie mam racji?
  21. witam Was serdecznie, Tak, niestety, ja również jestem przed wyborem i kupnem okien do domu. Również jak większość z Was mam takie same dylematy z ich wyborem - profil, okucia, kolor itd. Do tego wszystkiego aż włosy mi się jeżą na głowie jak czytam (między innymi na forum muratora), że producent okien potrafi oszukać klienta poprzez nie zamontowanie wzmocnienia metalowego wewnątrz profilu. Oczywiście producent pozostaje bezkarny, bo niby w jaki sposób klient może sprawdzić czy wspomniane wzmocnienia są w środku czy ich nie ma. Zdarzają się odważni w życiu - pewni swego przeczucia lub doświadczenia potrafią jedno z okien przeciąć. Jakież to zdziwienie na twarzach wykonawcy robót jak wyjdzie szydło z worka, a raczej brak wzmocnienia w profilu. Większość z nas nie ma tak dużego doświadczenia lub odwagi, aby zdecydować się na ten drastyczny krok. Dlatego zgodnie z powiedzeniem "że Polak potrafi" chciałbym przedstawić tylko pomysł (niezastosowany jeszcze w życiu) jak sprawdzić klasę okna. Zachęcam wszystkich forumowiczów do dyskusji na ten temat oraz zamieszczania swoich sposobów na sprawdzenie innych elementów okien podczas ich odbioru/montażu. Pomysł 1: - stan wiedzy: Okna mają np. klasę A oznaczającą, że grubość ścianki profilu z tworzywa sztucznego oraz wzmocnienia metalowego jest odpowiedniej grubości. Okna montuje się również przy użyciu kotew przewiercając profil na wylot, a takie przewiercenie nie wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie okna. - zastosowanie: proponuje od zewnętrznej strony profilu (który będzie stykał się z murem po zamontowaniu okna) nawiercić otwór np. o średnicy 10 mm przewiercając tylko pierwszą warstwę tworzywa. Pozwoli to na ocenę czy pod tą pierwszą warstwą plastiku jest element metalowy - sprawdzając poprzez stukanie metalowym śrubokrętem najlepiej o właściwościach magnetycznych. W dalszej kolejności proponuje przewiercić jeden bok wzmocnienia metalowego. W otrzymany otwór wkładamy np cienki ołówek otoczony cienką warstwą plasteliny i przyciskamy ołówek w jedną stronę otworu. Ołówek wyciągamy delikatnie aby nie naruszyć odcisku w plastelinie. Suwmiarką mierzymy otrzymane odciski. Nawierconą dziurę zaklejamy taśmą paroszczelną. Oczywiście pomysł do sprawdzenia i dopracowania. Może ma ktoś stare nieużywane okno lub kawałek profilu aby sprawdzić? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...