Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomsta76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomsta76

  1. Witam Ja ocieplałem wszystko od murłat aż do kalenicy, ocieplałem pianką i zapłaciłem za około 175 metrów kw. A gipsów poszło mniej więcej tyle samo. Pozdrawiam Tomek
  2. Witam Trochę długo to trwało ale coś mam, kilka zdjęć kuchni i bałaganu. Pozdr.
  3. Witam Nie mam obecnie aktualnych fotek, ale postaram się coś pstryknąć i przesłać w najbliższych dniach. Pozdr.
  4. My też wszystkiego nie wykańczamy, a tym bardziej umeblujemy. Mamy pomalowane na dole salon, kuchnia i pokój, wiatrołap, zrobiona łazienka i reszta tylko zrobione podłogi, żeby nie nosić wylewki na stopach;). Góra tylko sufity na biało, wszystkie podłogi i jedna łazienka zrobione, malowane jak się uda, a jak nie to w trakcie mieszkania. Meble tylko kuchnia, brak jeszcze lodówki, z oświetlenia tylko 3 żarówki, a meble powoli się skolekcjonuje, ważne, że ciepło, jest się gdzie umyć i wyspać.
  5. To niedługo jest ciągle przesuwane, ale wykończenia zajmują o wiele więcej czasu niż budowa. Ale już niebawem, parapety już są
  6. Po dłuższej nieobecności kilka zdjęć już z wykończeń w środku
  7. Są normy, Na mapie powinno być wszystko narysowane i podane odległości, ile od granicy działki od budynku, od ewentualnej studni itd.
  8. Witam My powoli kończymy realizację tego projektu w okolicach Żyrardowa. Jeśli macie ochotę zobaczyć to z chęcią podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam
  9. A o to chodzi, mi przy montażu okna obsadzali na plastikowych profilach brugmanna ( jak w oknach) tylko docinanych na dowolne długości. A spód okna łączony był z tym profilem taśmą paroprzepuszczalną obustronną illbruck, a reszta standard na piankę. Na zdjęciach wygląda to tak.
  10. Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, dlatego nie chcę odpowiadać, gdybyś mógł uściślić dokładniej o co chodzi ?
  11. Na dole w większości płytki, tylko w pokoju panele. Teraz większość paneli jeśli nie wszystkie mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe wodne. Ważny jest odpowiedni podkład jak najcieńszy, ale podłogi muszą być równo wylane. A na górze w łazienkach płytki i w pokojach panele. Desek nie stosujemy bo są za grube na podłogówkę no i mogą się rozsychać.
  12. Myślę, że podłogówka z powodzeniem da sobie radę, ja mam wszędzie podłogówkę i góra i dół i żadnego grzejnika i jak paliłem w najzimniejsze dni obecnej zimy, aby nic nie pękło (bo jeszcze nie mieszkam) to jest cieplutko, a nawet gorąco. Dom dobrze zaizolowany to podłogówka na pewno wystarczy. Pozdr.
  13. Zamiast garażu mam dwa pomieszczenia, pralnię z suszarnią i może coś do prasowania i drugie pomieszczenie to skład na opał. Dach mam pokryty dachówką Brass rubin 9V miedziana. Pozdr.
  14. Ja za wszystkie okna zapłaciłem z montażem równo 20 tyś, montaż był tzw. ciepły z taśmami paroprzepuszczalnymi Illbruck z obu stron (pakiet 3 szybowy w kolorze złoty dąb). Niestety na fakturze nie mam wyszczególnione ile było za okna łukowe, mam zbiorcza cenę. Z tego co pamiętam to w granicach 2,5 tyś za podwójne balkonowe łukowe, czyli podobnie ja u Ciebie.
  15. U nas z zewnątrz już elewacja skończona. Teraz czas na wykończenia w środku.
  16. Witam Ja z garażu zrobiłem dwa pomieszczenia, pralnię i skład opału i na inne szpergały. Pozdrawiam.
  17. Witam Gdybym układał wełnę i folię sam to byłoby taniej o około 2000 zł, ale nie na wszystko jest czas. Za całość zapłaciłem 12000, wszystko w jeden dzień z zabezpieczeniem ścian i okien połaciowych folią. Certyfikowaną firmę znalazłem w internecie i trafiłem naprawdę na fachowców. Pianka natryśnięta jest w moim przypadku bezpośrednio na deskowanie, przerwa nie jest potrzebna bo pianka jest paroprzepuszczalna więc i folia nie jest potrzebna. Robiłem eksperyment i pianka po dobie zanurzenia w wodzie wprawdzie nasiąka, ale po drugiej dobie całkowicie wysycha nic nie tracąc z objętości ani sprężystości, w przeciwieństwie do wełny, która się filcuje i traci swoje parametry pod wpływem wilgoci. Wiadomo, że dach musi być szczelny, ale nigdy nic nie wiadomo, a para wodna i wilgoć również jest w domu. Długo rozważałem za i przeciw, ale po opiniach innych, którzy użytkują takie poddasza zdecydowałem się na piankę, na razie trudno coś powiedzieć, bo jeszcze nie mieszkam, ale zauważyłem, że jest bardzo cicho, np. nie słychać w ogóle padającego deszczu i jest chłodno w upalne dni, dom bardzo długo się nagrzewa. Tyle na razie moich spostrzeżeń. Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji.
  18. Witam U mnie wyszło 165 m całego ocieplenia, ale ja dawałem piankę i wszystko piankowałem tak jak idą krokwie aż do murłat plus ocieplenie lukarn, a zabudowy GK wyszło mi 150 m w tym około 10 metrów nad schodami. Zamieszczam kilka zdjęć tak to wyszło.
  19. Wszystko zależy od użytych materiałów, czy buduje się samemu czy firmami zewnętrznymi i od standardu wykończenia. Z moim przypadku już tą aktualną wycenę przekroczyłem a jeszcze nie mam tynków wewn., ocieplonego poddasza i położonych gipsów, brak drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz schodów zewnetrznych, brak ocieplenia zewnetrznego (styropian mam kupiony). Także lekko licząc 300 000 będzie. Pozdr. i życzę wytrwałości.
  20. Mi na ławy poszło 17 m3, a ściany mam z bloczków na 5 warstw poszło coś około 1000 szt. Ławy troche odchudziłem, tzn zwężyłem po około 10 cm, bo i tak są szerokie, i stopy pod słupy zrobiłem po około 150x150 cm, dwumetrowe to lekka przesada.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...