
Zbynek123
Użytkownicy-
Liczba zawartości
26 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Zbynek123
-
Marzyć każdy może (dom do 300 tyś. zł)
Zbynek123 odpowiedział JK2010 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Jeżeli włożysz te 50tys. w budowę a nie w PC to masz 50tys. kredytu mniej. Teraz sobie policz odsetki od tych 50tys. przez 25-30 lat. Wg mnie rób wszystko żeby wziąć jak najmniejszy kredyt i na tym zaoszczędzić, a nie ładuj kasę w technologię która ma duże szanse nigdy się nie zwrócić.- 3 159 odpowiedzi
-
- #budowa #dom #metoda #gospodarcz
- 100m2
- (i 21 więcej)
-
Czyli i tak klient kupuje z obrazka, tyle że ten obrazek jest w katalogu a nie na monitorze. Chyba że sprowadzacie klamoty w ciemno, klient ogląda i albo mu się spodoba i kupi, albo nie.
-
Rozważaliśmy to, ale kuchnię już mamy rozplanowaną co do centymetra i zostajemy przy "tradycyjnym" roziiązaniu.
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przymierzaliśmy się do prysznica 80 w sklepie i taka kabina jest stanowczo za ciasna, dlatego chcemy tylko 90, a we wnęce koło pionu z rurami zmieści się kabina prostokątna 80x90 i chyba przy takiej zostaniemy. Jeśli chodzi o pralkę to mamy prawie nową (45 ładowana od przodu). Dokupiliśmy do niej 5 lat gwarancji, więc nie chcemy się jej pozbywać. Z tym cargo to fajny pomysł, będzie idealne do przestrzeni między kabiną a pionem z rurami. Zdjęcia wstawię, ale remont planujemy na styczeń i luty, w marcu przeprowadzka, więc trochę to potrwa.
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
IMO - w tej wersji nie ma miejsca na przechowywanie czegokolwiek. Chyba, że zapudlicie ścianę sedesową. Może jednak przeprosić się z narożną kabiną prysznicową. Sedes wstawić tam gdzie obecnie prysznic, prostopadle do ścianki 90 cm. Na ścianie z rurami i nad sedesem urządzić szafki/ półki do przechowywania ? Pralkę postawić wzdłuż ściany z pionem, krótszym bokiem do wejścia (pupa ładującego zmieści się w otwartych drzwiach kabiny) ....a umywalkę zostawić przy drzwiach. Na rysunku to miejsce między rurami a prysznicem to przestrzeń z półkami na zapas kosmetyków, papier toaletowy itp., poza tym będzie szafka pod umywalką i wisząca szafka nad pralką. Wieszaki na ręczniki między umywalką i pralką. Twoja koncepcja też jest ciekawa, rozważaliśmy coś podobnego, tylko wtedy brakuje przestrzeni i nie da się otworzyć pralki.
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To się tym ne będę przejmował, ale i tak na dzień dzisiejszy wygrywa wersja 2 ze zmianami. http://img221.imageshack.us/img221/9751/lazienka3.png
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Powinno być ok, mamy wizję odnośnie wersji 2 żeby w miejscu pralki była umywalka, a pralka będzie koło sedesu plecami do ściany 140cm.
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zamiana pralki z umywalką to cenna uwaga godna przemyślenia. Dzięki Ale sedesu nie chcę odsuwać zbyt daleko od pionu z rurami (odpływ może być pod zbyt małym kątem).
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Chcemy płytki biało-szare (łazienkę urozmaicimy kolorowymi dodatkami), duże lustro na ścianie a kabina prysznicowa z przezroczystego szkła. Lustro na całej ścianie 155cm. Do tego jakieś dobre oświetlenie i powinno być ok
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niebawem będziemy remontować mieszkanko z malutką łazienką i intensywnie myślimy nad jej urządzeniem. Mamy dwie koncepcje. Co o nich myślicie? Może macie jakieś inne propozycje? Czerwone to prysznic, zielone pralka a niebieskie umywalka. Tron na czarno, ale to chyba widać, a te 4 elipsy symbolizują pion z rurami. 12x14cm - tyle miejsca zajmują rury od ogrzewania. http://img401.imageshack.us/img401/4957/lazienkaq.png http://img13.imageshack.us/img13/2019/lazienka1c.png http://img534.imageshack.us/img534/764/lazienka2.png
- 33 odpowiedzi
-
- małej
- urządzanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Stary piecyk gazowy do CWU jest na wykończeniu, więc czas rozejrzeć się za czymś nowym. Dom to typowa kostka z lat 70, ogrzewacz wody jest w piwnicy, odbiorniki na parterze (kuchnia) i na piętrze (łazienka). Brak cyrkulacji ciepłej wody. Co będzie lepsze w takich warunkach, piecyk przepływowy czy podgrzewacz pojemnościowy (bojler gazowy)?
-
- ogrzewacz
- pojemnościowy?
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jeszcze ciekawie wyglądałoby porównanie Waszych systemów z np. kształtkami cma, czyli czymś dostępnym "od ręki" bez zbędnych kombinacji.
- 3 133 odpowiedzi
-
- ceramiczny...
- piecyk
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zazwyczaj robi się po to, żeby było albo lepiej, albo taniej, inaczej to jest wyważanie otwartych drzwi.
- 3 133 odpowiedzi
-
- ceramiczny...
- piecyk
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ale ma być mądzre, a nie łatwo...
-
Będzie bardziej efektywny z tego względu że rekuperator ma sprawność niższą niż 100%, a więc część ciepła jest wywiewana z powietrzem na zewnątrz.
-
Jako jeden z minusów DGP niektórzy podają przypalanie kurzu, który osadza się na ścianach w okolicy anemostatów. Zasilanie ciepłym powietrzem rekuperatora, który przekaże energię powietrzu wlotowemu eliminuje to zjawisko.
-
Ale klasyczne DGP też ma kratki w suficie bądź w górnej części ściany. http://www.edan-kominy.com.pl/darco/g_DGP.jpg
-
Na całe zagadnienie można spojrzeć troszkę inaczej. Załóżmy, że koszt wykonania "tradycyjnego" co (kocioł + bufor lub kocioł z podajnikiem, pompki, zawory, grzejniki itp) to około 15000zł. Palimy wtedy węglem, groszkiem, drewnem, kaloszami Zamiast tego możemy kupić za 5000zł grzejniki akumulacyjne, a za pozostałe 10tys. mamy 100m3 dodatkowego styropianu. Skutek będzie taki, że mimo ogrzewania droższym prądem, roczny koszt co będzie zbliżony lub nawet niższy od kosztu węgla, a zyskujemy całkowitą bezobsługowość i dużą sterowalność całego systemu ogrzewania. Jeżeli planujemy WM można rozważyć wstawienie elektrycznej nagrzewnicy w główny kanał nawiewny za rekuperatorem i grzać dom powietrzem, tylko wtedy nie możemy korzystać z II taryfy.
-
Dodatkową czerpnię powietrza można dać nad wkładem pod obudową kominka, czyli tam, gdzie temperatura jest zdecydowanie wyższa. Ma powstać taka hybryda DGP wykorzystująca kanały WM, a przecież DGP bierze ciepło bezpośrednio znad wkładu a nie z pomieszczenia w którym jest zamontowany kominek.
-
Dzięki, właśnie o to mi chodziło, że uwarstwienie jest wadą przy ładowaniu bufora, ale jest zaletą przy poborze energii z tego bufora.
-
Właśnie o to mi chodzi, żeby cały bufor miał możliwie wysoką temperaturę. Jeżeli mamy uwarstwienie to dolne warstwy mają temperaturę niższą.
-
W Twoim przykładzie 3/3 średnia temperatura wody w buforze wynosi 60oC, jeżeli założymy minimalną komfortową temeraturę wody 40oC (ze względu na cwu, taka temperatura wystarczy do mycia się) to delta t masz 20oC, jeśli załadujesz cały bufor na 90oC to delta t będzie wynosić 50oC, więc palisz w piecu ponad dwa razy rzadziej.
-
Masz rację, ale to dotyczy okresu letniego, kiedy korzystamy tylko z cwu. Zimą, kiedy dochodzi ogrzewanie, dolne warstwy wody nie magazynują tyle energii ile by mogły, więc nie wykorzystujemy całej pojemności bufora.
-
Sterownik Pieca CO - Algorytm PID - o co z tym chodzi???
Zbynek123 odpowiedział PliP → na topic → Ogrzewanie
Nawet po zamnknięciu klapki zostaje niewielka szczelina, więc dopalanie gazów zachodzi cały czas. Miarkownik (cały czas mówię o zwykłym, nie elektronicznym) działa płynnie, więc im bliżej temperatury zadanej, tym mniej powietrza. Jeżeli temperatura będzie wyższa niż zadana to klapka się zamknie, spalanie będzie minimalne, więc temperatura spadnie i klapka znów się uchyli. Wahania te będą coraz mniejsze aż ustali się pewna równowaga, jednak proces spalania zachodzi w sposób ciągły, tyle że z różną intensywnością. Wg mnie jeśli ciąg kominowy jest wystarczający to zwykły miarkownik, jeśli nie to sterownik PID. Miarkownik elektroniczny porównałbym do sterownika bez PID, oba działają zero-jedynkowo. -
A dlaczego należy za wszelką cenę dążyć do uwarstwienia temperatur? Przecież w ten sposób mocno ogranicza się pojemność użyteczną bufora wykorzystując tylko część wody w nim zgromadzonej. Ja raczej byłbym za uśrednieniem temperatury w całym buforze, można wtedy zmagazynować więcej energii. Zakres temperatur byłby od 40 do 90 stopni C, przy czym te 40 jest wystarczające dla cwu i dla podłogówki, trzeba tylko dać taką wężownicę do cwu żeby na wyjściu z niej woda miała taką samą temperaturę jak woda wewnątrz bufora. Do grzejników ta temperatura musiałaby być wyższa.