Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafpud

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rafpud

  1. Witam. Czy możecie się podzielić informacjami o cenie elewacji? My mamy dwie oferty: 1. 25 PLN/m2 sama robota lub 95 PLN/m2 z materiałami - styropian 20cm AUSTROTHERM 042 + system GREINPLAST z tynkiem silikonowym 2. 26 PLN/m2 sama robota lub 90 PLN/m2 z materiałami - styropian 20cm TERMOORGANIKA 042 + system KABE z tynkiem silikonowym. Elewacji wg moich obliczeń jest 175 m2 bez odliczania okien plus obróbka słupa na tarasie. Proszę o komentarze.
  2. Witam. Faktycznie powsadzali kominki wentylacyjne do każdego pomieszczenia - moim zdaniem niepotrzebnie. My planujemy rekuperację. Projekt posiada bardzo dużo błędów i jest zrobiony niechlujnie. W tej sprawie będę negocjował z z500, jestem po wstępnych rozmowach z biurem Rzecznika Praw Konsumenta. Sam pomysł na dom jest fajny, ale nie polecam kupna tego projektu. Proponuję znaleźć coś podobnego z innego biura projektowego.
  3. Witam. Podaję zestawienie kosztów SSZ obejmujący pozycje z kosztorysu z500: SSZ - 125 000 w tym materiał 93 000 robota 32 000 zmiany poczynione przez nas mające wpływ na koszt budowy: - dom murowany z BK 24cm na zaprawie cementowej - izolacja fundamentów styrodurem 8cm i 3 razy powłoka bitumiczna z obu stron - wszystkie ścianki działowe murowane z BK 12cm - okna z profilu Aluplast z okuciami WinkHaus, 3 szyby, 2 ciepłe ramki, kolor dwustronny - okna dachowe tylko 2szt. - krokwie 6x18 co 90cm - okap wykończony nadbitką drewnianą - boazeria malowana własnoręcznie - komin z cegły klinkierowej pełnej - 320 sztuk - dachówka ceramiczna Roben typu Monza kolor Tobago czarnobrązowy - okap poszerzony ze wszystkich stron - powierzchnia dachu 162m2. Tyle pamiętam, ale na pewno o czymś zapomniałem:) Jeżeli kogoś interesują koszty dodatkowe typu kupno projektu, papierologia związana z PNB, adaptacja, młotek, taczka, murowanie szachtu na hydrofor, utwardzenie drogi, garaż blaszak i inne nie przewidziane w kosztorysie z500 to zamknęło się to w kwocie 12 000 PLN. Pozdrawiam i gdyby kogoś interesowały szczegóły to chętnie odpowiem.
  4. Salon faktycznie jest porażkowy:) Skoro nie macie podcienia to już 90cm zyskujecie na długości. Moim zdaniem bezwzględnie nie ma mowy o ściance działowej tej półokrągłej i dodatkowo radzę wywalić kominek. My tak zrobiliśmy i trochę przestrzeni jest, ale i tak salon zostaje nieustawny. Więcej będzie można powiedzieć jak się wstawi meble:)) Pozdrawiam i jutro wstawię kosztorys powykonawczy na SSZ.
  5. Witam. Czy ktoś montował wyłaz dachowy w Z75? Projekt go nie przewiduje, ale czy nie będzie problemu z odbiorem przez kominiarza? Szczerze mówiąc na tym poddaszu nieużytkowym jest tak mało miejsca, że dostęp do dachu od tej strony byłby niepraktyczny...
  6. Witam. Druga oferta zapewne z rekuperatory.pl sądząc po cenie. Swoją drogą 22 tys. za rekuperację w domu, który buduje się za 250 tys. to kpina. Pół roku temu żeby się zorientować wysłałem rzuty do wyceny w 5 firmach i ceny wahały się od 13 do 23 tys. (robota+materiały+centrala).
  7. O błędach to trzeba by dużo pisać. Między innymi chodzi o izolacje ścian fundamentowych - w różnych miejscach projektu różne opcje, nie zgadzają się wymiary otworów na parterze, zestawienie stolarki ma się nijak do rzutów. Chciałbym wiedzieć jaki koszt zaproponowali monterzy rekuperacji. Byłbym wdzięczny za info o cenie za robociznę, rodzaju centrali i rodzaju zastosowanych kanałów. Może być na priv. Pozdrawiam.
  8. Jesteśmy na etapie dachu i parę naszych spostrzeżeń: 1. Zdecydowanie wywalić - zrobi się więcej przestrzeni w małym salonie. 2. Zobaczycie po dachu - moim zdaniem za dużo tam skosu na prysznic. My robimy prysznic na dole, wannę na górze. 3. Na oko to przedłużenie dachu powinno wyjść taniej. A na pewno ładniej. Jeśli chodzi o kominek to rezygnacja z niego to jeden z lepszych pomysłów na naszej budowie. Zajął by za dużo miejsca - a naprawdę w tym nieustawnym, małym salonie każda przestrzeń na wagę złota. My chyba w miejsce kominka zrobimy jadalnię, bo naprawdę lokalizacja jadalni w projekcie między salonem a aneksem kuchennym jest moim zdaniem skazana na porażkę. I teraz pytania: 1. Dom ma wentylację grawitacyjną ale czy warto wsadzać w niego rekuperację z odzyskiem ciepła ? Zależy ile w Twoim regionie kosztuje taka zabawa. My będziemy montować rekuperację i właśnie czekamy na wycenę. 4. Z czego Wy stawiacie swoje 75 ? Ja buduję z tego co najtańsze: BK 24cm po 6,65/szt. na zwykłej zaprawie cementowej. Do tego styropian 18 lub 20cm. Tani materiał, szybki i tani w robocie, łatwy w obróbce. Na marginesie to projekt posiada bardzo dużo błędów. Wykonawca jeszcze takiego dziadostwa nie widział. Trzeba na okrągło myśleć i liczyć. Powodzenia
  9. A czy zauważyliście ile jest błędów w projekcie Z75? Zestawienie stolarki to jakaś kpina. Wszystko inaczej niż na rzutach. Wszystkie wymiary trzeba dokładnie sprawdzać bo w jednym miejscu inaczej niż w drugim. A jesteśmy dopiero w połowie parteru. Wkurza mnie to, że zapłaciliśmy prawie 2 kpln za 4 zeszyciki i jeszcze sam muszę wszystko liczyć od nowa. U Was też tak?
  10. Muszę przyznać, że macie niezłe tempo prac - 1,5 miesiąca i już dach... My zaczęliśmy 4 sierpnia i na razie mamy tylko fundamenty. Po weekendzie idziemy w górę A można wiedzieć jak wygląda u Was izolacja fundamentów?
  11. Zamość fi12 żebrowany 3063 fi16 żebrowany 3294 fi6 gładki 3420 Ceny brutto
  12. Witam. Ciekaw jestem jak idą prace u zipek85. U nas na dobre rusza w tym tygodniu. Ale żeby nie było nudno to pochwalę się, że pierwsza robota jest już do poprawki, bo po "zdjęciu" humusu wyrosła nam trawa pod salonem. Życzcie nam cierpliwości...
  13. Ale tu nuda... Mamy ostateczne pozwolenie na budowę. Jutro wniosek o dziennik budowy i już jestem dogadany z kierownikiem na zgłoszenie robót. Facet od murów ma się niebawem wypowiedzieć na temat rozplanowania placu budowy.
  14. Witam. Co do dachu to ekipa już zamówiona na +/- wrzesień. Koszt 60zł/m2 z rynnami i obróbkami (2 okna i 1 komin). Dodatkowo 30zł/m2 układanie boazerii na krokwie jako wykończenie okapu. Drewno koleś już zamówił w tartaku żeby było zimowe za 860zł/m3. A teraz poczynione zmiany w dachu: - krokwie 18x8 - rozstaw krokwi co 80cm - okap wysunięty do około 80cm poza mury - słupy podtrzymujące okap nad tarasem i wejściem o przekroju przynajmniej 15x15. P.S. Dotarło pismo z PNB:D
  15. Witam. Nie znam śląskich cen, ale myślę, że to przyzwoita cena, choć pewnie z dachem z blachy. My marzymy żeby zmieścić się w 200tys. pod klucz z dachówką, rekuperacją i podłogówką na dole... Znalazłem ekipę do SSO za 18 tys. netto a do dachu (konstrukcja+pokrycie dachówką ceramiczną+rynny) za 8,4 tys. netto. Kierownik po znajomości weźmie 700zł za 6-7 "nalotów" na budowę w ważnych etapach. Wszystkie ekipy polecane, a zresztą co w takim domu można zepsuć?... Dziś wywiercili mi studnię i teraz już tylko czekamy na pozwolenie. Pozdrawiam.
  16. Witam. Jestem po dwóch wycenach SSO (od fundamentów po komin). Obie ekipy z polecenia - okolice Zamościa. Pierwsza ekipa 26 tys. Druga ekipa: - fundamenty 3tys. - zero budynku 3tys. - parter 8,5tys. - poddasze ściany 4,5tys. - facjaty i komin 3tys. razem 22 tys. Dodatkowo szef drugiej ekipy może być w tej cenie kierownikiem, ale to trochę śliska sprawa i wymaga przemyślenia. Zastanawiamy się czy zrobić strop betonowy zamiast k-g nad poddaszem. Może jakieś sugestie do cen, kierownika i stropu?
  17. Witam. Z wyżej wymienionych zmian nie popieram likwidacji drzwi z sieni do gospodarczego. Kuchnia w tym domu jest naprawdę bardzo mała a drzwi, które tam zostaną zabiorą miejsce na bardzo potrzebne szafki. Jeśli chodzi o górną łazienkę to w prawym górnym rogu patrząc na plan jest trochę miejsca - jakiś 1m szerokości o wysokości powyżej 1,9m. Czy tam wejdzie kabina? Trzeba sprawdzić wymiary. W tej łazience, która i tak mała, dużo zabiera skos i moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wstawić tam wannę, jak w projekcie. Też się zastanawialiśmy nad Z71 ale dla naszej rodziny za mały - już nas jest czworo... Pozdrawiam.
  18. Witam. Jesteśmy na etapie kompletowania papierów do PNB. Nasza adaptacja: - okap nad wejściem taki, jak nad tarasem, - w pokojach 2,3 na górze okna zamiast w dachu będą w ścianie pionowej obok tego dużego podłużnego, - łazienka na górze bez okna dachowego, - garderoba przy pokoju 4 bez okna dachowego i będzie oddzielnym pomieszczeniem dostępnym z korytarza (graciarnia i chyba stanie tam centrala wentylacyjna), - zamurowane wejście z kuchni do kotłowni - więcej szafek i blatów, - ścianka kolankowa o pustak do góry, - wysokość parteru z 2,65 do 2,5 i co za tym idzie okno w kuchni 1,2 wysokości żeby zmieścić pod nim blat - okna na dole nieotwieralne, oprócz wejścia na taras. Jeśli chodzi o dach to dostałem wycenę materiałów (bez orynnowania): - blachodachówka SSAB Bratex 6600zł - dachówka ceramiczna Roben 7100zł - na 90% będzie dachówka.
  19. Też początkowo myślałem o kolektorach, ale zrezygnowaliśmy ze względu na długi czas zwrotu inwestycji. Za nieco większe pieniądze mamy w planie zainstalować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Koszt też zwraca się długo, ale przynajmniej można liczyć na świeże powietrze cały rok.
  20. Witam. Jeśli chodzi o kanały wentylacyjne to i mój projektant kręci nosem... nie podobają mu się te wywiewki i rurki - chce projektować drugi komin. Też przymierzam się do ogrzewania gazem ale chcemy zostawić dodatkowy kanał w kominie na jakieś paliwo stałe (na wypadek jakiejś masakry z cenami gazu). Pomysł ze zmianami pomieszczeń fajny, ale u mnie odpadnie, bo musi być ściana bez otworów. A na marginesie to czy zmiana łazienek na jeden pion jest faktycznie oszczędna? Przeprojektowanie też kosztuje. Teraz nasze plany, choć nie ostateczne: 1. Ściany BK 24cm + 15 lub 18 lub 20cm styropian. 2. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i jak nas będzie stać to dodatkowo z GWC. 3. Podłogówka na całym dole. 4. Kocioł gazowy kondensacyjny. Pozostaje sprawa pokrycia: blachodachówka czy dachówka - czytam opinie i nic mi to nie pomaga. Gdyby się okazało, że różnica w cenie będzie znośna, to może dachówka. Zawsze to bardziej trwałe i cicho na poddaszu. Chyba trzeba pogadać z kimś kto jest w stanie ocenić koszt z dokładnością +-10%. Pozdrawiam zainteresowanych Z75.
  21. Witam. Zamierzam kupić projekt Z75 ale we wstępnej rozmowie z projektantem adaptującym pojawił się temat komina - jego zdaniem jeden komin to w tym domu za mało. Druga sprawa to mała kotłownia a my chcemy ogrzewać oprócz gazu jeszcze węglem. Projektant powiedział, że raczej uda się w tym pomieszczeniu wstawić jeszcze piec węglowy. Czy ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie albo jest po ciekawej adaptacji? Myśleliście o zamianie sieni z pomieszczeniem gospodarczym/kotłownią? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...