Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin1979

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcin1979

  1. Witam. Wraz z małżonką chcemy zakupić piec Therme Gigant De Luxe. Są dwie wersje bez rusztu i z rusztem gdzie można palić węglem. Macie jakieś opinie na temat tych piecy. Chcemy wolnostojący z płaszczem wodnym i ten się żonie spodobał najbardziej. A i druga sprawa a raczej problem na razie pisałem do paru firm ciężko namierzyć już te piece. Jeśli macie namiary gdzie je mają to napiszcie będę wdzięczny. I który lepiej wziąść, palić raczej będę w nim większość czasu. Pozdrawiam.
  2. Witam. Podobają mi się (i są względnie tanie) drzwi POLSKONE CLASSIC. Chcę kupić do spiżarki model 00 a do łazienki 1D z szybą. Mam pytanie do tych co może maja takie drzwi, bo się zastanawiam czy brać najtańszą wersję (plaster miodu) czy doplacać do pełnej płyty. Chodzi o to czy to nie będzie przerost formy nad treścią. Te z szybą to pół drzwi zajmuje szyba więc dopłata do pełnej plyty jak do całych drzwi. Poza tym jak pełna płyta to czy przy 80 brać trzeci zawias?
  3. Dzięki za odpowiedź. A jak wygląda sprawa z sikafloor 400n elastic . Czy jak się ma psa albo chodzi po tarasie w szpilkach to zostaną ślady ? I jak sprawa czyszczenia bo jak to ma właściwości jak guma to do takiej gumowatej powierzni będzie się brud przyczepiał.
  4. Witam. Mam taras betonowy (betonowa zbrojona płyta), beton z wierzchu trzeba trochę panaprawiać. Teraz co można położyć na ten beton. Nie chcę płytek ani gresu. Drewno też odpada. Są różnego rodzaju posadzki - żywiczne, epoksydowe, poliuretanowe. Jest ta powłoka na beton Sika, betondur. Czy ktoś ma tak taras zrobiony, jak tak to prosiłbym o zdjęcie jak to wygląda. I czy ktoś wie czym się te posadzki różnią i którą dać najlepiej na odsłonięty taras i schody. Pozdrawiam.
  5. Witam. Czytam ten temat i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy. Czyli przy styro brak legarów ale czy stojąc na strychu, na tym styro na środku między jętkami to nie spadnie czlowiek na poddasze ??
  6. Witam. Będę robił kotłownię. Na razie piwnica jest nieotynkowana i pewnie jeszcze długo nie będzie. Chciałbym przed wstawieniem pieca i bojlera wytynkować kotłownię jakimś gotowym tynkiem kolorowym (coś szarego). Teraz pytanie jaki tynk najlepiej położyć w piwnicy bo jest akrylowy, mozaikowy, silikonowy i silikatowy??
  7. A co z chudym betonem z miksokreta?? Lepiej czy taniej to wychodzi ???
  8. Ok. Ale tak się nie robi, nie powinno czy jakieś inne powody. Jakie szkodniki przecisną sie przez ponad 1 kamienia i gruzu.
  9. Witam. Mam pytanie dotyczące wylewki w salonie. Ta część domu jest nie podpiwniczona (jakieś 1,1 nam poziomem gruntu). Mam tam teraz wysypany gruz, pod tym jak kopie są małe kamyczki. Jest tam bardzo wysoko w porównaniu z posadzką w innych częściach domu (taki już kupiłem). Teraz pytanie czy wybierać z 20 cm tego gruzu czy tylko z grubsza zebrać na to piasek, żeby wyrównać,potem folia i styropian i wylewka. Czy się męczyć z tym gruzem i zrobić chudziaka a potem na to wylewkę. Gdybym zrezygnował z chudziaka można by dać grubszy styropian. Salon ma około 23m2 i nie będzie tam żadnych ścian.
  10. Pokukałem na necie i firma malvinox robi rury ze stali 1.4724.
  11. A co do tych wkładów do węgla to może ze stali 1.4878. Jak możecie to doradzcie z jakiego gatunku i czy mieszać te gatunki czyli na dole inny a wyżęj inny.
  12. Przepraszam za moje pytanie, bo widzę, że dochodzi przez to do "przekomarzania" się uczestników forum. Forum ma to do siebie, że każdy może wszystko napisać. Czasem coś wniesie do tematu, czasem wręcz przeciwnie. Wiem, że wkład stalowy do pieca na węgiel to marny pomysł. Ale pomóżcie mi wybrać mniejsze zło. Tyle, czy może aż tyle. Mój piec ma tak mała wartość spalin podawaną przez producenta bo to piec dolnego spalania. Wiadomo przy rozpalaniu jak spaliny idą do góry to pewnie temperatura będzie większa. Może by właśnie zrobić tak jak inni piszą : trójnik i jakieś 2 metry w górę żaroodporną a później kwasoodporną.
  13. Nie chcę się narzucać z tym moim pytaniem, ale jak ktoś mi podpowie z tym wkładem stalowym do węgla to super. Viadrus U24 ma podawaną temperaturę spalin 200-280 stC. Wiadomo czasem węgiel mokry człowiek kupi więc wilgoć we wkładzie możę się pojawić. Tego wykluczyć się nie da.
  14. Dziękuję za odpowiedź. Pytanie może trywialne, ale przestudiowałem już parę wątków z tego forum włacznie z wątkiem enia. Dzięki temu wiem jaki wkład dobrać pod kominek. Ale właśnie nie ma tam jednoznacznej odpowiedzi na wkład do pieca na węgiel. Wiem,że nie polecają stalowych. Ale jak nie mam innego wyjścia to chciałbym wiedzieć z jakiej stali najlepiej byłoby użyć stalowego wkładu.
  15. Czyli co. Z tego wniosek, że lepiej zostawić go takiego z cegły bez żadnego wkładu niż wkładać tam wkład stalowy.
  16. Witam. Odgrzebię troche temat wkładów ze stali. Mam dwa kominy wewnątrz domu murowane z cegły. Nie wiem czy są dobrze wymurowane, nie ja to murowałem (kupiłem dom w stamnie surowym). Oba kominy mają przekrój 140x270. Z wątków na tym forum już wiem, że do kominka mam kupić wkład ze stali 1.4404 o grubości najlepiej około 0,6 mm. Wymiary wkładów owalnych pewnie 120x240 może 130x255. Kominek bym miał zalatwiony. Teraz moje pytanie jaki wkład kupić do kotła na węgiel. Piec mam na razie Viadrusa U24 dolnego spalania 18kW. Teraz mam mętlik trochę ale z tego co wyczytałem to ceramika w owalu nie występuje. Jaki wklad zastosować najlepiej. Ze stali 1.4878, który jest ponoć kwaso i żąroodporny?? I jaką grubość ??
  17. Chodzi mi o jedną rzecz. Jeśli do kominka doprowadzamy powietrze z zewnątrz to czy każdy wkład ma jakąś regulację tego dopływu. Bo chciałbym np zamontować regulację automatyczną ze sterownikiem który będzie otwierał przepustnicę jak będzie spadała temperatura. Czyli jak będzie regulacja we wkładzie to otworzę na maksa a resze bedzie ibsługiwane automatycznie na przepustnicy.
  18. Szambo mam z kręgów. Na górze jest okrągła płyta z kwadratowym otworem na środku, gdzie przychodzi kwadratowa zatyczka również betonowa. Chciałbym zasypać te kregi ziemią więc muszę zrobić jakieś wyższe i ładniejsze dojście. Myślałem o rurze pcv karbowanej bo do niej można dać zatyczki z pcv za górę.
  19. Witam. Właśnie zrobili mi szambo z kręgów betonowych, na górze mam pokrywę betonową płaską. Robotnicy powiedzieli mi, że można na to założyć jakieś takie nadbudowy że wygląda to jak "grzybki" i właz jest gumowy. Wtedy pokrywy można by zakryć ziemią . Macie coś takiego i jak takie coś wygląda bo szukam na necie i nie wiem czego szukać. Te grzybki na zaprawie mocuje się do tych pokryw górnych.
  20. Mam wybrany wkład Northstar N-21 i tu mam pytanie. Do tego wkładu dokupuje się zestaw do doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Widział to ktoś?? Chodzi mi o to czy jest jakaś regulacja tego dopływu, żeby jak nie będę palić odciąć go całkowicie.
  21. Fajnie, tylko nie wziąłem pod uwagę tego, że wymiar komina murowanego mam 14x27. Wiec najkorzystniej kupić wkład owalny. Znacie jakiegoś producenta co robi same wkłady ceramiczne owalne??
  22. Do kotła na węgiel Viadrus U24. Po prostu mam stan surowy, kominy murowane i muszę włożyć do komina wkład ceramiczny.
  23. Witam. Muszę kupić wkład ceramiczny do komina. Na allegro są wkłady ceramiczne firmy CERADBUD. Zna ktoś może te wkłady. Czy są coś warte. Na Shiedla mnie nie stać. A może są jakieś inne przyzwoite.
  24. Nikt na forum nie miał takiego przypadku ??
  25. Ja mam podobny problem, ściana z pustaka ceramicznego między pustakiem 14 i 18 jest około 7-8 cm styropianu. Goście od okien powiedzieli, że czegoś takiego się nie ociepla bo sie robi termos z domu. Inni znowu żeby dac styropian jeszcze na zewnatrz. Mostki termiczne - nie wiadomo czy to dobrze zrobione to ocieplenie między pustakami?? I teraz co począć..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...