Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mlotkowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mlotkowy

  1. Zdaję sobie sprawę z zakłócenia bilansu wentylacji, ale korzystać będę z wyciągu (wyrzut na zewnątrz) tylko podczas smażenia lub gotowania, czyli max 1-2 godziny kilka razy w tygodniu. W tym czasie planuję w zależności od np. pogody czy długości pracy wyciągu lekko uchylać okno w kuchni (znajduje się zaraz przy kuchence) lub jeśli nie będzie z tym problemu wyłączać wywiew WM (bądź przez zatrzymanie wentylatorów wywiewnych lub przez zamknięcie anemostatu wywiewnego). Oczywistą sprawą jest, że na kanale wylotowym z wyciągu będzie przepustnica zapobiegająca cofaniu powietrza i odcinająca kanał aby nie pracował jako WG (gdy wyciąg nie pracuje) Czy uważasz, że gdzieś gubię logikę?
  2. Stoję przed takim samym problemem jak autor tematu. Obczytałem wszystko co możliwe. Odpowiedzi jednoznacznych na połączenie WM z kuchenką gazową na gaz ziemny - BRAK Chyba wszystko zależy od odbierającego Kominiarza, bo przepisu są niejasne. Jeśli, wiec możecie dotrzeć do takiego to zapytajcie. Jeśli nie to lepiej przygotować jakiś zaślepiony kanał w razie czego. W moim przypadku chcę nad kuchenką (gaz ziemny) mieć wyciąg z wywiewem na zewnątrz - wszelkiego rodzaju pochłaniacze zatrzymują tylko niewielką część tłuszczy, a smród po smażeniu i ciemne obłoki tłustej pary i tak rozchodzą się po pomieszczeniach, tak, że nawet Wywiew WM nie wyciągnie wszystkiego. Mam własne doświadczenia tego stanu rzeczy i chcę to koniecznie zmienić w moim projektowanym domu. liczę na odpowiedzi z sugestiami....
  3. mlotkowy

    Izolacja pianą PUR

    Analizuję temat na wielu źródłach i już od ponad 1,5 roku ale przyznam szczerze, że jestem jednak nie przekonany, poprostu zbyt wiele jest rozbieżnych informacji, a i naciągaczy - firm które wszystko zachwalają też nie mało. Moja decyzja pada na 30 cm wełny ale myślę czy nie było by dobrze natrysnąć jeszcze "jakiejś" piany we wszystkie zakamarki, rogi, kąty i łączenia, a dopiero potem kłaść wełnę. Pomysł wydaje mi się być sensowny ze względu na uszczelnienie izolacji wełnianej. Tylko nie wiem jaką pianę kupić, żeby była odpowiednia, oczywiście w rachubę wchodzi taka ze spreya chyba Mielibyście jakiś pomysł??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...