Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

barbarka9

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez barbarka9

  1. Namiary przesłałam na priv, Pozdrawiam
  2. Namiary przesłałam na Priv.
  3. Mam do Was pytanie odnośnie izolacji przeciwwilgociowej poziomej podłóg parteru. Czy cena 40 zł / m2 z materiałem to drogo? W zakres prac wchodzi gruntowanie betonu pod izolacją oraz 2 razy papa termozgrzewalna. Razem 100m2 co wychodzi 4000. Mi wydaje się dosyć drogo ale może się mylę. Proszę o Wasze opinie
  4. lea potrzebujesz jeszcze tej ekipy budowlanej?
  5. U mnie elektryk wycenił robociznę na 3500 - 4 000 zl. Jeśli chodzi o ocieplenie poddasza to firma wymierzyła że jest 135 m a koszt robocizny z materiałem to 19 000 - mam garaż poszerzony o 90 cm. Ocieplenie wełną 25 cm a płyty ogniowe podwójnie
  6. My nie robimy podbitki - od razu przy deskowaniu w miejscach widocznych obijamy pomalowaną specjalną deską boazeryjną. Zawsze to taniej i nie ma wizualnego efektu "ciężkiego" dachu.
  7. Dzięki wielkie za odpowiedź. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że mój kierbud jest zapobiegliwy i dobrze mi radzi więc mu zawierzę. Wydam kilka groszy więcej, ale niech balkoniki stoją stabilnie
  8. Mam do Was pytanie. Czy ścianki balkonowe nad wejściem i nad tarasem jakoś dodatkowo wzmacnialiście? Mój kierownik mówi że przydałoby się tam wzmocnienie konstrukcji słupkami żelbetowymi aby w przyszłości te balkoniki nie odfrunęły przy silniejszym wietrze.
  9. My też deskowaliśmy. Każdy budowlaniec z którym rozmawiałam zalecał deskowanie. Membrany są zaledwie od kilku lat i nikt tak naprawdę nie wie co z nich zostanie za 10 - 15 lat.
  10. Wycena dotyczy dachówki Creaton Harmonie, 4 okien dachowych Fakro, rynien Galeco i tych wszystkich drobiazgów - razem 17229 netto. Wycena robiona w firmie Ambit (dostaliśmy spore upusty). Gdy kupimy poprzez wykonawcę cena brutto wyniesie 18607. Za położenie zapłacę około 10 tys. Nie ma więc aż takiej tragedii jak się obawiałam.
  11. http://images61.fotosik.pl/120/7db1729538e4797cgen.jpg a oto nasze postępy w budowie
  12. Mam wycenę na cały zestaw dachu - garaż poszerzony o 90 cm (dachówka + wykończenia, metalowe rynny, 4 okna dachowe, obróbka jednego komina) razem wyszło ok 17 tys netto. Aby było 8% vat weźmiemy z montażem.
  13. Niestety za wiele nie pomogę w kwestii kosztów więźby. Ekipa robi mi stan surowy otwarty - dach odeskowany i pokryty papą za 140 tys. Nie wiem więc dokładnie ile kosztuję poszczególne etapy. Co do deskowanie nie mieliśmy wątpliwości - fachowcy mówią że dach jest sztywniejszy a przez to bardziej trwały. Zdania podzielone są co do krycia papą - jedni mówią Papa lepsza inni że membrana. My zdecydowaliśmy się na papę bo nikt nie wie jak zachowa się membrana za 5 - 10 lat - może z niej niewiele zostać. Dach będziemy kryli dachówką ceramiczną Creaton Harmonie kolor czerwony ceglasty. Zdecydowaliśmy się nie robić żadnej podbitki więc stąd te braki w deskowaniu - tam będzie kładziona ładna deska heblowana i od razu malowana od spodu na właściwy kolor - tak jest taniej i dach nie wydaje się taki "ciężki". Jak będzie gotowe to wkleję następne zdjęcia - oczywiście jak się nauczę Pozdrawiam i życzę zadowolenia z postępów prac
  14. Koszt SSO - dach odeskowany i pokryty papą, tylko jeden komin, bez schodów żelbetowych to 140 tys, ale zero pracy własnej - nie mamy czasu. Mam nadzieję że nic po drodze nie wyskoczy i umówiona kwota nie wzrośnie. Budujemy z gazobetonu. Inna ekipa wyceniła nam ten stan na 170.
  15. Czy komuś z Was udaje się trzymać kosztorysu podanego przez Archon? My na stanie surowym już się sporo rozjechaliśmy a licząc wszystkie elementy (pokrycie dachu, ścianki wewnętrzne, elewację, instalacje itp ) jakoś nie wychodzi mi suma podana przez Archon. Jedyną poważniejszą zmianą mającą wpływ na koszty jest poszerzenie garażu o 90 cm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...