Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiotrŚwica

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O PiotrŚwica

  • Urodziny 24.07.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Doradca techniczny
  • Mój klub zainteresowań
    Kominki

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zielona Góra
  • Kod pocztowy
    65-001
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Kominki i kominy - Kompleksowy montaż w całej Polsce
  • URL Twojej strony
    www.kominki.fm
  • Rodzaj usługi
    Bezpłatne doradztwo u Klienta oraz projekty kominków.
    Tel. 507 103 133
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Cała Polska
  • Kategoria
    usługi

PiotrŚwica's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Śląsk, Polska centralna czy północ nie robi większego znaczenia , gdyż działamy w całym kraju. Średnica rury z powietrzem zewnętrznym najlepiej fi 150mm i podprowadź w okolice gdzie będzie stał wkład tak by móc zamknąć ją w obudowie kominkowej. A jeśli myślisz o zabudowie ciepłej , to widać , że idziesz z postępem , gdyż coraz więcej osób szuka tego typu rozwiązań .
  2. PiotrŚwica

    Dovre 2175 cbs

    Polecam korzystanie z wyszukiwarki : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144520-WK%C5%81AD-DOVRE-2175-CBS-ALBO-ARYSTO-KTO-MA&highlight=dovre Wkłady dobrej jakości , których niewątpliwą zaletą jest 10-cio letnia gwarancja (choć sam serwis czasem pozostawia do życzenia) . Mimo możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz, dość długo i ciężko przebiega faza rozpalania ale później już jest ok. Pozdrawiam.
  3. Także sam widzisz , że większej filozofii nie ma ,a operacja możliwa jest do wykonania nawet dla kogoś z "drewnianymi" palcami..... . Pozdrawiam.
  4. Pamiętaj , że ostateczna decyzją należy do klienta a ja co najwyżej mogę coś zaproponować .....
  5. Nie znalazłeś bo to bardzo wysokiej klasy palenisko. Rewelacyjnie pracujące mechanizmy podnoszenia szyby, system regulacji pozwala pełną kontrolę procesu spalania, bardzo czysta szyba . Ponadto istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnej ceny, szczególnie przy kompleksowej usłudze (z zabudową i montażem). Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na priv. Pozdrawiam.
  6. - zbudowania w domu parterowym kominu schiedel a zwyklego murowanego Od razu polecam Tobie wykonanie komina systemowego - ceramicznego. Podstawowa zaleta to 30-letnia gwarancja. Warto się również zastanowić czy chcesz zapłacić za firmę czy za produkt. Polecam kominy firmy CJ Blok , które można zakupić w bardzo dobrych cenach a jakością nie obiegają od innych : http://www.kominkiikominy.pl/kominy-ceramiczne-promocja,g77.html . Pozdrawiam.
  7. Uważam , że wkłady Arysto godne są swojej ceny. Osobiście nie spotkałem się z większymi problemami w tych piecach choć pamiętajmy , że Mercedes to nie jest, to dobry produkt. Z bardzo dobrych wkładów polecam firmę Spartherm - http://www.kominkiikominy.pl/spartherm-spartherm-varia-2l2r,d111.html lub http://www.kominkiikominy.pl/spartherm-spartherm-varia-2lh2rh,d112.html . Warto zapytać się o indywidualną ofertę bo często okazuję się ona bardzo atrakcyjna , szczególnie gdy wykonuję się kompleksowo cały kominek.
  8. Jotul F3 nie ma możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz bezpośrednio do paleniska , więc można co najwyżej podprowadzić je w okolice pieca. Minus jest taki że będzie wiało zimnym powietrzem i dlatego odradzam.
  9. Można przenieść otwór wyczystki , np. za ścianę . Specjalistyczne firmy wykonuję takie zabiegi bez najmniejszego problemu.
  10. Polecam wężyki firmy TUCAI. Zdecydowanie lepsze niż Ferro i troszkę droższe. Raczej dostępne tylko w hurtowniach instalacyjnych. Więcej można poczytać tutaj : http://www.arka-instalacje.pl/oferta/tucai.html .
  11. PiotrŚwica

    Jaki wkład pionowy??

    W Kornakach bardzo mocno brudzi się szyba , a tzw. "kurtyna powietrzna" , która powinna zapobiegać takiemu zjawisku, praktycznie nie istnieje. Według mnie istotą kominka jest nie tylko funkcja grzewcza ale również wizualna.
  12. A można po jakim czasie od wymiany rur zauważyłeś ten problem?
  13. Uważam , że dużym błędem będzie likwidacja kratki na okapie ponieważ grozi to wzrostem temperatury w zabudowie kominkowej co może spowodować w najlepszym przypadku pojawienie się pęknięć na okapie. Kominek jest konstrukcją , która działa na zasadzie obiegu powietrza czyli dołem zasysa " zimne" powietrze z pokoju , następnie obmywa wkład kom. i wydostaję się górną kratką tak więc ma ona również istotny wpływ zachowanie paleniska. Okopcone górne kratki , świadczą według mnie o nieumiejętności palenia. Często użytkownicy , zbyt wcześnie , tuż po rozpaleniu w kominku, otwierają palenisko chcąc dołożyć większe polana drewna. Komin nie jest jeszcze rozgrzany przez co jego ciąg jest słaby , a otwarcie drzwi paleniska (szczególnie gwałtowne), może spowodować podciśnienie cofając dym i już mamy piękny zapach w salonie . Proponuję odświeżyć salon, malując ściany i zwrócić większą uwagę na sam moment rozpalania i dokładania do kominka szczególnie w fazie początkowej....
  14. PiotrŚwica

    Jaki wkład pionowy??

    Eniu dobrze pisze... Zamiast Kornaka możesz postawić dowolny piec bez przeszklenia i widoczność ognia będzie taka sama czyli żadna.
  15. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to sprawdź czy rura od DGP znajdująca się w okapie kominka jest opuszczona poniżej kratek nad wkładem kom. i druga rzecz to jakie masz rozszczelnienie poniżej paleniska.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...