
staniakos
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
O staniakos
- Urodziny 06.05.1975
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Skierniewice
-
Kod pocztowy
96-100
-
Województwo
łódzkie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
staniakos's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam, Po raz kolejny twierdzę, ze teoretycznie moc kominka powinna być ok. Pewnie, najlepiej przewymiarowywać wszystko, tylko trzeba pamiętać, że urządzenia grzewcze jak i chłodnicze najlepszą sprawność osiągają gdy są dobierane praktycznie zgodnie z wynikami obliczeń. Można zastosować pełno współczynników Kowalskiego które spowodują z jednej strony bezpieczeństwo, z drugiej jednak niepotrzebne wydatki. Zamieść schemat instalacji i napisz jakie są składowe układu. Postaram się przeliczyć hydraulikę układu. Czy kominek to Twoje jedyne źródło ciepła ? Masz w projekcie obliczenie strat ciepła ? Pamiętajmy, że kominek w zasadzie to takie samo źródło ciepła jak kocioł węglowy, miałowy, gazowy, olejowy czy też pompa ciepła. Zobaczcie na formu odnośnie pomp ciepłą jakie tak wszyscy mają moce cieplne. Może po prostu między bajki trzeba włożyć współczynniki sprawności kominków ?
-
Może coś takiego ? http://www.befpolska.com/pl/katalog-produktow/wklady-kominkowe/blanzek/blanzek-v720-silver Dobra cena, jakość nie wiem??
- 18 odpowiedzi
-
Dzięki za informacje. Odpuściłem sobie. Jednak w niektórych sklepach kominkowych wcxiskają kitu co niemiara....
- 18 odpowiedzi
-
Witam, Jestem zainteresowany wkładem Dovre 2180 CBC. Czy kotś takiego używa ? Może też być użytkownik 2180 CBS. Na jakimś starym forum bardzo na niego jechali, że kiepsko się pali, kosmicznie brudzi szybę itp, itp Jak z nim jest ?
-
No i d...a. Byliśmy dzisiaj w sklepie i tak naprawdę najbardziej podoba nam się Dovre 2180 CBC. Nie pozostaje nam nic innego jak zapytac się o niego na tym forum. Kliku sprzedawców go polecało... zatem..
- 18 odpowiedzi
-
Dzięki za informacje. Właśnie nad zaproponowanymi wkładami myślę. I jeszcze nad Jotulem I570. Ciężki orzech do zgryzienia.
- 18 odpowiedzi
-
Witam, Miałem podobne problemy. Przede wszystkim z tym że mam piwnicę. Teren podmokły. Mam podwójny drenaż zewnętrzny. Sprowadzone do studni i odprowadzone na odległość około 50m od domu. Wszystko było ok do zeszłego roku. Miałem cofkę do stidni drenażowej, gdzie woda w studni napompowała mi drenaż i nadciśnieniem drenaż wpakował mi wodę do piwnicy. Co prawda zaraz woda zeszła. Poziom wód gruntowych myślę że od zeszłego roku jest spokojnie 20-30 cm wyższy niż w latach ubiegłych. Ja w piwnicy próbowałem już wiele naprawić, dodatkowe wylewki, folie itp. Reasumując - z napływem wody nie wygra się, trzeba wodę po prostu odprowadzić. Robie teraz drenaż wewnętrzny ze studnią wewnętrzną, podnoszę posadzkę w piwnicy o około 15 cm - tak w razie awarii, bądź zepsucia się zewnętrznej pompy drenarskiej. Tak naprawdę istnieje tylko jeden sposób na zabezieczenie piwnic - ściana szczelinowa, ale to kosmicznie drogie. A najlepiej to piwnic nie robić.
-
klimatyzacja
staniakos odpowiedział Mariusz Cegla → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
W branży wentylacyjnej za najlepsze uchodzą: Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu - górna półka - też ceny wysokie. Ceibie interesują raczej modele typu ściennego. Inverter teraz to raczej standard, tak jak pompa ciepła. On/Off jeszcze istnieje. Czasami dochodzi do takich paranoi, że jednostka z pompą ciepła lub inverterem może być tańsza niż bez tego. -
Generalnie chcieliśmy żeliwny. Naszym zdaniem, lepiej komponuje się z klasyczną angielską obudową. W kominku najważniejszy jest ogień - może kiedyś, kiedy będziemy mieli więcej czasu to pewnie tak będzie. Teraz kominek głównie jest wygaszony, tak, że ważny jest też wygląd. Zależy nam na szerokości około 80 cm. I jak najmniejszej głębokości - najlepsza byłaby około 450 mm. Jakby stalowy był jakiś to wszystko rozważymy.
- 18 odpowiedzi
-
Witam, Na wstepie chciałbym się przywitać i prosić o poradę. Obecnie od 7 lat uzytkuję wkład Kornaka i generalnie nie jest źle (palimy okazjonalnie, mamy wentylator kominkowy), ale będziemy robili remont w domu i wymieniali cały kominek łącznie z obudową na naowy. No i zaczęło sie - wybór wkładu kominkowego..... i zwariowałem... Obudowa kominka jest i będzie portalowa, w stylu angielskim. Najlepiej interesuje nas wkład żeliwny. Najpierw wybrałem Dovre 2180 CBC (ładny wkład) ale poczytałem, że są z nimi problemy. Czy to prawda nie wiem ? Nastepnie FOnte Flamme Clairflam 775 (odpadł). Czy może mi ktoś doradzić coś. Potrzebuję wskładu z dobrym spalaniem przy użyciu powietrza z zewnątrz, mocy (ma to mniejsze znaczenie, ale myślę że ponad 14 kW nominalnej), szerokości wkłądu pomiędzy 75 - 85 cm. Bardziej klasyczny, ale też może być nawet nowoczesny (nawet nieźle wygląda połączenie klasycznej obudowy z nowoczesnym wkładem). Cena - wolałbym nie przekroczyć 5 000 zł brutto. Ale jeśli jest coś dobrego... pozdrawiam Muszę coś szybko kupic. Reklamy mile widziane.
- 18 odpowiedzi
-
Witam, Z teroretycznego punktu widzenia to 14 kW dla nowych domów jest zupełnie wystarczające. Nawet zakładając sprawność urządzenia rzędu 70% (pewnie w praktycemax 50%) otrzymujemy około 7 - 9 kW. Biorąc pod uwage wakaźnik dla nowych domów który wychodzi w zakresie 60 W/m2 (licząc straty ciepła) to zapotrzebowanie jest na poziomie 13 kW - to dla -20 st C. Obecnie mamy około 0 st C, więc potrzebujemy max. 8 kW. (licząc tak trochę na okrągło) Moim zdaniem nie jest problemem moc kominka, ale może byle jaka sprawność urządzenia, może zbyt mały zasyp paliwem, może zbyt duże straty kominowe, może zbyt duże straty ciepła itp itp. Ale tak szczerze mówiąc stawałbym na pompę obiegową - zamieść schemat i typ pompy to jest do sprawdzenia. Jakie opory ma wymiennik i wężownica ? Jaki opór ma STB ? To ze wywaliłeś wymiennik i masz układ zamknięty to raczej ryzykowny pomysł. Zawory bezpieczeństwa nie zawsze działają - PN mówi wyraźnie czego nie wolno robić. Zawsze ale to zawsze powinno się zrobic bilans ciepła. Może ktoś zacznie podawać - co w komikach oznacza moc cieplna - przy jakich parametrach ma on x kW. Dla przykładu w kotłach gazowych jest jasna sprawa- sprawność określona, zapotrzebowanie gazu też, nawet z modulacją palnika. Tutaj w kominkach ??? Ja dla przykładu mam dom 220 m2, kocioł Buderusa 13 kW i jest wszystko ok (od 7 lat), nawet przy mrozach -20stC. I nie ma żadnego problemu z temperaturą wody w instalacji - chociaż to przy ogrzewaniu konwekcyjnym dosyć mało mnie obchodzi. Zasada, że im mniejsza konieczna temperatura w grzejnikach jest słuszna...