Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Andrzej 76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Andrzej 76

  1. Ja zrobiłem to na mostku, w układzie stało temperaturowym jako czujnik zastosowałem termistor i w testach pokojowych wyszło dobrze, dodatkowo czujnik temperatury powietrza DS18B21. W układzie temperatura termistora utrzymuje się na poziomie 70C. Piszecie o rurach twardych, podajcie coś więcej bo mi tylko do głowy te kanalizacyjne przychodzą. Jak się domyślam mogę kilka rur zawinąć w jedno ocieplenie. Tylko żeby nie razem wyloty i nawiewy bo mi reku wyjdzie i znów się skropli jak się domyślam. Gdzie tanio dostane wełnę i jaką proponujecie. Bo jak mam to owijać po 40cm to wychodzą jakieś spore ilości. jeszcze jedna sprawa jak mi te rury zamokły to już ich nie mogę użyć ?
  2. Witam, tak sobie rury położyłem, miałem to zawinąć jak widać poniżej ale wiem już ze to nic nie da skoro przy 0 na dworzu już powódź. (jeszcze nie wiem jak to zrobić). Ale to już chyba tylko do kosza. tu wentyl 220 w obudowie oraz reku miał być obudowany jak wentyl ale nie wyszło jeszcze choć na niego nie narzekam (kiedyś go obuduje). rury mam poprowadzone dookoła domu na poddaszu fi 100 koło reku choinka (nieocieplona kolejny błąd) za choinką fi 200 do reku. fi 100 dlatego bo chce zrobić regulacje przepływu w każdym kanale co już prawie działa na zasadzie anometru termicznego. Może lepiej jednak 2x fi200 dookoła + trójniki i od nich do i z pomieszczeń? mam taki rozkład pomieszczeń, poddasze nie używane. Dzięki za namiar na płytę warstwową akurat w trójmieście będę miał blisko.
  3. fotki jutro jak mi się uda choć, moim zdaniem nie ma co oglądać (wszędzie ocean )
  4. Witam Obawiam się że właśnie i mnie to spotkało, kolego kulca jakie przewody zastosowałeś podaj jakiś kontakt. Z góry dziękuje.
  5. Witajcie, przeczytałem do 180 któreś strony po czym zrobiłem reku. ale właśnie dziś go wyłączyłem pomóżcie !!!! sam reku może i działa nie najgorzej, wentyle 220 w osobnych skrzynkach też ok. ale. W przewodach na poddaszu nie ocieplonym, mam mnóstwo wody. Jak próbowałem go podnieść to aż chlupie, z 1 rury fi 200 wylałem dziś pół wiadra wody. przewody ocieplone rega 100 i 200. Woda wykrapla się nie od początku pomieszczenia tylko po jakiś ~15m przewodu od tego miejsca jest coraz cięższy. co z tym zrobić?? Może jest jakieś inne forum o tym problemie?? ps. pierwszy wentyl mam od strony czerpni przed reku . Drugi od strony wywiewu przed reku. (ale to chyba nie problem skroplin tak mi pasowało).
  6. znalazłem czujnik ciśnienia, który mierzy do 1kPa to jest 1.45Psi z dokładnością 1% (MPX2010GP). Posiadam R3G 220. Mam pytanie czy taki zakres jest dobry do pomiaru ciśnienia (różnicy ciśnień) za i przed filtrem. Oraz braku przepływu przez GWC zalanie wodą na przykład (jakie podciśnienie wytworzy wentyl).
  7. Z tym 1wire to bardzo dobry pomysł powodzenia! U mnie troszkę inna sytuacja bo całość podpinam pod "inteligentny dom" Tylku czy na pewno można podłączyć odwrotnie przewody?? Nie zagłębiałem się szczegółowo nad tymi z "MERA-PROJEKT" ale na tyle co znam 1wire to tak nie jest, a troszkę w tym siedzę.
  8. Nie do końca rozumie z tym 1wire, jest prosty ale oprócz termometru to nie znam nic co by się przydało do rekuperatora, znasz jakieś inne elementy na 1wire?
  9. Witam, Widzę że pomysł sterowania reku nie tyko za pomocą potencjometru został poruszony. powiedzcie co planujecie wykonać troszkę precyzyjniej. Mi do tej pory udało się wykonać pomiar prędkości w kanale i sterowanie przepustnicą żeby utrzymać stały przepływ. Chce zamontować to w każdym kanale wlotowym i wylotowym, Dodatkowo regulacja PWM wentylatorem EBM. Pomiar temperatury na ds18b21 i wilgotności na SHT71. Szukam presostatu z wyjściem (analog ,cyfra) z możliwością odczytania ciśnienia (głównie do pomiaru filtra). Jak zorganizowaliście sterowanie przepustnicą na bypas , mi wychodzi że najprościej dać 2x zwykłą przepustnicę i raz 1 a raz 2 zamykać. I w związku z tym pytanie czy wiecie gdzie kupić łącznik kanałowy z zaworem zwrotnym fi200(plastikowy). Takie zawory na fi100 sprawdziły się do sterowania przepływem(Castorama nie ma fi200).
  10. Witam, kupiłem wentylatory R3G 220, mam pytanie z czego najlepiej wykonać obudowę do tych wentylatorów. Wiem że to gdzieś na forum było ale wybaczcie ale nie mam siły i czasu przeczytać wszystkiego od nowa Pozdrawiam.
  11. Przepraszam za pytanie, ale tak powiedział hydraulik starałem się cytować. w ramach sprostowania na pytanie 1.to tak jak napisał kolega Mr_Mabram, " że GWC nie wystarczy aby podnieść temperaturę na wlocie do reku i że temperatura nawiewana do pomieszczeń będzie za niska? " dodam że dla kubatury ~350m3 robię gwc długość około 100m z 2 rur pcv fi 100. na pytanie 2. Ogólnie chodzi że regulacja przepływu czynnika na rozdzielaczu nie wpłynie na temperaturę w pomieszczeniu (jak dla mnie bez sensu). dodam że regulacja ma być za pomocą termogłowicy sterowanej sterownikiem. Pozdrawiam, i dziękuję za zainteresowanie.
  12. Witam, Rozmawiałem z hydraulikiem który u nas robi instalację i twierdzi że ... 1) Jak nie zrobię podgrzewania powietrza po GWC a reku to temperatura powietrza za reku będzie na tyle niska że to i tak wyłączę. 2) jak jest reku to regulacja temperatury na grzejnikach nie zmieni temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. oczywiście nie chce robić huraganu zimą Czy to co mówi jest realne proszę o pomoc.
  13. Witam, mam pytanie co myślicie o takim rozwiązaniu jak w załączniku. Jeżeli wilgotność będzie za mała załączyć pompę która z wysokości około 3m zrobi prysznic w róże doprowadzającej powietrze do reku. Pomiąłem problem dolewania wody ale to też myślę jest potrzebne. Nie wiem na ile podniosę wilgotność powietrza za reku, powietrze koło kilku stopni nie da się może odpowiednio nawilżyć. Oczywiście pompa by się załączała automatycznie jak wilgotność spada w domu. Co o tym sądzicie? Myślę że spadek w kierunku budynku jest bezpieczniejszy ze względu na możliwość zamarzanie wody koło czerpni?
  14. Nie wiem jak arkusze plafoprop ale kanalikowe łatwo poprzycinać się dają nożem do tapet. Obecnie właśnie z tego składam wymiennik.
  15. Witam, Nie w jednym miejscu spotkałem się że zamiast 1 rury 200 dać 2 rury 100, tylko jak sobie policzyłem powierzchnię styku powietrze rura to wychodzi mi: długość założyłem 100m. 2*PI*r*dł 200 daje 62,8m2 100 daje 31,4m2 * 2 rury = 62,8m2 Jak się zastanawiam co mi to daje oprócz większych oporów ?? Czy są jakieś zjawiska o których nie wiem
  16. Witajcie, rozmieściłem wloty i wyloty w pomieszczeniach, jak ktoś ma chwilkę proszę o pomoc czy jest ok. Zastanawiam się czy garderoba powinna mieć wyciąg czy spiżarnia powinna mieć nadmuch ?? Odcinek do kominka wykonam ale kominek na razie nie będzie zamontowany Tutaj link do rozmieszczenia pomieszczeń http://www.fulldesign.com.pl/reku/rozmieszczenie.png rekuperator właśnie składam z polipropylenu, wiatraczki mają być R3G220, na wyciągach nadmuchach przepustnice ze sterowaniem, filtry jeszcze nie wiem jakie ale myślę nad kupnem gotowca np.http://allegro.pl/filtr-powietrza-eu3-fi-200-kanalowy-z-wloknina-i1450498913.html GWC tu rura pcv200 o długości koło 100m dodatkowo zrobię pomiar prędkości powietrza w kanałach, wilgotności i temperatury w pomieszczeniach. Andrzej.
  17. Witam, Zdecydowałem się na wykonanie rekuperatora z polipropylenu komórkowego. Nie wiem jaka powierzchnię wymiany powinna być przy 300m3/h, oraz jak to wyliczyć ?? Gdzie można kupić R3G 220 AD 11-02 jakoś nie mogę nic wygooglować ?? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...