Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

reth

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O reth

  • Urodziny 01.01.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Resko
  • Kod pocztowy
    72-315
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

reth's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. ciekawe, ciekawe, co ja tu czytam, czekam na jeszcze inne wpisy, niech ktoś opisze, czy spotkał się z odmową wypłaty odszkodowania, bo ... melduję wyczystka zrobiona (bo nie było) ......tak, tak........ stara chałupa z 1939, chyba przed wojną nie było przepisów budowlanych, albo co? Ale podłoga tu podniesiona o jakieś 50 cm, może została pod podłogą? Kominiarza zamawiam, niech pokaże, za co mu dali dyplom mistrzowski!
  2. Serdecznie dziękuję za wpisy, a szczególnie Forest-Natura. Widzę, że temat podjęli tylko zawodowcy-kominkarze, a reszta naszego niefrasobliwego społeczeństwa problemu nie spostrzega lub nie widzi takich zagrożeń. Gratuluję takiej lekkości ducha. Zastosuję się do tego minimum, o którym wspomina Forest-Natura. Liczę jeszcze, że tu znajdą się wpisy, osób które miały już do czynienia z ubezpieczalnią w takich okolicznościach. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma w Polsce pożarów odkominkowych. pozdr.
  3. witajcie zarejestrowałam się na tym forum, aby osoby ze stosowną wiedzą wypowiedziały się w takiej kwestii: Kominek w domu to fajna rzecz. Daje ciepło i atmosferę. Z drugiej strony jest przy nim mnóstwo pracy, szczególnie, kiedy jest jedynym źródłem ogrzewania. Z trzeciej strony ) jest potencjalnym źródłem niebezpieczeństwa. Wiele osób instalując kominek nie zastanawia się nad faktem, że "ognisko domowe" może stanowić zagrożenie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że "igramy z ogniem" lekceważąc obowiązujące przepisy budowlane dotyczące wymaganych przeglądów okresowych kominiarskich. Zmierzam do pytania, które brzmi: Jak bronić się przed nieuczciwością ubezpieczalni, które w przypadku pożaru, którego przyczyną był kominek i/lub przewód kominowy, odmawiają wypłaty odszkodowania? Z uwagi na koszty ogrzewania gazowego zainstalowałam kominek z płaszczem wodnym, który w tej chwili przejął całe centralne ogrzewanie w moim budynku. Faktycznie pali się w nim bez przerwy już od sierpnia (no, chyba że zapomnimy dorzucić około północy). Mój kominek to smok 40 KW, który dzień i noc pracuje na nasz komfort cieplny. Jak wystrzegać się błędów w użytkowaniu, które mogłyby w razie pożaru być przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Czego pilnować? Ile i jakich przeglądów kominiarskich robić, których ubezpieczalnia by nie zakwestionowała. Znacie jakieś triki, które stosują ubezpieczalnie, aby zostawić pogorzelca "na lodzie"? Ktoś ma doświadczenia? O co pytać się podpisując polisę? Z drugiej strony pytanie do strażaków (jeśli tacy fachowcy wśród Was są), co jest najczęstszym błędem, na co nie zwracają uwagi posiadacze kominków? Jakie mogą być objawy niepokojące, na które należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji? Kominiarze to też czasem kombinatorzy - zarobić, a nie narobić się. Na co zwracać uwagę przyjmując kominiarza? Piszcie wszystko, co może być przydatne. Z góry dziękuję! reth
×
×
  • Dodaj nową pozycję...