Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin2372

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    215
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcin2372

  1. Witam Proszę doświadczonych w montażu ogrodzenia panelowego z podmurowką systemową o podzielenie się doświadczeniami praktycznymi. Chcę sam postawić takie ogrodzenie i mam dylemat czy zacząć od betonowania wszystkich słupków i po kilku dniach ustawiać płyty betonowe i łączniki? Czy może ustawiać po kolei słupki wraz z podmurówką? Dodatkowo spadek terenu. Producent doradził aby betonować słupki i podmurówkę na raz i najlepiej zacząć od najniższego punktu działki. Panel 153cm , płyta + łączniki betonowe 25cm. Pozdrawiam
  2. Hej Jak rozwiązaliście temat ogrodzenia, chodzi mi o bramę i furtkę. Macie furtkę obok bramy czy osobno ? Mam działkę ze spadkiem i jak będzie furtka na wprost drzwi a brama na wprost garażu to brama będzie niżej - dziwnie to będzie wyglądać. Może ktoś pochwali się swoją aranżacją. Pozdrawiam
  3. Doradzono mi że słupki można pomalować hlorokauczukiem żeby nie rzucały się w oczy i raczej wykorzystam je do ogrodzenia z siatki. W środek słupka można wlać betonu żeby były stabilniejsze i będą na 100 lat - odporne na korozję. Średnica rurki 52mm też wydaje się ,że jest w sam raz. U sąsiadów widuję średnice około40mm z tym ,że scianki około 2mm(rury stalowe czarne) , a na mojej rurce nierdzewnej deklarowana 1,2mm. Cena zwykłej rury i tej nierdzewnej jest porównywalna więc zdecyduję się na nierdzewkę. Dzięki za komentarze.
  4. Znalazłem na allegro http://allegro.pl/rura-nierdzewna-52x1-2-20cm-rury-nierdzewne-i6027675182.html rurę z nierdzewki dedykowaną na słupki. Co sądzicie o takim rozwiązaniu. Ścianka rury tylko 1mm ,ale materiał odporny na korozję. Nigdy nie widziałem żeby gdzieś w ogrodzeniu słupki były z kwasówki.
  5. to i ja będę musiał też coś wykuć w tej piwniczce - jak się otworzy drzwi to ewidentny zaduch i wilgoć. Mieszkam już od pół roku i jeżeli ktoś czyta forum i zastanawia się nad wyborem projektu, to naprawdę mogę polecić ten projekt ze względu na rozmieszczenie pomieszczeń - naprawdę jest bardzo funkcjonalny.
  6. u mnie przy duzych mrozach 150kg groszku na 7 dni, a teraz starczy na 10-11 dni przy takich temperaturach
  7. Czy ktoś się spotkał z odklejeniem lub przerwaniem taśmy kalenicowej(Micro-roll) po 2 latach na dachu. Po jesiennych wichurach dało się słyszeć że coś szeleści pod gąsiorami.Dzisiaj po wizycie na strychu wyraznie slychać szelest i furkotanie w dwóch punktach kalenicy kiedy wiatr wieje - tak jakby ktoś zgniatał folie. Co robić ? Na dachu leży dachówka - demontować gąsiory ?
  8. Witam . Pytanie do praktyków z czego najlepiej zrobić ruszt do przykręcenia podbitki pcv Gamrat. Mam do wyboru deski, łaty, kontrłaty. Proszę o porady.
  9. Mam straszną zagwozdkę w temacie schodów wejściowych - mam wersję W49.12B. Zaprosiłem na budowę kilku brukarzy , był też murarz - sąsiad i każdy proponuje rozwiązanie inne niż w projekcie. Brukarz chciał schody w formie półkola, ale do wersji W49.12b nie pasują ze względu na te wystające murki - pierwsze schody zachodziły by za murki. Murarz chce zrobić schody powiązane z bryłą budynku - zakotwić druty w progu i wszystko zazbroić. Najgorsze jest to ,że wychodzi więcej stopni niż w projekcie - co najmniej 4,5 stopni. Może macie jakieś doświadczenia dla tej wersji projektu. Kierownik budowy mówi ,że jak zmienię obrys schodów będzie potrzebny projekt zamienny , ale i to bym przebolał jak by mi sie jakaś forma spodobała. Proszę o zdjęcia schodów jak ktoś ma.
  10. Chyba nadszedł czas na likwidację profilu na muratorze. Forum okazuje się być dla użytkowników materiałów o określonej cenie - czytaj wyższej. Jedyną osobą która odpisała na mój post rzeczowo i w sposób obiektywny jest pan Andrzej. Napisał ,że uszkodzenia mieszczą się w granicach normy i to mi wystarczy - nie będę szukał winnych ,że dachówka wygląda tak , a nie inaczej - w końcu to malowany beton. Stwierdzenie ,że dachówka betonowa nadaje się na wiejską drogę ,jak ktoś wyżej napisał ,jest dla mnie dnem. Każdy buduje z materiałów na jakie go stać. Pozdrawiam
  11. :lol2:Dziękuje za komentarz Panie Andrzeju. Czekałem na Pański werdykt. Muszę zająć się czymś innym i dać spokój sprzedawcy, oraz dekarzowi. Pozdrawiam ps .Człowiek robi się trochę przewrażliwiony na punkcie budowy.
  12. Proszę o opinię fachowców w kwestii uszkodzeń dachówki jak na zdjęciu.Dachówka położona rok temu. Po zimie dach oczyścił się z pozostałości cięcia dachówek w koszach (biały pył zniknął) czy w okolicy kominów tam gdzie była cięta, ale uwidoczniły się takie detale jak niedomalowane miejsca, które są widoczne z perspektywy wyłazu dachowego lub okien połaciowych. Z daleka cały dach prezentuje się zadowalająco. Przedstawiłem temat sprzedawcy dachówki ,ale nie za bardzo mogę się z nim dogadać. Twierdzi ,że to nie wina dachówki na którą jest gwarancja 30lat - chodź nie za bardzo wiem na co - ale dachówkę uszkodził dekarz ,albo inne czynniki - drabiny, kominiarze których ten dach jeszcze nie widział. Proszę o komentarz. Może mam zbyt duże wymagania co do estetyki
  13. Mnie też tynkarz wyrolował. Zresztą sam dałem się wrobić. Miał do skończenia ostatnie dwa pomieszczenia ,ale prosił mnie żeby mu za wszystko wcześniej zapłacić bo chciał zapłacić chłopakom. Zapłaciłem z góry, a on miał na następny dzień zatrzeć wiatrołap i kotłownię. Jakże się zdziwiłem na drugi dzień kiedy zobaczyłem ściany - zatarte na ostro , wyglądają najgorzej w całym domu.Po tynkarzach już nie było śladu. Trzeba będzie dać więcej gładzi:D Jest jedna rzecz do której nie przywiązałem uwagi , a okazała się bublem - wylewki z miksokreta. Wziąłem usługę z materiałem wykonawcy (piasek, plastyfikator, włokna, siatka, cement) żeby być pewnym ,że będzie ok , a okazało się odwrotnie. Posadzka z wierzchu wygląda ok jest gładka, ale pod spodem jest bardzo krucha. Boje się jak tego będą się trzymać płytki. Teraz zrobił bym tradycyjną wylewkę na mokro.
  14. Ponieważ postanowiłem sam dokończyć hydraulikę w domu mam pytanie jak połączyć podłogówkę parter z poddaszem. Na parterze mam 4 obwody i w kotłowni rozdzielacz z pompą , a na górze na tą chwilę dwa obwody i zastanawiam się czy tam też trzeba osobny rozdzielacz, czy też mogę połączyć to z dolnym ogrzewaniem i zastosować w kotłowni rozdzielacz na 6 obwodów. Ewentualnie jakieś odpowietrzniki na górze, Jak jest poprawnie?
  15. Widziałeś kiedyś zamek gdzie fundamenty są z głazów a spoiny do kilkunastu centymetrów i jakoś wszystko stoi wieki całe:D A mury ważą dużo więcej niż w przeciętnym domu. Kiedyś lano beton do gruntu a potem szalunek i na to dopiero fundament nad ziemią - monolit. Nie używano żadnych kotew, nawet nie było zbrojenia i te domy nadal stoją. Taka była technologia.
  16. Nic się nie stanie. Wszystko jest przemurowane i przewiązane. Ściana fundamentowa stoi na solidnej ławie(80cm wysokosci). U moich znajomych super piękne ławy popękały - robili jak w projekcie ława wysokości 40cm , zbrojenie, wypoziomowana i kierownik im powiedział ,że to normalne budynek osiada.
  17. Nie przejmuj się chłopie. U mnie zaprawieni w bojach wiejscy fachowcy też wylali ławy w gruncie ze spadkiem - róznica 28cm . Nic się tym nie przejmowali( ja prawie osiwiałem) tylko zgodnie ze swoją praktyką zgubili różnicę grubością spoin i bloczkiem . Z jednej strony mam 7 z drugiej 6 bloczków. Spoiny od 1do 6cm. Najdziwniejsze że to wszystko stoi już 2 lata, nic nie pękło ani nie osiadło.Po wcześniejszej lekturze muratorów gdzie teoria podawała ,że spoina od 1 do 2,5cm myślałem ,że to wszystko szlag trafi - z ekipą się pożegnałem i dalej murowała inna firma. Patrząc wstecz bo dom już stoi stwierdzam ,że murarze włożyli w ten dom dużo sił i serca , i nie zawsze wszystkie teorie pokrywają się z praktyką. Także nie przejmuj się wszystko da się wyprostować mimo tego że teoretycy będą kazać ci rozbierać ławę Ja najbardziej niezadowolony jestem z wylewek z miksokreta - są jak słaby pumex, z wierzchu twarde a pod spodem można patykiem dłubać - to tak na marginesie, bo wydawało mi się ,że chudziak wylany z betoniarki przez murarzy był kruchy. Nie zawsze wszystko co się świeci jest... Życzę dużo optymizmu i fachowych ekip.
  18. Niestety nigdy nie miałem styczności z branżą budowlaną i uczę się na własnych błędach. A co do ilości cementu na mixa to faktycznie dawali 1,5 worka, siatkę metalową , włókna i plastyfikatory do wody. Dzwoniłem do wykonawcy teraz i ten mi mówi że zawsze tak robią, a w tym przypadku mogła odparować woda przed pełnym związaniem i dlatego wylewka jest słaba - spalona. O parkiecie już nie myślę ,ale mam też obawy co do glazury przyklejonej do takiej powierzchni. Chudziak z betoniarki przy tym to skała. Przy drugim budynku ,jeśli będzie mi dane, nie skuszę się na mixa.
  19. Ostatnią rzeczą jaką bym podejrzewał ,że może być bublem była wylewka z miksokreta. Firmę polecił mi kolega gdzie ekipa zrobiła cały domek rok temu. Co do równości powierzchni nie mam większych zastrzeżeń - jest ok, ale wytrzymałość mechaniczna to tragedia. Uderzenie młotkiem odprysk, a pod twardą powierzchnią już można śrubokrętem wydłubać resztę. Wylewka nigdzie nie pękła co dziwne ?Wziąłem usługę z materiałem więc nie mogę mieć do siebie pretensji.Wylewki nakryte folią. Jedyne co mogło mieć wpływ na jakość to mróz jaki złapał po tygodniu od skończenia robót, ale firma dodawała plastyfikatory i dodatki zimowe. Cóż , na dzień dzisiejszy kazał bym wylać zwykły beton. Mogę zapomnieć o parkiecie - mam nadzieję ,że płytki nie odpadną od tego. Przypominam sobie jak nie mogłem skuć betonu który spadł przy wylewaniu stropu na chudziaka - to jest siła.
  20. Witam Z pomocą forum przebrnąłem przez pierwszy etap ocieplenia poddasza - wełna między krokwiami ułożona, ale nadszedł czas układania drugiej warstwy na wieszakach grzybkach i pojawiły się problemy. Pierwsze co zrobiłem to przykręciłem profile ud do sciany i po przykręceniu wieszaków grzybków zakładam profil i pojawia się problem jak go założyć jeżeli są już profile na ścianach? Radze sobie tak,że wyginam grzybki i jakoś z ukosa wciskam profil CD w UD. Żeby zdemontować profil i nabić wełnę znowu wyginanie grzybków co prowadzi do deformacji wieszaków. Po nabiciu wełny wciskam profil i kolejny raz wyginam grzybki żeby powciskać w profil. Czy tak powinno to wyglądać ?
  21. Jakich preparatów oprócz unigruntu można użyć do wzmocnienia wylewki z miksokreta. Jak na moje oko to są one bardzo kruche. Warstwa zatarta z wierzchu jest twarda, ale w przekroju beton ma strukturę pumexu i jest kruchy. Wykonawca pytał mnie czy będzie parkiet lub deski ,bo wtedy dają kruszywo, ale ponieważ mają być panele nie kazałem nic modyfikować. Na dzień dzisiejszy cała wylewka powierzchniowo wygląda bardzo dobrze ,ale dla świętego spokoju chcę ją czymś wzmocnić - boję się o ogrzewanie podłogowe.
  22. Dziękuje wszystkim za przesłane aranżacje kuchni - moja żona nareszcie się odnalazła. Może jakieś podpowiedzi co do aranżacji łazienki na parterze się znajdą ?
  23. Odgrzebałem wątek ponieważ za 3 tygodnie firma instalacyjna dokończy kotłownie. Czy udało się odpowietrzyć podłogówkę ,która w kotłowni jest 5 cm poniżej poziomu podłogi napiszę wkrótce( rozdzielacz jest oczywiście powyżej). Hydraulik -nie ten co zaczął robotę- uważa ,że będzie ok. i da gwarancję.
  24. W zasadzie to problem ma moja żona;) Chce zaprojektować kuchnię z IKEI i troszkę się pogubiła. Straciła wenę i brak jej inspiracji. Przy ścianie tam gdzie okno ma być tak jak w projekcie z tym ,że żadnych szafek wiszących i dodatkowo jakaś kombinacja na małej ściance obok komina -coś ala kredensik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...