Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pietras83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    155
  • Rejestracja

O pietras83

  • Urodziny 11.01.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończenie wnętrz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łęknica
  • Kod pocztowy
    68-208
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pietras83's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Czyli ta 3 strefa chodzilaby na 1 krzywej z jedną ze stref. Ok. Dzieki bardzo za pomysl. Tylko dochodzi problem z opomiarowaniem- na te 2 mieszkania musze założyć ciepłomierze... ale to 3 strefe można by podpiąć przed ciepłomierzem tej z wynajętego mieszkania i powinno być ok chyba.
  2. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Ale tylko 2 strefy obsluzy. Czy może ktoś potwierdzić. ? Czy taka konfiguracja jest możliwa i ewentualnie jak zasilić 3 strefe wtedy. Ogólnie to troche lipa ze tylko 2 strefy. 2 to obsługuje u mnie gruntowka on/off i temp zasilania rośnie tylko o 5 * a wiec i cop nie znacznie spada. A pc pw modulacje mają.
  3. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Ok, dobra czyli jak ustawimy krzywa dla całego domu to nie można już nic zdławić bo wszystko się rozreguluje. Czyli sterowanie strefami tylko z tą dodatkowa plytką i podlaczenie zaworow odcinających poszczególne strefy do niej.
  4. pietras83

    Panasonic Aquarea

    No ja tez szczególnie ze kosztują sporo , tylko dalej nie wiem jak ma być jeśli chce mieć możliwość regulacji temp niezależnie w każdym mieszkaniu najlepiej przez wifi. Bo nie będę tam mieszkal. A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez poprostu zawsze otwarta. Tam są styki beznapueciowe chyba, trzeba wtedy jakieś dodatkowe zawory dwudrogowe na każdą strefe czy się mylę. Bo jak 1 termostat zewrze to pompa ruszy ale będzie grzała i tak 3 strefy... Czy olać to i niech grzeje a jak w 1 mieszkaniu nikt nie mieszka to podjade przykręcić i juz. Sam nie wiem. Niech grzeje w sensie bez żadnych termostatów. Nie miałem do czynienia z grzaniem za pomoca krzywej. Mam w domu PC on/of gruntowa i 2 strefy 2 sterowniki.
  5. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Jestem przeciwnikiem wszelkich buforów i głowic silowników itp wiec mnie nie pytaj. No ja tez szczególnie ze kosztują sporo , tylko dalej nie wiem jak ma być jeśli chce mieć możliwość regulacji temp niezależnie w każdym mieszkaniu najlepiej przez wifi. Bo nie będę tam mieszkal. A może na 2 strefy termostaty pokojowe a na 3 bez poprostu zawsze otwarta. Tam są styki beznapueciowe chyba, trzeba wtedy jakieś dodatkowe zawory dwudrogowe na każdą strefe czy się mylę. Bo jak 1 termostat zewrze to pompa ruszy ale będzie grzała i tak 3 strefy... Czy olać to i niech grzeje a jak w 1 mieszkaniu nikt nie mieszka to podjade przykręcić i juz. Sam nie wiem.
  6. pietras83

    Panasonic Aquarea

    2 najemców + 3 strefa dla naszego użytku (gora) Sorky za głupie pytanie ale co jak będę chciał mieć w 1 mieszkaniu temp 21 a w drugim 22*. Poprostu przykręcamy zawor?? Co jak np. W mieszkaniu bedzie za gorąco trzeba będzie lecieć do rozdzielacza i zdławić?? Jak to najemcy wyjaśnić.?
  7. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Czy jak grzejemy według krzywej to nic nie przymykamy? Rozumiem ze przy krzywej możemy w harmonogramie wymusić żeby nie pracowała w określonych godzinach. Czy mam racje?
  8. pietras83

    Panasonic Aquarea

    No ok. Mocniejszy znaczy trwalszy czy bardziej wydajny? Lepszy cop? A co z tym sterowaniem? Jakies porady. 3 strefy, bufor czy bez i na krzywej. Szukałem jakiś glowic termo na rozdzielacz z wifi ale wszystkie mają czujnik temp wbudowane a u mnie rozdzielacze na korytarzu. Bez bufora potrzebowałbym chyba jakoś przymykać daną strefe jak osiagnie temp w mieszkaniu.
  9. pietras83

    Panasonic Aquarea

    Witam, mam takie pytanie was. Bedzie w domku 3 strefy, (3 mieszkania), sterownik moze tylko 2 strefy obsłużyć. Instalator proponuje żeby nie pchać się w drogie sterowniki tylko grzac wszystko według krzywej. Pompa chodzi praktycznie pewnie z 15-20h/dobę i moduluje. Jak to oceniacie. Pomysl mi się spodobał bo nie trzeba sterowników tylko w każdym mieszkaniu zawor na rozdzielaczu do dławienia przepływu. Ogólnie chciałem monoblok ale trochę mnie wysmial-ze dla hydraulików i słabsze. Proponuje splita 9kw dobrze dobranego. I raczej 1 faza ale musialby przeliczyć. Dom starszy calosc 150 m , 100m podłogówki na 10 cm grafitu-(wiem cienkawo ale więcej nie mogłem.)remont, podlogowka, gora jeszcze nie wiem Może ścienne, lub konwektor kanałowy. Poradźcie cos w jakim kierunku iść. Inna opcja to chyba bufor, sterowniki pokojowe w mieszkaniach i osobne pompki na strefy. Sporo tego. Pozdrawiam.
  10. Płytki ale taki półmat, nie takie śliskie na szczęście.
  11. Myślę że nie będzie tego problemu. Pasywne z pompy ciepla jest zabezpieczane tak żeby nie schłodzić bardziej podłogi niż 20*. Tylko na takie pasywne trza 6000 tyś wyłożyć a wode na ogród i tak lejemy (16*) - bez sensu.
  12. Dobra Udało mi się chwilowo rozwiazać problem chłodzenia domu. Podłączona woda z sieci do rozdzielacza i powiem że efekt jakis jest trza tylko jakiś wentylator żeby mieszał powietrze. Narazie prowizorka wszystko wężami ogrodowymi a wyjście do zraszacza ogrodowego . Wychodzi na to że do takiego chłodzenia podłogowego potrzebowałbym na/h 1 m3 na razie idzie 500l/h bo tylko połowa domu. Zauważyłem że dużym błędem było nawiewanie gorącego powietrza więc robię przerwę w pracy reku od 10-19 Myślę że połączenie takiego chłodzenia i GGWC mogloby dać efekt. Robienie jakiejkolwiek studni nijak się nie opłaca bo na dobe jakie 3 h pracy a resztę robi bezwładność. Czyli 3m3/ dobę to u nas 10zł niech będzie 30 dni to 300 zł/rok. Studnia nawet kopana to jakieś 5000zł. Moc to jakieś 166m2 x 35w to 5,8kw mocy chłodniczej. Mało tego, same zalety: właściwie nie ma możliwości przekroczyć punktu rosy bo wodą 16* udało mi się schłodzić podłogę do max 21*.i dalej stała jak wryta temp. Tak że na wiosnę robię "prof". instalację. i okiennice. Nie potrzeba żadnych sterowników, termometrów i innych pierdół. (zbędne wydatki) Pytanie teraz czy robić ten GWC dodatkowo? Czy naprawdę można liczyć tylko na jakieś marne 1,5 kw chłodu? Myślę tylko jeszcze nad lepszym wykorzystaniem tej wody z podłogówki co ma na wyjściu 21-22*. Może jaki basen.
  13. Takie gwc hybryda miało by taka zaletę że gdyby zabrakło w nocy ciepełka z beczki to zawsze jest ten gruntowy który da temp na +. Rano wstajemy, prysznic, zmywarka i podnosimy temp w beczce.
  14. Dobra Urodziła mi się w głowie koncepcja, więc może jednak spróbować. Jasiek ty kombinowałeś coś z odzyskiem ścieków prawda? W związku z tym że zakopałem już 1 rurę a nie chce mi sie znowu rozp działki to mam taką wizję: Rurę którą już mam wprowadzić do czegoś takiego jak Bigbeat zrobił 200 l jako wężownicę i dopiero dalej na nagrzewnicę. Problem z ciągle napełniającym się szambem też u mnie występuje więc 2 pieczenie przy jednym ogniu. Wody nie chce nigdzie wykorzystywać (zbyt dużo przeróbek) więc wywalę ją do rur od deszczówki które mam rozprowadzone po drodze rozsączajac się w gruncie. Problem miałem jak oddzielić ścieki na wylocie z domu. Są niby takie zawory trójdrożne do kanalizy ale nie mogłem nic znaleźć co by z czujnikiem temp współpracowało. Zwykła przepustnica i trójnik przed nia powinno załatwić sprawę, no i oczywiście sterowanie z czujnikiem temp w rurze kilka metrów przed przepustnicą. Nie będę sie rozwodził nad szczegółami bo to nie ten wątek. Tamten temat bigbeata coś zamarł, nikt nic nie pisze. Dodam że przepustnica działa tak że ma 2 przewody fazowe otwórz/zamknij. Gorzej bedzie jak ktoś pójdzie na dwójeczkę zaraz po tym jak przepustnica sie zamknie:) dlatego czyjnik musi reagowac błyskawicznie. Przepustnica potrzebuje 2s na zmknięcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...