Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin.m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcin.m's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zacznę od końca, a od początku pracy: Trzeba zrobić sporą podsypkę z gruboziarnistego! żwiru - przynajmniej do podłoża gliniastego; około 40 cm Beton (jako że ja nie mam pojęcia) w betoniarni będą wiedzieć najlepiej, trzeba im tylko zobrazować na co (na zewnątrz, w jakim celu). I trzy (czyli jeden): żeby nie pękało jest podsypka (trzeba ją mocno ubić). zależnie od tego jaka będzie ta altanka, co najmniej 15 cm wylewki, zbrojenie oczywiście w dolnej części przekroju wylewki
  2. Na pewno nie brąz i nie pomarańcz, ale coś pośredniego by się przydało... Złoty dąb to dobra opcja, przemyśl ją
  3. aaa i obowiązkowo pamiętaj o podciągu w miejscu belki stropowej podczas pracy!!!
  4. Ja sugerowałbym dwuteownik 200 na płasko, to pozwoli zaoszczędzić maksimum wysokości.
  5. Super pomysł z tą trampoliną. Moje dziecię bawiło się na niej przez 3 ostatnie sezony Sprzedałem ją tydzień temu na Sprzedajemy pl, bo na jej miejscu stanie basenik, ale ubaw naprawdę był niezły... Zresztą, nie tylko dla dzieci
  6. Ja o swojej żonie mogę podobne rzeczy opowiadać, ona o mnie też - i co w tym dziwnego? Zabawne i mniej zabawne sytuacje zdarzają się nie tylko pod wspólnym dachem... Trzeba się nauczyć razem żyć
  7. Bez podciągu bym nie zaryzykował. Czasem lepiej zainwestować więcej w zamaskowany podciąg, niż potem płacić za ponowny remont po wykończeniu. Jeśli oszczędzimy pieniądze na podciągu (koniec końcem nie jest on aż taki drogi), musimy zainwestować w materiały pierwszej jakości i takież wykonanie. Oszczędność wątpliwa. Wybrzuszony strop niełatwo będzie podciągnąć. Nie ryzykowałbym zwłaszcza, jeśli na piętrze miałoby być pomieszczenie użytkowe.
  8. Witam Ładny kamień! Prosta, prostopadłościenna forma, łatwo można nią operować przy murowaniu. Jeśli chodzi o pytania to: Podmurówka wystarczy ok 40 cm. Jeśli teren jest mokry należy dać głębszą, bo zimą lód może ją wypchnąć i złamać. Można też zrobić lekkie zbrojenie w podmurówce. Zaprawa w tym wypadku może być standardowa z plastyfikatorem i trzeba pamiętać o doborze koloru spoiny (tu z klienci zawsze mają problem :] ) Ogólnie powinien Pan sobie poradzić, bo kształt kamieni jest regularny. Proszę jednak pamiętać, że są one znacznie większe od cegieł i trudniej z nich ułożyć wytrzymałą konstrukcję czy np. przyciąć. Zalecałbym spokojnie wszystko zaplanować, nie spieszyć się i pamiętać o przekładanej konstrukcji.
  9. marcin.m

    Ocieplenie od zewnatrz

    Wszystko zależy od materiału, z którego wykona jest ściana i jak jest odizolowana od fundamentu, ale raczej nie powinno być problemu. Ja też, bez namysłu, ociepliłbym budynek od zewnątrz. 15 - 25 cm to standard. Trzeba ponadto obowiązkowo pomyśleć nad wentylacją. I znaleźć powód tak wysokiej wilgotności wewnątrz.
  10. witam! Słupy drewniane są dość gęsto ustawione. Moim zdaniem proponowana konstrukcja swobodnie wytrzyma ciężar własny i płyt. Podstawą wytrzymałości, skuteczności i co za tym idzie popularności stelaży do płyt G-K jest rozkład siły w konstrukcji. Czysta fizyka, lub ściślej mechanika. Jeśli odpowiednio rozłożymy ciężar na konstrukcji nie będzie najmniejszego problemu. Ważne są tylko jej zwięzłość i równomierność rozkładu i sukces gwarantowany. Nie należy przy tym szczędzić wkrętów, które przenoszą sztywno siłę z profilu na profil. Dla spokoju można przecież po wylaniu wylewki usztywnić profil dolny klinem. Powodzenia!
  11. Dzień dobry Na rynku można dostać preparaty usuwające skutecznie farby z rozmaitych powierzchni. Można je dostać w większych sklepach budowlanych lub specjalistycznych malarskich. Nie są drogie. Do każdej farby jest odpowiedni rozpuszczalnik, ale są i uniwersalne. W kilka minut świetnie wsuwają nawet kilka warstw, również lateksu! Proponuję spróbować. Jeśli powierzchnia jest niewielka łatwiej jest użyć ścierniwa, ale jeśli planujemy usunąć farbę z delikatnej powierzchni zaleciłbym chemię. Powodzenia!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...