Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarekparkiet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jarekparkiet

  1. Osobiście jestem zwolennikiem klasycznego olejowania podłóg, a co opcji hybrydowych warty polecenia jest lakier Loby Hybrid A.T. o dualnym systemie schnięcia. Położenie tego lakieru nie jest zbyt skomplikowane technicznie jak w przypadku systemów innych firm, a uzyskujemy efekt wyraźnie pogłębiający kolor.
  2. Przy takim stanie posadzki-próba Presso Messem [ moderowano - reklama ] wytrzymałość na scinanie - od 0,6 do 0,8, rozważałbym jeszcze jedną ewentualność, wyrzucenie istniejącej posadzki i wylanie jastrychu szybkoschnącego. Wyjdzie taniej i będziemy mieli solidną oraz mocną posadzkę, która pozwoli nam na układanie deski po krótkim czasie od wylania.
  3. Są, tym sposobem jest [ moderowano - reklama ] ługowanie drewna, a następnie olejowanie na biało. W przypadku desek sosnowych uzyskamy bardzo ciekawy efekt.
  4. W przypadku drewna chłonnego dwukrotnie, a co do kolorów gama jest spora: naturalny, bangkirai, teak, sosna, kasztanowy, modrzew, orzech, biały i jeszcze kilka innych. Sam używam często olejów tej firmy i z pełnym przekonaniem mogę je polecić.
  5. Można wymienić jedną/kilka klepek i to będzie najbardziej racjonalna naprawa. Możemy również użyć twardych wosków do zaszpachlowania, ale jest to trudniejsze, bo trzeba dobrze dobrać kolor
  6. Najprościej będzie położyć płytę OSB o grubości 12 mm.
  7. Spróbuj odnowić w systemie firmy Woca. Najpierw zmyj taras przy użyciu dwuskładnikowego zmywacza- głęboko penetruje drewno, następnie wykonaj olejowanie olejem do tarasów tej samej firmy.
  8. Faktycznie nie ma nic o wilgotności desek przed układaniem, a następnie co jest ważne przed cyklinowaniem. Stwierdzenie o wilgotności posadzki "Przed dostarczeniem mi do domu deski (owiniętejej w folie stretch), wylewki zostały zbadane w kierunku wilgotności, pokazując wyniki na poziomie +/- 1%, czyli optymalne do prac związanych z układaniem drewnianej podłóg" nie mówi nam nic. Więc skąd ten wniosek, że wyłączną winę ponosi producent?
  9. Tak wykonujemy to zawodowo. Zapraszam na PW
  10. Do lakierowania podłóg gotowych lakierowanych, w tym bambusowych używamy lakierów Loby- Duo, Supra. Na każdej z podłóg lakier leży i nie było problemów z przyczepnością lakieru.
  11. Źle się wyraziłem, natomiast [ moderowano - reklama ] ługowanie wcale nie musi oznaczać wybielenie, może użyć ługu nie tylko białego, ale np. szarego lub antycznego(do dębu)- ten zdecydowanie przyciemni podłogę. Po ługowaniu możemy lakierować, olejować ale również możemy użyć mydła do podłóg.
  12. Takie ceny są oderwane od rzeczywistości, są bardzo niskie. Taka cena moim zdaniem wyklucza solidne wykonanie.
  13. Proponuję [ moderowano - reklama ] ługowanie podłogi, używając ługu szarego, efekt niesamowity. Uzyskasz kolor na którym Ci zależy, jak również podłoga nie będzie "traciła na szarości" w przyszłości. Czyli podloga bedzie stabilna kolorystycznie.
  14. Skandynawia to ługowanie podłóg, jest to sposób zabezpieczania podłogi bardzo tam popularny i moim zdaniem praktyczny.
  15. W tym tygodniu będziemy układali tego deskę barlinecką na klej. [ moderowano - reklama ]
  16. Mikrofalówka i waga ma nam zastąpić [ moderowano - reklama ] pomiar metodą wagowo-suszarkową?
  17. Jeżeli przebarwienia nie są zbyt głębokie, usunięcie ich nie będzie problemem. Możesz sam to sprawdzić, lekko przeszlifuj np. papierem 150 i sprawdź czy miejsce szlifowane jaśnieje.
  18. Po pierwsze nie mówię o gruszkach na wierzbie. Doskonale zdaję sobie sprawę z korelacji pomiędzy temperaturą, a wilgotnością powietrza. Jeżeli już chcesz wiedzieć to książkowo przy temperaturze 20C i stałej wilgotności 50% wilgotność drewna to nie 10-11% jak piszesz, a 9%. Jeżeli wilgotnośc powietrza nadal wynosi 50%, a temperatura wynosi 14% to wilgotnośc drewna nie będzie wynosiła 15%. Taką wilgotność drewna uzyskamy w dużo większej wilgotności w granicach 75%, co jest zimą niemożliwe. Natomiast w Twoim poście nie widziałem, żebyś sygnalizował problemy z parkietem zimą, a moje pytanie o gatunek drewna dla Twojej wiedzy wynika z faktu, że różne gatunki będą miały inne wyniki wilgotności równoważnej dla temperatury 20C i wilgotności 50%. Zimą szybciej przesuszysz parkiet niż go zawilgocisz, ale pewnie o tym wiesz?[ moderowano - reklama ]
  19. Woca jest firmą, której głównym i zdecydowanie wiodącym produktem są właśnie oleje do podłóg, natomiast każdy położony ług wymaga padowania
  20. Mogą wystąpić przebarwienia jeżeli zastosujesz lakier wodny bezpośrednio na iroko lub użyjesz nieodpowiedniego lakieru podkładowego. Bez problemu zrobisz to w systemie podkład 2 składnikowy Basic(izolujący)+lakier HPX, podłoga ściemnieje, ale nie powinno być problemów z przebarwieniami. Co do posadzki bardzo ważna jest jej wytrzymałość i jednorodność, ponieważ praca tego gatunku drewna będzie znaczna. Tak jak wcześniej zauważył jarekkur większość problemów i ich późniejszych konsekwencji zaczyna się właśnie na etapie układania.
  21. Nic dodać, nic ująć tylko powtórne cyklinowanie może Ci pomóc.
  22. Faktycznie używając tego systemu spowolnimy ciemnienie drewna, ale nie jest to długi okres czasu. [ moderowano - reklama ] Podłogi z iroko charakteryzuje bardzo duża zmiana kolorystyki pod wpływem światła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...