Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JANA Lubuskie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JANA Lubuskie

  1. Też mam problem jak zrobić ocieplenie nad drewnianymi belkami stropowymi??? Buduję domek JANA (Archipelag) . Mam już skończony dach - czyli stan surowy otwarty. Strop nad salonem i otwartą kuchnią to belki stropowe, które chciałabym mieć widoczne. Stąd moje pytanie. Co położyć na belkach stropowych? Czy mogą być takie warstwy (patrząc od spodu): 1.na belkach stropowych płyty g-k (przeszpachlowane i pomalowane f. na biało) 2. folia paroizolacyjna 3. płyta OSB gr. 22 mm 4. wełna mineralna gr. 100 mm Dodam, że poddasze jest nieużytkowe, ale ocieplenie między krokwiami gr. 15 cm Czy może ktoś z Forumowiczów ma jakieś własne rozwiązania?
  2. Widoczne belki stropowe w salonie i kuchni Buduję domek JANA (Archipelag) . Mam już skończony dach - czyli stan surowy otwarty. Strop nad salonem i otwartą kuchnią to belki stropowe, które chciałabym mieć widoczne. Stąd moje pytanie. Co położyć na belkach stropowych? Czy mogą być takie warstwy (patrząc od spodu): 1.na belkach stropowych płyty g-k (przeszpachlowane i pomalowane f. na biało) 2. folia paroizolacyjna 3. płyta OSB gr. 22 mm 4. wełna mineralna gr. 100 mm Dodam, że poddasze jest nieużytkowe, ale ocieplenie między krokwiami gr. 15 cm Czy może ktoś z Forumowiczów ma jakieś własne rozwiązania?
  3. Buduję domek JANA (Archipelag) . Mam już skończony dach - czyli stan surowy otwarty. Strop nad salonem i otwartą kuchnią to belki stropowe, które chciałabym mieć widoczne. Stąd moje pytanie. Co położyć na belkach stropowych? Czy mogą być takie warstwy (patrząc od spodu): 1.na belkach stropowych płyty g-k (przeszpachlowane i pomalowane f. na biało) 2. folia paroizolacyjna 3. płyta OSB gr. 22 mm 4. wełna mineralna gr. 100 mm Dodam, że poddasze jest nieużytkowe, ale ocieplenie między krokwiami gr. 15 cm Czy może ktoś z Forumowiczów ma jakieś własne rozwiązania?
  4. Buduję domek JANA (Archipelag) . Mam już skończony dach - czyli stan surowy otwarty. Teraz jeszcze przed zamontowaniem okien, chciałabym ocieplić dach. Strop nad salonem i otwartą kuchnią to belki stropowe, które chciałabym mieć odkryte. Stąd moje pytanie. Co położyć na belkach stropowych? Myślałam o płycie OSB gr. 22mm i na niej ocieplenie z wełny mineralnej gr. 10 cm (poddasze nieużytkowe). A jak wykończyć od spodu płytę OSB? Płyty g-k? Jak je zamontować? A gdzie folię paroizolacyjną? Czy może ktoś z Forumowiczów ma jakieś własne rozwiązania?
  5. Witam Widzę, że budujesz z betonu H + H odmiany 400. W jakiej cenie kupiłeś bloczki? Cena z transportem i rozładunkiem?
  6. Dziękuję za wsparcie. Dawno tutaj nie zaglądałam. Miałam wątpliwości co do tego projektu. Zjeździłam okolice Zielonej Góry, Zatonie, Kiełpin, Chynów, Racula, Stary Kisielin, Droszków, Jany, itd. aż w końcu w Chynowie zobaczyłam wybudowany śliczny, wykończony domek. Na tablicy nie było informacji co to za projekt, ale porobiła fotki i w katalogach znalazłam, że to KArmen z pracowni Archipelag. Trochę zmieniono zadaszenie nad wejściem, ale cała reszat jest jak w projekcie. No a JANA jest prawie taka sama - nie ma tylko pokoju z tyłu tworzącego kąt, w którym jest taras. I to przekonało mnie ostatecznie do projektu JANA. Tak więc będzie JANA
  7. Dzięki face za wsparcie. Widzę,że rozumiesz o co mi chodziło. Dokładnie tak jest z tymi fachowcami jak piszesz.
  8. Super:-) Świetnie wygląda ta tapeta na ściance kolankowej - taki rozweselający akcent. Powodzenia w dalszym meblowaniu
  9. Gratuluję. Bardzo ładny efekt końcowy - trochę zaskakująco, ale z gustem. Kolorystycznie wszystko do siebie pasuje. Brawo, naprawdę
  10. Witam Bardzo jestem ciekawa dalszej historii??? Ja też jestem 50+ i też chcę spełnić swoje marzenia. Napisz proszę jaki projekt wybrałaś? Ja wybrałam fajną parteróweczkę, żeby nie było ani jednego stopnia, nawet z tarasu na ogródek, hi, hi.... Moja koleżanka ma 3 stopnie z sypialni do kuchni i salonu, i jak miała złamaną nogę, to kleła w żywy kamień, bo sama w żaden sposób nie mogła się dostać do kuchni, żeby napić się herbaty. Polecam wszystkim - jednak tylko PARTERÓWECZKA
  11. Witam Z tym liczeniem otworów okiennych jako ściany, tynkarze idą na "łatwiznę", bo nie chce im się mierzyć dokładnie otworów okiennych i drzwiowych i odejmować A różnica jest bardzo duża. Warto pokusić się i samemu zmierzyć sobie metraż. Zobaczysz, jak się zdziwisz. A obróbka? Co masz na myśli z tą obróbką?
  12. Witam miłośników LOTE:yes: Ja akurat nie wybrałam projektu LOTE, tylko JANA Ale nie ukrywam, że przy wyborze dla siebie projektu, projekt LOTE też brałam pod uwagę. Zresztą LOTE jest bardzo podobny do JANA. Prawda? Jest jednak dużo większy, no ma garaż podwójny. Układ pomieszczeń wewnątrz jest niemal identyczny. Stąd moje pytanie? Czy daleko od Zielonej Góry budujecie swój domek? Nie ukrywam, że z przyjemnością obejrzałabym go.
  13. Witam. Myślałam ,że tylko ja nie mogę sobie poradzić z wpisami i zdjęciami, ale inni też mają takie same problemy. Ostatnio do już wklejonych zdjęć działki chciałam dokleić następne i niestety, pomimo wielu prób mi się nie udało. Wydawało mi się, że wszystko robię dobrze, a tu klops, nic z tego. No cóż też się uczę i poznaję zasady i możliwości. Tylko czsami mi już cierpliwości brak, bo to trwa i trwa..... A domek fajny i funkcjonalny, napewno fajnie będzie się w nim mieszkało. Podoba mi się przejście z garażu do kuchni, bo wiadomo jak kobieta wraca z zakupów, to przynajmniej nie musi daleko targać siatek.
  14. Witam Parkiet to marzenie wielu budujących, ale koszty położenia parkietu są o wiele wyższe od paneli, chociaż w użytkowaniu parkiet (wg mnie) ma same zalety. Napisz proszę jaki parkiet wybrałeś i jak kształtują się koszty: - parkietu, - położenia, - lakierowania No i czym będziesz lakierował? Postęp i tempo prac wykończeniowych robi wrażenie:-)
  15. Witam, witam mar2 Cieszę się, że ktoś jednak oprócz mnie jest zainteresowany projektem JANA. Mam nadzieję na kontakt i wymianę doświadczeń przy budowie tego domku. Skąd jesteście? Ode mnie do Torunia trochę daleko... Szkoda, że nie udało Wam się obejrzeć tego domku wewnątrz. A może zrobiliście fotki? Cieszę się, że się odezwaliście. Pozdrawiam z Zielonej Góry Napewno odezwę się.
  16. Ups... coś widzę, że chyba nikt z Forumowiczów nie wybrał do realizacji domku JANA (Archipelag) Tydzień temu wpisałam się na forum, z pytaniem czy ktoś jeszcze buduje ten projekt.? A tu cisza.... Chyba będę pierwsza zmagała się z tym projektem. A może jest tak kiepski, że nikomu się nie podoba? I ludzie wybierają inne? Może muszę się jeszcze nad tym zastanowić?
  17. Nie wiem w jakim województwie mieszkasz? Ale moim zdaniem można za te pieniądze wybudować domek. A pozostałe rzeczy: ogrodzenie, podajzdy można sobie robić spokojnie później, w miarę dopływu gotówki. A tak apropos - domek Z10 ze studia Z500 też brałam pod uwagę przy wyborze projektu. Życzę zrealizowania marzeń
  18. Postaram się pamiętać o Twojej radzie. Ale moim skromnym zdaniem, nie można też pokazywać ekipom budowlanym, że się jest kompletnym laikiem.
  19. Sporo jest takich co to jak zorientują się że masz pojęcie to zrezygnują z roboty . Lepiej się za wcześnie nie przyznawaj. To chyba lepiej orientować się i wiedzieć jak co ma być zrobione i za ile? Nie sądzisz? Przecież chyba tak jest lepiej, niż by później pseudofachowcy naśmiewali się z Ciebie, że znaleźli "jelenia", który zapłacił im za kiepską robotę "jak za zboże" Z drugiej strony faktem jest, że "fachowcy" nie lubią jak się ich kontroluje, dokładnie sprawdza jakość i dokładnie rozlicza - co do metra...
  20. JANA Lubuskie

    JANA Lubuskie

    Witam wszystkich budujących i sympatyków FORUM. Czy ktoś wybudował lub buduje domek JANA z pracowni Archipelag?
  21. Dziękuję. Tak właśnie zrobię. Znam kilka tanich ekip budowlanych, znam się na budowaniu - jestem budowlańcem (inspektorem nadzoru po studiach budowlanych), więc wszystko poprzeliczam. Ale to nie to samo, co kontrolować inne budowy, a budować sobie samemu. Pomimo tego, zawsze ma się jakieś wątpliwości i stąd mój udział w FORUM. Mam nadzieję wymieniać tutaj poglądy i upewniać się w swoich decyzjach
  22. Będę musiała jednak, chociaż wstępnie ustalić koszty i to jeszcze przed zakupem projektu. Po zakupie (pomimo tego, że można go wymienić) przykro by mi było, jakbym nie mogła w nim zamieszkać, bo nie byłoby kasy. Dzięki za sugestie. Zmuszają mnie one do dokładnego wyliczenia kosztów już na etapie wyboru projektu. Koszty podawane w katalogach nie zawsze są prawdziwe (są na średnim poziome wg Sekocenbudu), nie uwzględniają lokalnych warunków. Mam już wprawdzie kupioną działkę 1000 m2, doprowadzony gaz, ale jeszcze bez skrzynki i w ubiegłym tygodniu ENEA doprowadziła prąd i zamontowała przy działeczce skrzynkę elektryczną
×
×
  • Dodaj nową pozycję...