
czajka
Użytkownicy-
Liczba zawartości
170 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez czajka
-
Jak to się ma do RS
-
No właśnie .Czy rzeczywiście tajemnica tkwi w kształcie ? Czy sprawdzałeś pluton czy można zastosować np rurę o przekroju kwadratowym ? Co do warunków domowych miałem na myśli ,że ciężko byłoby ustawić takie ustrojstwo w mieszkaniu i poprowadzić system rur w istniejącej już aranżacji.
-
Głównie z tego powodu jest to bardzo interesujące i zdumiewające. Problem jednak w tym że trudne do realizacji w warunkach mieszkalnych. Co innego na etapie budowy.Mam jeszcze jedno pytanie .Co z mocą takiego piecyka ? / konkretnie od czego jest ona najbardziej zależna ?Wyższy pion większa średnica , użyty materiał , proporcje /.
-
Pluton skrytykowałeś Nilsana za uwagi pod adresem tego piecyka. Możesz coś więcej na ten temat? Głównie chodzi mi o moment rozpalania w tego typu urządzeniach cz nie ma problemu z dymieniem ? i czy rzeczywiście spalanie jest tak czyste ?
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
czajka odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
czajka odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
http://images43.fotosik.pl/1387/270cbcb538cbeb01.jpg Cegiełki szamotowe umieszczone w ten sposób w pierwszym WC i odwrotnie w drugim "rozpędzają" spaliny po tych "martwych " strefach kotła. Tak mam i działa .Mała uwaga one nie leżą a raczej są obmywane ze wszystkich stron. -
Tańsza wersja dla Piotra.
- 4 946 odpowiedzi
-
- ogrzewanie
- ogrzewanie ceramiczne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przykładem twój dopalacz .
- 4 946 odpowiedzi
-
- ogrzewanie
- ogrzewanie ceramiczne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
http://499.com.pl/images/bullerjan/thumbnails/Bullerjan_schemat.jpg.thumb_488x488.jpg Grzeje jak cholera i co nieco akumuluje.
- 4 946 odpowiedzi
-
- ogrzewanie
- ogrzewanie ceramiczne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Robisz to dla siebie a więc warto spróbować wszystkiego . Twoja konstrukcja kotła musi być coś nie tak chyba nikomu tu tak nie wisi jak Tobie / miało być śmiesznie /
-
Płyta stalowa wytrzyma może ze trzy dni / 5mm / jak już to tylko szamot Wezyr Jak badania z modulacją palnika ?
-
Płyta z rysunku Jacbelfera.
-
Z czego ma być ta płyta ?
-
Pluton może taki wymiennik jak na filmie .http://www.youtube.com/watch?v=6iE3v1jA_cI&feature=related
-
-
Jak odbierasz w tej chwili ciepło z tego pieca ?
-
Myślałem raczej o magazynowaniu gazu .
-
http://heatkit.com/html/lopezs.htm Wzorowałem się na tym piecu.Zrobiłem go w mniejszych wymiarach i z boku zamontowałem wymiennik z grzejnika żeliwnego pomysł Bogusława.
-
Potwierdzam w 100 % Też palę mokrym opałem i co ciekawe wydaje mi się że taki to nawet lepiej się spala. Ale palnik nie zawsze huczy tak samo. Szamot czyni cuda ?
-
W Stropuvie to PPG i PPW są w naturalny sposób ogrzane do temp. 400-600 stopni a w dolniaku trzeba kombinować aby je podgrzać .
-
Różnica jest tylko w tym PPD, którego kotły dolnego spalania (czyli powietrze przez drzwi zasypowe) z jakich względów nie tolerują ( a przynajmniej tak twierdzą ich użytkownicy), może chodzi o gazy które się tam zbierają, w Stropuva nie ma tego problemu. resq Powoli kolego powoli a rura Wezyra + KPW .Tak pali Wezyr w swoim / choć nie zawsze / ja również podaję PW w swoim dolniaku od góry zasypu. Przy braku dostatecznej szczelności komory zasypowej istnieje możliwość wędrowania gazów w górę rura Wezyra sprowadza je w dół do palnika. W dobrym dolniaku pali się tak jak w Stropuwie tyle że do góry nogami . Pali się warstwa a ponad nią leży kolejna partia opału czekająca na swoją "kolejkę".Przy grubej warstwie zasypu w piecu jest ciemno. To jest właśnie dolne spalanie
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
czajka odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Wydaje mi się , że kłania się izolacja domu. -
Właśnie o to mi chodziło, dzięki. Czy wymyśliłeś może już coś lepszego / takiego co by się nie dławiło/ ? Jeszcze jedno co sądzisz o gazogeneratorze współpracującym z kotłem ? Na pewno byłoby to bardziej ekologiczne spalanie tylko co z ekonomią ? Pozdrawiam
-
Z ceramiki, która charakteryzuje się dużą pojemnością cieplną na poziomie 3[kJ/kg x K], najlepiej odebrać ciepło poprzez wypromieniowanie (promieniowanie podczerwone). nilsan Wszystko jasne tylko jak to przesłać do innych pomieszczeń. Pozostają tylko odbiorniki ceramiczne jak u Bogusława. Mam w piecu ceramicznym wymiennik ze starego grzejnika żeliwnego ale nie umiem przeliczyć jakiej wielkości potrzebowałbym wymiennik płytowy.Grzejnik ma wysokość 1,2m i 8 żeber ma " własne " nogi. Wychodzi mi ,że ma on ok 5kW czy dobrze liczę ? Bardzo Cię przepraszam wiem że zadaję dużo pytań. Świat kocha świat poczeka.
-
Pluton mógłbyś powiedzieć / lub pokazać / więcej na temat swojego wymiennika ciepła / tego z górniaka / ?