Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

semento

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

semento's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wątek znam Trochę już tu buszowałem w poszukiwaniu kominka. Czytałem o Waszych (bo chyba nie tylko Twoich) problemach z wermikulitem. Westa też mi się podoba, ale skoro te płyty są takie cienkie i tak kruche jak piszecie, to u mnie wytrzymałyby też nie dłużej. Sam kominek fajny no i bezrusztowy co podobno jest zaletą. Tak dla informacji: zdecydowałem się na Hibanę Czekam już tylko na załatwienie finansów, ale kominek mam już zaklepany (wersja H MAX). Zdecydowałem się także na podłączenie go w układzie zamkniętym. Na razie będzie hulał solo. Bufor może jeszcze przed zimą. Wszystkim którzy wzięli udział w dyskusji bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Obiecuję zdać relację z użytkowania kominka i postaram się być obiektywny Pozdrawiam
  2. A możesz powiedzieć na jaki się zdecydowałeś?
  3. Żeby było jasne: mówiąc o rustykalnym stylu życia, miałem na myśli nie tylko moją tolerancję dla brudu i niewygody, ale też piękne okoliczności przyrody i ...i niepowtarzalnej - czyli mieszkam na wsi, mam ogromną wiatę (wejdzie tam 30 m przestrzennych), mam swój las brzozowy który ciągle rośnie, a nawet jeśli nic z niego na razie nie będę wycinał, to po sąsiedzku mam producenta europalet, u którego można kupić odpady produkcyjne (najczęściej brzoza i sosna) w cenach od 30 do 80 pln za m ( te za 80 to żadne tam patyki, tylko całkiem przyzwoite okorki). Za 2 lata może być wszystko, ale na bank olej opałowy nie będzie tańszy od drewna.
  4. eniu, masz 100% racji. Właściwie mógłbym zakończyć temat bo też jestem zdania że i tak cokolwiek postanowię to najbardziej przyda mi się... szczęście Z tym porównaniem Lazara do Lechmy to przesadziłem. Zapomniałem o wermikulicie. Żeby naprowadzić dyskusję na właściwe tory to pozwolicie że jeszcze raz zapytam: czy zestawienie troche "słabszego" kominka niż to wynika z metrażu z buforem 500 l jest lepszym pomysłem niż wstawienie "mocniejszego" bez tegoż bufora? Zakładam że za jakiś czas mógłbym dostawić bufor (powiedzmy 600 l -800 l ), a teraz zainwestowałbym w solidniejszy kominek.
  5. Przyznaję, nie byłem nigdy użytkownikiem kominka z płaszczem, ale trzy lata mieszkałem w wielkim domu gdzie paliłem codzień w trzech kominkach Jotula. Naprawdę to czy szyba była osmolona czy nie nie było najważniesze ( a zaręczam Jotul też potrafi się zapaskudzić). Nasz styl życia nazwałbym... rustykalnym więc naprawdę nie jest to główny problem w temacie kominek. Prosiłem zresztą aby się nad tym nie rozwodzić. Biorę to sobie na garb ze świadomością jak wygląda brudna szyba od kominka. Tak wiem że są inne firmy. Podoba mi się również Lazar WESTA, ale cały czas nie wiem jak prawidłowo patrzeć na sprawę doboru mocy (Westa ma chyba 18 kW). Nawet najczystsza szyba i podłoga pod kominkiem mnie nie uraduje jeśli w domu będzie chłód mimo buchających wesoło płomieni. Proszę, oświećcie mnie jak to jest z tymi kW i czy jeśli Lechma ma 19kW i Lazar ma 18kW to czy moc tych urządzeń jest porównywalna? Czy to prawda że kominek przewymiarowany to gorsze zło od kominka niedowymiarowanego? Nie zawracałbym Wam głowy gdybym wcześniej znalazł odpowiedzi na tak postawione pytania.
  6. Olejem grzeję tylko c.o. , ale i tak w zależności od zimy idzie 2500 -3000 l . Rekordy padają w zazwyczaj w styczniu. W zeszłym roku w miesiąc spaliłem 1000 l . Żona się wtedy rozpłakała
  7. Witam. Stoję przed poważnym wyborem i pomimo wielu przeczytanych i zasłyszanych opinii i rad nie umiem podjąć ostateczne decyzji. Prosiłbym o Wasze zdanie na temat: - posiadam stary dom na wsi, powierzchnia do grzania to ok 240m2, ściany podłogi i dach nieocieplone ale grube (szczególnie ściany na parterze z pustką powietrzną) - w piwnicy hula kocioł na olej, ale właśnie mija mój trzeci sezon grzewczy i z dymem odpływa suma wystarczająca na nowy, mały samochód osobowy - to że kominek ma przejąć główną funkcję grzewczą nie podlega dyskusji – ma to być kominek z płaszczem wodnym i kropka! Które z rozwiązań jest rozsądniejsze według Was: - zakup kominka LECHMA PL-190 19kW (taki doradza mi instalator choć mam obawy czy nie za słaby) razem z buforem 500 l i automatyką oraz nowym wsadem kominowym (to ostatnie nie wiem czy jest konieczne, ale komin ma 100 lat i pali się w nim okazyjnie) - zakup kominka HIBANA H MAX , ale ze względu na ograniczony budżet w tym przypadku musiałby rezygnować z bufora i ewentualnie dokupić go za jakiś czas Chciałbym uprzedzić ewentualne odpowiedzi nie na temat i zaznaczyć że nie martwi mnie „kotłownia w salonie”, „ brudna szyba” . Bardziej zadaję sobie pytania czy będzie mi ciepło i czy bez bufora będę musiał wstawać w nocy i szuflować, aby na rano był jeszcze przynajmniej żar w kominku. Prosiłbym o sugestie z Waszej strony. Będą dla mnie bardzo cenne. S.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...