Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ptx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ptx

  1. Niedawno została u mnie wykona elewacja tynkiem silikonowym caparol, na jednej ścianie po nałożeniu,powstał zaciek w pobliżu parapetu długości 200cm i szerokości 20cm (zaciek spowodowany byl niekorzystnymi warunkami, duża wilgoć i padająca mżawka, woda skropliła sie na foli i popłynęła po świeżo nałożonym tynku). Ekipa wykonująca tynk stwierdziła iz pokryje ścianę jeszcze raz -tynkiem na tynk (bez równania klejem) Czy wykonanie tego w taki sposób jest prawidłowe, czy w tym okresie można jeszcze kłaść tynk (twierdza iz osłonią ścianę i będą dogrzewać nagrzewnica).
  2. Czy depron mozna stosowac wewnatrz gdy sciana jest ocieplona z zewnatrz styropinem?czy nie natsapi zawilgocenie scian?
  3. wybierajac tynk mineralny, jaka grubosc najlepiej zastosowac a takze jakim rodzajem farby pomalowac?
  4. Jaki jest wasze zdanie na temat klejow RIMIX do styropianu grafitowego, w sieci niewiele na ten temat.
  5. Z carpola carbopor byłby tylko tynk i podkład, pozostałe materiały które w tej chwili używam (jestem na etapie ocieplania) to styropian paneltech fasada super, kleje rimix, siatka protector (czy to tego ukladu warto dac tak dobry tynk?)
  6. Co myślicie o tynku carbopor caparol (1,5mm), inwestycja warta zachodu ?
  7. Biorąc pod uwagę wsze rady chyba jednak wynajmę ekipę do nałożenia tynku ( tym bardziej iz chciałem to robić sam, bez praktyki), a tak ogólnie który z mineralnych najlepszy?
  8. Czy mozecie polecic jekies dobre tynki mineralne do nakladania pistoletem.
  9. Także jestem na etapie wyboru tynku, dom z cegły, ocieplony 8cm styropianem, brałem pod uwagę tynk polikrzemianowy, ale chyba zdecyduje sie na mineralny-malowany (tylko jaka farba najlepiej) . Zastanawiam sie takze na wykonaniem tynku samemu poprzez nakładanie go pistoletem (posiadam odpowiedni kompresor w grę wchodził by tylko zakup pistoletu), czy tynk mineralny sie do tego nadaje, czy ogólnie polecacie takie rozwiązanie nakladania tynku pistoletem?
  10. jak w takim wypadku wygląda kwestia oddychania ściany (dając ramkę)? czy to tylko mit?
  11. po dylematach wybrałem bialy paneltech fasada super 0,38, jeszcze pytanie jak kleić same placki czy ramka i placki (budynek stary, otynkowany , pomieszczenia wentylowane)
  12. czy mogę prosić o rade związaną ze styropianem, mianowicie ze względu na max grubość która mogę użyć do ocieplenia tj.8cm myślałem o styropianie grafitowym, prace będę wykonywał sam kwiecień -maj , rusztowanie nie osłonięte od słońca, dom z cegły otynkowany (tynk trzyma bardzo mocno). czy powinienem wybrać grafitowy paneltech 0,32 pro lambda czy raczej 0,38 fasada super, cena nie gra roli (na paneltecha mam spory upust).Mam obawy związana z praca grafitowego styropianu na słońcu.
  13. Zaślepiłem wstawiając 3 duże cegły szamotowe w szczelinę miedzy wymiennik (akurat szczelina miedzy wymiennikami jest niewiele większa od grubości cegły) , cegły te opierały się o ruszt wiec także go zasłaniały.jutro zatkam ponownie cegłami oraz dodatkowo popiołem. czy podczas zapalania od góry przy zatkanym dolnym ruszcie podawać PW?
  14. kociol sie zawalił smola jak zatkałem górny wymiennik , ciekawe ze z komina nie kopci nic a piec zawalony, może ktoś ma jakieś pomysły jak przyspieszyć rozpalanie z góry (miałem już zatkany dolny prześwit wymiennika cegłą szamotowa ale to nie pomogło,)
  15. Generalnie chodzi mi o to jak uzyskać większą stalopalnosc oraz tgz. niebieskie płomyki. palac od gory mam bardzo długi czas rozpalania jak to poprawic,? gorny odstep w wiszacym wymienniku wynosi ok 5cm natomist dolny 20cm, zatykałem juz dolny cegłą szamotowa i czas rozpalania byl nadal kiepski. w tej chwili zatkałem górna przegrodę,dodatkowo montując rurę "Wezyra". instalacja jest wykonana w starym stylu , rury fi 50mm, na grzejnikach termostaty. poniżej zdjecia pieca:
  16. Pale różnie raz rozpalam od gory podając powietrze z wtórne i główne z dołu lub czasami jak zależy mi na szybszym rozpaleniu zapalam od dołu także podając powietrze od góry i główne od dolu. Pierwszy wymiennik jest wiszacy wiec spalini ida glownie dolem i czesciowo gora. Piec sterowany jest termostatem ktory przymyka dolna klapkę i czopuch komina po osiągnięciu zadanej temperatury.
  17. powietrze wtórne jest regulowane poprzez odpowiednie ustawienie klapki, wiec mogą być odsłonięte 3,2 lub jeden otwór bądź tez całkowicie zamknięte. Przy rozpalaniu otwieram je maksymalnie i po osiągnięciu zadanej temp. zamykam. dziś zasłoniłem górna przegrodę pierwszego wymiennika wiec zobaczymy jak będzie z rozpaleniem. po około 2h temp.na kotle 40c, rozpala sie jeszcze gorzej niz przy otwartej górnej przegrodzie, wybrałem z dołu nie zapalony węgiel aby przejść do normalnego trybu spalania w dolniaku. przegrodę górna zostawiłem zamkniętą, piec nabrał szybko temperatury ale z komina praktycznie żadnego dymu, pw otwarte max. w jakim celu jest ten wiszący wymiennik ?
  18. piec tgz. śmieciuch, orginalnie dolnego spalania, dorobiłem PW w drzwiczkach zasypowych 3 otwory fi 16, tym sposobem wyeliminowałem kopcenie i fukanie zapalonych gazow spalam jakieś 30-40kg węgla dziennie przy 200m2,dom nieocieplony (z cegły budownictwo z lat 40 do tego parniki) okna nowe. piec około 12lat (omurowany) nie znam dokładnie firmy,pierwszy wymiennik wiszący ,sterowanie elektryczne (samoróbka ) histereza 7 stopni,silnik zamyka dolna klapkę i przymyka przepustnice czopucha na minimalne otwarcie, kotłownia na zewnątrz,pompka i grawitacja w razie braku prądu. bojler 150litrow w piwnicy,rury starego typu fi 50mm.
  19. witam. drugu rok pale metodą Last Rico, zwiększyła sie stalopalnosc ale mam kłopot z osiągnięciem temp. roboczej 55 C. Podczas rozpalania przez około 2-3 h mam temp 40 C. jest to uciążliwe gdy jest duży mróz, co waszym zdaniem można poprawić w tym piecu aby przyspieszyć proces samego rozpalania, czy zatykając górna cześć wiszącego wymiennika przyspieszę czas osiągnięcia odpowiedniej temperatury?
  20. do pieca ładuje ok.15kg czyli dodanych 5 łyżek stołowych soli.jezeli chodzi o stalopalnosc to narazie powstrzymam sie od opinii, natomiast moge potwierdzic wyczyszczenie sie kotła ze smoły i pojawienie sie siwego nalotu.
  21. dodałem na 3kg węgla 2 łyżki stołowe soli ,nie jestem do konca pewien gdyż należy eksperyment powtórzyć kilkukrotnie ale wydaje mi sie iz wzrosła stalopalnosc od ok.10do 15%.na klapie zasypowej wytworzył sie biały nalot, dziś zmniejszę dawkę soli i porównam wyniki.
  22. mam pytanie odnośnie PW obecnie mam 3 otwory fi 16mm w drzwiczkach zasypowych.przy rozpalaniu dym się zapala i nie kopci, przy dwóch otworach zapala sie ale nie zawsze i piec kopci. czy te trzy otwory to nie za dużo?szybko zapala sie cały zasyp,czy lepiej było by zostawić np.tylko jeden otwór i nie zwracać uwagi na to początkowe dymienie przy rozpalaniu?
  23. na nowy przyjdzie na pewno czas (będę szukał bez wiszącego wymiennika gdyż u mnie z wiszącym nie mogę zagrzać wody zapalając u góry powyżej 40 stopni przez jakieś 3-4 godziny pomimo rożnych kombinacji) dziś testuje zakrycie przedniej części wlotu powietrza rusztu aby ciąg był tylko od dołu -zintegrowana dolna klapa-(wcześniej mocno huczało w piecu teraz rozpala się spokojnie ale trochę dymi)
  24. od dłuższego czasu walczę ze zwiększeniem czasu spalania ale jak narazie niemam zadawalajacych efekttow. próbowałem palić wszystkimi metodami a obecnie jestem na etapie rury WEZYRA. co waszym zdaniem mógłbym jeszcze zmienić w piecu? dorobiłem PW w drzwiczkach zasypowych 3 otwory fi 16, tym sposobem wyeliminowałem kopcenie ale w dalszym ciągu nie udało mi sie znacznie podnieść czasu spalania. spalam jakieś 40kg węgla dziennie przy 200m2,dom nieocieplony (z cegły budownictwo z lat 40 do tego parniki) okna uszczelnione. piec około 12lat (omurowany) nie znam dokładnie firmy,pierwszy wymiennik wiszący ,sterowanie elektryczne (samoróbka ) histereza 7 stopni,silnik zamyka dolna klapkę i przymyka przepustnice czopucha na minimalne otwarcie, kotłownia na zewnątrz,pompka i grawitacja w razie braku prądu.bojler 150litrow w piwnicy,rury starego typu fi 50mm.czy waszym zdaniem lepiej będzie usunąć ta rurę wezyra i palić normalnie z PW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...