Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzyś Budowniczy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krzyś Budowniczy

  1. Ja zamówiłem dachówkę ceramiczną ROBEN-a miedzianą w cenie 2,90/szt (9,8 szt/m2). Rabat ok.15% od ceny producenta (3,31zł/szt.). Calość dachówki na dach o pow. 190m2 to 11.300zł. Od 1 sierpnia podobno producent podniósl cenę dachówki o 4-5%.
  2. Niektóre materiały budowlane już podrożały i to znacznie. Wczoraj kupowałem kolejną partię suporexu. Dotąd płacilem 5,90zł/szt wraz z transportem i rozładunkiem tzw HDS-em. A wczoraj cena: 6,50zł/szt.. Szok!!! Nie mogłem nawet wybrzydzać, bo w innych hurtowniach musiałbym czekać nawet 2-3 tygodnie.
  3. Jesteśmy w tej chwili na etapie stanu surowego domu o pow. całkowitej (z garażem i kotlownią) ok. 150m2. Dotychczasowe koszty wyniosły: - wywiezienie ziemi: 4tyś. - przyłącza (wodne, elektryczne i gazowe: ok. 8 tyś. - stan surowy bez dachu: 55-60tyś. - dach: 30 tyś. Razem: 97-102 tyś.
  4. W tym tygodniu też zacząłem oczyszczać swoją działkę z krzewów i samosiejek. Wydawało mi się, że to robota na 1 dzień. Działka była zarośnięta na ok. 100m2. Zajęło to na razie 2 dni i zajmie jeszcze 1 (może2). Koszt: ok. 200zł (fachowiec bardzo tani, ale bardzo powolny). Zostaje jeszcze problem korzeni. Mniejsze można podkopać, ale niektóre trzeba będzie wyciągnąć koparką, albo ciągnikiem - koszt 50-60zł/godzinę.
  5. Ja zaczynam budowę na początku czerwca (czekam jeszcze na pozwolenie i podłączenie prądu - max 2 tygodnie). Ze swoim murarzem umówiłem się na 11.000 tyś. za stan surowy: fundamenty, ściany nośne (bez ścian działowych), strop, ściany kolankowe i szczytowe, komin do wysokości dachu. Powierzchnia użytkowa ok. 130m2 + garaż i kotlownia 25m2. Facet jest z polecenia. Odnośnie dachu (więźba+pokrycie dachu - dach 2-spadowy, 4 lukarny, powierzchnia 210m2) - mam ofertę (od innej firmy)na 45zł/m2 dachu, czyli gdzieś 9-9,5 tyś. Chyba trochę drogo, ale facet podobno zna się na swojej robocie. P.S. Buduję w rejonie o dość dużym bezrobociu, dlatego moje ceny chyba nie są rewelacyjne, ale ekipy są polecane i sprawdzone.
  6. To prawda kominek z nadmuchem brudzi ściany i sufit. Widziałem to u wielu osób. Dzięki wszystkim za porady. Teraz nie mam już żadnych wątpliwości i zdecydowałem: kominek z płaszczem wodnym!!!
  7. Witam! Jestem w przededniu rozpoczęcia budowy. Na tym etapie chciałbym już jednak wiedzieć jakie zastosować ogrzewanie. Będę ogrzewał gazem i kominkiem. I tu mam problem. Projektant odradza mi kominek z płaszczem wodnym, bo rzekomo szyba w takim kominku brudzi się bardzo szybko. Spowodowane to jest tym, że wkład kominkowy nie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, bo jest chłodzony przez otaczającą go wodę. W kominkach z DGP nie ma tego problemu. Czy ktoś może ma kominek z płaszczem wodnym, a nie ma problemu z szybkim brudzeniem się szyby? Jeśli tak to jakiej firmy jest wkład?
  8. Odebrałem mapki w ubiegłym tygodniu. Zapłaciłem 350zł za tzw. kalkę. Czas oczekiwania 8 dni. Czekałem tak krótko, bo żona geodety pracuje w geodezji. Pozdrawiam.
  9. Chyba sobie daruję tę działkę. Przełożenie gazociągu dotyczy 2-ch działek. Jeśli ta druga nie zostanie sprzedana przez miasto, to będę miał problem. Musiałbym zapłacić 2x 30tyś, a to o wiele więcej niż warta jest ta działka. Trzeba szukać dalej.
  10. Mam mozliwość kupienia od miasta działki budowlanj w fajnym miejscu i w dobrej cenie. Cena została obniżona ze względu na konieczność przełożenia gazociągu. Jedna z firm, która mogła by to zrobić, zaoferowała cenę: 30-32tyś. Do ułożenia jest 130m gazociągu o średnicy 180. Czy jest to dobra cena? Czy może szukać dalej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...