Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lothian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O lothian

  • Urodziny 11.05.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

lothian's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję za opinie. Więc przynajmniej jedna praktyczna rada już jest i wiemy w którą stronę zmierzać
  2. Mam pytanie dotyczące praktycznej strony płytek. Wybraliśmy z żoną 2 rodzaje płytek podłogowych, które nam się podobają Paradyż Galileo (gres szkliwiony) i Paradyż Sophistic Rose (klinkier). Różnica w cenie nie jest znaczna (ok. 10zł/m2 na korzyść gresu), klasa ścieralności obydwie 4, więc chyba wystarczająca. Płytki będą położone w przedpokoju i kuchni. Chciałbym wiedzieć, które płytki będą lepsze w użytkowaniu, tzn. lepiej będzie się je czyścić, będą bardziej odporne na uderzenia (np. garnki itp.). Dziękuję za wszelką pomoc.
  3. Mam prośbę do uczestników tego wątku - czy jest ktoś z Aglomeracji Górnośląskiej kto byłby w stanie pokazać swój domek w technologii szkieletowej? Zastanawiamy się nad budową takiego domu i chcielibyśmy na żywo porozmawiać z kimś, kto mieszka w takim domu i przedstawi swoje doświadczenia. Pozdrawiam
  4. Mam prośbę do uczestników tego wątku - czy jest ktoś z Aglomeracji Górnośląskiej kto byłby w stanie pokazać swój domek w technologii szkieletowej? Zastanawiamy się nad budową takiego domu i chcielibyśmy na żywo porozmawiać z kimś, kto mieszka w takim domu i przedstawi wszystkie wady i zalety. Pozdrawiam
  5. Zdaję sobie sprawę z pozwoleniem. Chodziło mi przede wszystkim o odpowiedź kogoś, kto miał do czynienia (mieszkał lub mieszka) w mieszkaniu z takim układem i może coś zasugerować. Przecież większość bloków budowanych w latach 80-tych miała "zestandaryzowany" układ pomieszczeń i wiele osób w Polsce może w takim mieszkaniu mieszkać. A wiem, ze przebudowa będzie się bardziej skomplikowana, jeżeli okaże się to ścianą nośną.
  6. Rozglądam sie za nowym mieszkaniem i znalazłem całkiem fajne mieszkanie w bloku z lat 80-tych tylko wymagałoby drobnych przeróbek. Pierwszym problemem jest mała kuchnia a drugim osobna łazienka i wc. Na moje oko (choć budowlańcem nie jestem) to łazienka i wc są przedzielone kominem wentylacyjnym i pionem z instalacjami, więc prawdopodobnie nie da się ich połączyć. Widzę na tej ścianie kratki wentylacyjne, a poza tym odległość między ścianami obu pomieszczeń jest dość duża, więc pewnie coś musi się pomiędzy nimi się znajdować. W związku z tym, przy ewentualnej modyfikacji próbowałbym jeszcze w łazience zmieścić toaletę, a obecne wc połączyć z kuchnią poprzez wyburzenie ściany. Nie wiem tylko, czy to przypadkiem nie będzie ściana nośna. Czy ktoś już próbował takiego manewru, albo ma jakieś doświadczenia? Zastanawiam się czy ta przebudowa będzie w ogóle możliwa i czy nie będzie zbyt kosztowna - a w związku z tym, czy nie lepiej szukać dalej mieszkania, które będzie miało lepszy rozkład pomieszczeń?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...