Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dudziak23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O dudziak23

  • Urodziny 02.01.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jednorożec
  • Kod pocztowy
    06-323
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

dudziak23's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wojtek mazury wydaje mi sie ,że udało mi się zamotać siebie i przy okazji Ciebie:)Do termostatu od podłogówki można doprowadzić temp wyższą niż 70 stopni,ale otworzy on sie tylko wtedy jak na belce zasilającej mieszalnika(górnej) spadnie temp.poniżej zadanej(w tym przypadku 70 stopni)i dobierzę wtedy ciepłą wode z pieca.Więc wynika z tego ,że podczas wczorajszej próby temp.podłogówki musiała wynosić 70 stopni i układ mieszający nie odbierał ciepła z pieca.Na innym forum wyczytałem że piec ma kilka zabezpieczeń przed przegrzaniem: 1.Przy 90 stopniach załącza pompę obiegową(ale u mnie to nic nie dało,bo zawory na grzejniki były zamknięte)i pompę CWU(której nie posiadam)i podaje ciepło na bojler(którego tez nie posiadam) 2.Termik przy 91 stopniach zatrzymuje podajnik i dmuchawę(to zadziałało) A więc błędy w insalacji i moje podczas próby, dobrowadziły do tak wysokiej temp pieca.
  2. Tak mam termostat na mieszalniku od podłogówki ,który max można ustawic na 70 stopni i przy tej temp.odcina dopływ wody i chyba nie pozwala załączyc pompy mieszającej(ale tego nie jestem pewien).Dlaczego uważasz ,że jest to złe rozwiązanie?Pozwala mi to precyzyjnie ustawić temperatury podłogówki,a wode zagotowałem dlatego,że nie mam bojlera i zawory na grzejniki na piętrze były zamknięte.Więc siłą rzeczy ciepła woda nie miała gdzie popłynąć i mimo ,że piec przeszedł w stan podtrzymania to nadal trochę grzał.Obie pompki mam podłączone do sterownika. Mam zamontowanw coś takiego: http://allegro.pl/rozdzielacz-mieszajacy-podlogowka-6-obw-gratis-i1504112678.html
  3. Napiszcie mi jeszcze czy macie zamontowane pompy cyrkulacyjne CWU,bo rozumiem ,że bez tego nie da się precyzyjnie sterować temp.wody w bojlerze?Przepraszam za dwa posty jeden pod drugim,ale coś sie zamotałem:)
  4. Dzwoniłem dzisiaj do kutna i miły Pan powiedzieł mi że:"Chyba powodem był brak odbioru ciepła,a piec był mocno rodmuchany i nie dał rady wychamować na tak krótkim obwodzie"Powiedział mi jeszcze ,że piec powinien odstawić się na 5 stopni przed zadaną temp. i dojść do żądanej w trybie postoju,a u mnie przekroczył o 5 i dopiero się wyłączył.
  5. Zawijan nie pytamy siebie tylko Ciebie:)Posiadasz dużą wiedze na temat pieca i sterownika,więc miałem nadzieję, że pomożesz rozwiązać mój problem.
  6. Tu sie z Tobą zgodzę.Też po wielu godzinach lektur na temat ecoala, zyłem w przekonaniu ,że piec nie pozwoli na zagotowanie wody,ale okazało się to bardzo proste:)Najgorsze jest to ,że po włączaniu się alarmu piec przeszedł na tryb ręczny,wiec jeśli nikt tego nie skasuje to przejście w tryb automatyczny jest nie możliwe!A więc jęsli nikogo nie będzie w domu to pewnie zgaśnie,albo zagotuje wodę.
  7. Druga pompa(obiegowa Alpha 2)pracowała z mocą 3 W,nie zwiekszała mocy mimo wzrostu temp.A jeśli chodzi o pierwsza pompę to zamontowana jest ona w rożdzielaczu z mieszalnikiem podłogówki i to ona nie pracowała.Wydaje mi się ,że właśnie dlatego że namieszalniku jest termostat ustawiony na 70 stopni i on nie pozwalał na załączenie pompy mieszającej i odbiór ciepła z układu.A sterownik oczywiście Ecoal.
  8. Nie no spokojnie.Byl to pierwszy rozruch pieca, przez człowieka ,który nie ma o tym pojęcia(czyli ja):)Myśle że wina leży bo stonie insalatora,ponieważ nie ma doświadczenia z piecami na eko groszek,a ja też za wiele z tego nie rozumiem:)A tak w ogóle to jestem bardzo zadowolony,wsypałem bardzo mokry groszek z worka i paliło się super.
  9. Witam wszystkich.Dziś po raz pierwszy uruchomiłem swój piec: ogniwo eko plus 16kw,i niestety natrafiłem na pewne problemy z którymi nie potrafiłem sobię poradzić.Podczas pierwszej próby, ustawiłem zadaną tempCO na 70 stopni.I na początku wszystko było ok,piec wyłączył się przy 75,ale temp nadal rosła.Po osiągnięciu 90 stopni włączyły się dwa alarmy i piec przeszedł w tryb ręczny.I teraz pytanie do was co zrobiłem nie tak?Posiadam w układzie dwie pompy,jedną mieszająca wraz z rożdzielaczem podłogówki ,a drugą alpha 2 obiegową i obie podłączone do sterownika.Pierwsza pompa wyłączyła się przy 70 stopniach,bo na tyle usawiony był termostat podłogówki i przy wyższej temp już sie nie załączyła.Natomiast druga(obiegowa) ustawiona była w trybie auto i praktycznie wcale nie podejmowała pracy ,mimo wzrostu temp.Dodam jeszcze ,że zawory ogrzewania na pietrze były zamkniete i grzało tylko podłogówkę na parterze.Wydaje mi się że problemem jest to, że nie mam zbiornika na CWU więc jęśli zawory na góre były zamknięte i termostat od podłogówki też(temp pow.70)to ciepło w fazie podtrzymania pieca nie miało ujścia.Jeśli się mylę to proszę mi to łopatologicznie wytłumaczyć:)dziękuje i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...