Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojar20

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wojar20

  1. Witam! Jestem nowym palaczem na tym forum. pale od miesiąca. Kupiłem kocioł z firmy Jareckiego, Skm p-premium 17kw. Sterownik cobra. Jeszcze kilka dni temu miałem napisać, że w trybie Pid piec działa dużo gorzej niż w systemie dwustanowym. Ale.. Piec działa w następujących warunkach: Dom 190m.kw z poddaszem, ocieplony 15cm styropianu, 25 cm wełny, na parterze ok. 50 m. kw. Podłogówki + wodne ogrzewanie ścienne na pow. ok. 25 m.kw., na górze ok. 35 m.kw. podłogówki, temperatura w domu niecałe 19 st. Cel.. Ustawiłem piec na prace dwustanową: podawanie 5,2 sek, przerwa 47 sek., nadmuch 100% ( dmuchawa 90W)Histereza 2 st. Cel. Grzanie CWU wyłączone ze względu na roboty wykończeniowe, ale bojler pełny wody z temp. Ok. 40 st. Cel. Całość działa w dwóch układach otwartym piec – z małym obiegiem na bojler CWU i obieg zamknięty – podłogówka, scienne ogrzewanie, grzejniki. W Menu 1207 podajnik pokazuje ze dobowo pracuje ok. 1800-2400 sek. Na dobę. Temperatura zadana na piecu to 51 st. Piec wychładza się do 48,3 st. Następnie jakieś 5-7 minut pracuje nad tym aby tą temperaturę utrzymać, przez następne 10-12 minut dochodzi do temperatury 51 st., siłą rozpędu rozgrzewa się do 51,4 st. Cel. I schładza się w ciagu 17-20 minut do 49 st. Cel ( dolnej granicy histerezy) Do rzeczy: Pewnego dnia przestawiłem piec na PID, po 24 godz. W popielniku miałem popiołu a raczej spieków tyle co z całego tygodnia na ustawieniach ręcznych. Podajnik działał ponad 4000 sekund na dobę. Warunki pogodowe podobne jak dni poprzednich ale był silny wiatr. Przestawiłem piec z powrotem na ręczny tryb, i wczoraj miałem podobny efekt jak na Pidzie – temperatura na zew. Podobna ale znowu wiało. Czy w kominie robi się jakiś dodatkowy cug który wznieca płomień, podwyższając temperaturę spalania i robi spieki, które robią szczelną pokrywę w palenisku i płomień nie może się wydostać. Brat mi podpowiada żebym sobie założył strażaka na komin, to rozwiąże problem. Czy to wystarczy. Czy wiadomo ile paliwa podaje na minutę palnik brucera IIgeneracji? Ustawiłem sterownik aby pompy działały w trybie skokowym, ustawiłem przerwę w działaniu pompy na 2 minuty, pompa wilo pico stratos 1-4, pompa jest ustawiona na 2,7 m poodnoszenia wody, pobiera 19 w i to jest constant, nic się nie zmienia, pompa nie wyłącza się ani automatycznie nie przechodzi w niższy/wyższy pobór prądu. Pytanie do Jareckiego, mogę prosić o kody do sterownika cobra.
  2. w układzie otwartym do grzejników dostawało by się powietrze, co powoduje rdzewienie grzejników stalowych. Pompa mało watow 35 na godzine pompa pracuje 24h na dobe przez prawie pół roku to daje nam ok 100 zł na jedna pompe. a jest ich 3 sztuki zastanawiam się czy nie zmienic na układ otwarty mimo ze grzejniki beda rdzewiały.
  3. Witam! Hydraulik planuje zrobić mi układ otwarty do kotła z podajnikiem na ekogroszek, czyli tak jak należy, a układ z grzejnikami ( stalowe, płytowe) w postaci zamkniętej. Po stronie pieca będzie jedna pompa obiegowa i po stronie zamkniętej za wymiennikiem ciepła będzie druga pompa obiegowa. no i jeszcze jedna do podłogówki. Na grzejnikach będą głowice termostatyczne. Czy do takiego układu będą się nadawać energooszczędne pompy obiegowe typu Wilo-Yonos PICO lub inne tego typu dostosowujące obroty w zależności od zapotrzebowania na ciepła wodę, czy zainstalować zwykłe pompy LFP 25-40 25POr40C. W układzie otwartym pompa działa cały czas, wymiennik ciepła jest ogniwem odbierającym energię, za wymiennikiem ciepła grzejniki odbierają energię, to jeżeli w pokojach nagrzeje się do temperatury zadanej na głowicy term., to czy pompa po tej stronie wymiennika samoczynnie wyłączy się? i będę tym samym oszczędzał prąd? pozdrawiam Wojtek
  4. Szukam dokładnie tego samego, podłączyłem zbiornik hydroforowy 25l, ale przy nawadnianiu, powodowało to wł./wył, pompy ok. 10 razy na minutę, dlatego chciałbym mieć zestaw bezzbiornikowy. Pomysł z bypassem powinien zadziałać, chodzi w końcu o przepływ wody lub jego brak. Czyli montujemy na zasadzie inżektora do nawożenia, kupie i spróbuje, bo ręczne włączanie pompy mnie denerwuje. czyli montujemy na rurze pe40 dwie obejmy siodłowe z wyjsciem na 1 cal, na to dwie rurki 1 cal, dwa kolanka, pomiedzy to presscontrol, i powinno działać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...