Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nysander

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nysander's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W takim razie jak Panowie proponujecie wykonać ocieplenie komina systemowego z zewnątrz przystawionego do ściany szczytowej od zewnątrz tak aby nie stanowił on w okresie nieużytkowania kominka mostka termicznego. ocieplenie elewacji 20 cm styropianu. czy w tym miejscu zamienić ocieplenie na 10cm wełny elewacyjnej i dopiero 10 cm styropianu celem oddzielenia go od pustaków keramzytobetonowych warstwą niepalną
  2. Założyłem osobny wątek ale nikt tam nie zagląda więc pozwolę sobie spytać tutaj: mam pytanie o sens takiego rozwiązania. głównie chodzi tu o ograniczenie kosztów i jednoczesnie nie robienie duzego cokolu. styro na scianach bedzie 20 cm. ława 40 cm wysokości, ściana fundamentowa będzie miała wysokość 1,7m wyniesiona ponad grunt ok 40 cm. planowałem licząc od góry dać takie grubości styroduru: 15 cm do wysokości -60 (wysokosc warstwy 60cm) 10 cm do wysokości -120 (wysokosc warstwy 60cm) 5 cm do wysokości -170 (wysokosc warstwy 50cm) klejone na isohan WL i nim zasmarowane na czarno dokladnie, na to folia kubelkowa (choc nie wiem jak to bedzie wygladalo przy takim stopniowaniu. mam nadzieje ze w miare jasno to opisalem, jak nie zamieszcze rysunek.
  3. Witam, mam pytanie o sens takiego rozwiązania. głównie chodzi tu o ograniczenie kosztów i jednoczesnie nie robienie duzego cokolu. styro na scianach bedzie 20 cm. ściana fundamentowa będzie miała wysokość 1,7m wyniesiona ponad grunt ok 40 cm. planowałem licząc od góry dać takie grubości styroduru: 15 cm do wysokości -60 (wysokosc warstwy 60cm) 10 cm do wysokości -120 (wysokosc warstwy 60cm) 5 cm do wysokości -170 (wysokosc warstwy 50cm) klejone na isohan WL i nim zasmarowane na czarno dokladnie, na to folia kubelkowa (choc nie wiem jak to bedzie wygladalo przy takim stopniowaniu. mam nadzieje ze w miare jasno to opisalem, jak nie zamieszcze rysunek.
  4. Bigbeat co slychac w kwestii odpalenia instalacji?
  5. zgodnie z Twoimi sugestiami poprawiłem budowę nadproża: nadproże v2 http://www.dropbox.com/gallery/26493485/2/budowa/kominek?h=9ab172 myślę, że w obecnej wersji jest ono już zdatne do zastosowania docelowego, ale oczywiście proszę o opinie. zastanawia mnie jeszcze tylko kwestia tego czy rury 20x20x2 wytrzymają obciążenie płyt szamotowych bo to jednak jest kilkadziesiąt kilogramów. nie przenoszą one głownego obciążenia bo to rozchodzi się po kątownikach i podciągu ale jednak obciążane będą.
  6. http://www.dropbox.com/gallery/26493485/2/budowa/kominek?h=9ab172 wymyśliłem to w ten sposób. jestem otwarty na uwagi i krytykę bardziej doświadczonych w temacie. kątownik wchodzi w płyty na 30 i 20 cm celem przeniesienia obciążenia na płyty i jego wsparcia. dodatkowo wsparty jest na 2 nogach z rury 20x20x2 (trójkąty wzmocnienia z blachy 4). dodatkowo podciąg kotwiący w ścianie nośnej. zastosowałem dylatację od kątowników 2 cm na każdym boku.
  7. no to na ten moment już chyba wiem co potrzebuję. Dziękuję bardzo za pomoc. teraz czas na rozrysowanie tego. Jeśli Pan pozwoli to zgłoszę się jeszcze z ewentualnymi wynikłymi problemami. EDIT: jeszcze jednak mam pytania, czy linia zabudowy pod dolna krawedzia szyby może być wykonana z betonu komórkowego/silki czy tam też powinienem zastosować płyty szamotowe? czy komora dekompresyjna jest tutaj potrzebna?
  8. z tym odciągiem mam pewien problem bo w miejcu w którym by pasowało go zakotwić będzie składzik drewna ale coś pewnie wykombinuję. Skoro całkiem logicznie myślę to czy mógłbym Pana prosić o uściślenie ile tego luftu Pan sugeruje? 1 cm? 2? luft ma być w liczony w poziomie tak? i jak połączyć elastycznie płyty szamotowe z tym nadprożem? bo podejrzewam, że postawienie ich bezpośrednio na nadprożu nie jest najlepszym rozwiązaniem?
  9. Serdecznie dziękuję Panie Piotrze za konkretną sugestię. na myśl w tym momencie przychodzi mi konstrukcja z kątownika 30x30x4 albo podobnego wspierająca nadproże od spodu płyta wyłożona np sznurem (nie wiem jak się on fachowo nazywa) + ew jakieś spoiwo elastyczne - pytanie jakie. te 2 kątkowniki wsparte na ramie np z rur 20x20x2 stojącej dookoła kominka na posadzce i ew zakotwione do którejś sciany. czy dobrze kombinuję w tą stronę czy raczej inaczej powinno to wyglądać? w miejscu nadproża producent wkładu zaleca minimum 0,5 cm dylatacji więc będzie mikro wentylacja nadproża stalowego. czy jest sens alternatywnie wykonac nadproze i slupki nosne do niego lane z ogniobetonu. podejrzewam ze kosztowo wyjdzie drozej niz konstrukcja stalowa.
  10. kombinacja na temat belki: jaką wytrzymałość będzie miała belka wykonana z 2 płyt szamotowych o wymiarach 6x6 cm położona na płasko, ew 6x10 (większy wymiar w pionie) długość ok 80 cm jedna, ok 60 cm druga. ps. wiem, że ten wątek przyjął bardzo humorystyczny obraz ale jednak liczę na Panów fachowe porady.
  11. na razie nie wymyśliłem żadnej belki wsporczej w tym miejscu. domyślam się, że poklejenie płyt na termoklej nie wystarczy. z chęcią poznam jakieś sugestie.
  12. widzę, że kwestia kto kogo wynajmie przyćmiła moje zestawienie. Więc nieśmiało się przypomnę o jego ocenę. dodatkowo zamieszczam projekt obudowy z plyt szamotowych 30x50 30x25 50x50 (brązowe na rysunkach) i izolacji plyt KW 100x122 (białe na rysunkach). proszę o opinię o umiejscowieniu wymiennika RATH (czy nie powinien byc wyzej?) i propozycje poprowadzenia rur spalinowych. w wersji docelowej bedzie jeszcze cokol przy ziemi. czy powinienem robic pod sufitem komorę dekompresyjną? http://www.dropbox.com/gallery/26493485/2/budowa/kominek?h=9ab172
  13. do dzieła to będzie przyszła jesień przy dobrych wiatrach, na razie jestem na etapie wyboru rozwiązań, kalkulacji i projektów wszelakich. tak więc w kwestii podsumowania: arysto z łamaną szybą zostaje (będzie duże promieniowanie bezpośrednio do salonu) dodatkowo obudowa ciepła z płyt szamotowych? czy cos innego proponujecie z kratkami z zaluzja. (zabudowa prostopadłościenna) dodatkowo akumulator ciepla ze spalin rath, czy prosciej chałupniczo stelaz stalowy z ceglami szamotowymi dookola wymiennika opadowego odpuscic dodatkowe cegly wewnatrz zabudowy i to by bylo w miare sensowne i wystarczajace biorac pod uwage koszt zabudowy do dodatkowych zyskow cieplnych?
  14. piorytetem jest dla mnie dekoracyjnosc kominka, a akumulacyjnosc ma byc ewentualnym dodatkiem do tego. obudowe tak czy inaczej zrobie ciepla bo tak druga polowa chce z racji tego ze projekt domu przewiduje w kazdej kwestii oszczedzanie energii (ogolem) to i tej z drewna chce oszczedzic.
  15. jakas sugestia jaki inny w podobnych pieniądzach i co istotne narozny? jak ma lepiej grzac przy okazji swiecenia w takich samych kosztach to kwestia zmiany modelu jest do rozpatrzenia. co z pkt nr 1? czy zamiast RATH jest cos tanszego o podobnej efektywnosci? czyli cegla nie da juz dodatkowych zyskow uzasadnionych ekonomicznie przy paleniu od swieta?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...