Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marzeniami

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marzeniami's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Otóż to, czyszczalnia przydomowa do 7,5 również wymaga "jedynie zgłoszenia". Problem w tym, że nigdzie nie znajduję w polskim prawie definicji prawnej "przydomowy", "dom" itd..Jest jakaś? Czy szambo-zbiornik na ścieki również jest "przydomowy" ?
  2. Na podstawie jakich przepisów twierdzisz, że budowy (jakiegokolwiek) szamba nie trzeba zgłaszać (zgłoszenia nie myl z wnioskiem o pozwolenie na budowę)??
  3. Nie chcę żeby zabrzmiało niegrzecznie ale to ja, a nie ktokolwiek inny, a już na pewno nie urzędnik określa jak obficie i jak często będę fajdać na mojej działce wespół z robotnikami których zatrudnię na budowie/przy remoncie. Uwagi, które poczyniłeś w zakresie utrzymania należytego obiegu nieczystości bytowych w celu zachowania prawidłowych parametrów oczyszczania są słuszne i oczywiste do tego stopnia, jak oczywiste jest stosowanie się do instrukcji użytkowania oczyszczalni - gdzie zostały ujęte. Zmierzam do tego, że nie da się zza urzędniczego biurka w sposób arbitralny ustalić, że w każdym egzemplarycznym przypadku zasadne jest ‘wyłącznie i jedynie’ takie postępowanie, by do pracy oczyszczalni doszło dopiero po uruchomieniu/odebraniu budynku mieszkalnego. Jaka bowiem różnica dla oczyszczalni pomiędzy tym gdy mamy budynek z dwiema mieszkającymi w nim osobami (uruchomiony i formalnie oddany do użytku) a sytuacją gdy prowadzimy intensywnie postępującą budowę na której przebywa od 2 do 6 pracowników?? To inwestor (uprawniony do terenu) ma interes w tym, by chronić środowisko przyrodnicze, i skoro podejmuje wysiłek finansowy i logistyczny w celu szybkiego (nawet na czas budowy) uruchomienia oczyszczalni, to należy zauważyć, że widocznie w praktyce dostrzegł taką potrzebę – czego urzędnik dostrzec nie jest w stanie - i trudno od niego tego wymagać. Zatem przyjęcie zasady ustawienia przepisów ustawowych, z zasadą ex catedra pozbawiającą obywateli możliwości elastycznego postępowania w sprawie momentu i czasu uruchomienia tzw. przydomowej oczyszczalni ścieków bytowych jest przykładem wąskich, niczym nie uzasadnionych horyzontów myślowych, do których społeczeństwo nawykło i tresowanym było od lat 50 ubiegłego wieku (przez wiadomą „sojuszniczą rękę” zza wschodniej granicy). Jeżeli mamy aspirować do porzucenia rabunkowej gospodarki przyrodą - poprzez mnożenie szamb i dzisiejsze praktyki wywozu 30% ich zawartości „do lasu” (bez żadnego oczyszczania), to możemy oczywiście dać ludziom elastyczne możliwości by stosowali je adekwatnie do potrzeb, zwłaszcza gdy widzimy, że co do zasady podjęli wysiłek w dbałości o środowisko przyrodnicze. Należy podnieść, że dziś nie działa żaden skuteczny system nadzorujący miejsca, do których trafia zawartość wywożonych szamb. Wypieranie zatem szamb przez oczyszczalnie z biologicznym złożem jest dobra praktyką, choć nie wszystkim przychodzi z łatwością przyjęcie innych niż własne nawyków.
  4. Kontynuując rozpoczęty przez nas wątek - samo zgłoszenie budowy p.o.s. zostało ostatecznie przyjęte, po czym nastąpiła odmowa z argumentem takim, że oczyszczalnia przydomowa na zgłoszenie może być zlokalizowana jedynie przy budynkach/domach mieszkalnych, a przy gospodarczych już nie. Przy b.gospodarczych należy, wg tego urzędu, wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę(+14 załączników -w skrajnych przypadkach:). Pozostaje nam więc zanieczyszczanie okolicznych gleb do czasu kiedy budynek zostanie oficjalnie przekształcony w urzędzie na mieszkalny. Chyba że ktoś z was ma jeszcze jakiś pomysł?
  5. 1.Jeżeli oba domki stoją w obrębie tej samej działki ewidencyjnej, zaś jak napisałeś pierwszy domek jest od jakiegoś czasu podłączony i opomiarowany wodomierzem, to wszystko co pobierzesz za wodomierzem (istniejący pomiar) jest Twoją sprawą. Nikomu nic do tego. Zatem możesz wpiąć się za licznikiem z kolejną rurą prowadzącą rurę do drugiego domku.Jedyne o co powinieneś zadbać to sporządzenie rysunku na mapie zasadniczej- którędy będzie przebiegać rura z podłączonego domku do podpinanego obecnie i przesłanie tej dokumentacji oraz uzgodnienie w Miejscowym Zakładzie Uzgadniania Dokumentacji (ZUD). Pamiętać należy, że dotychczasowy punkt poboru wody miał zadeklarowaną ilość osób korzystających z wodociągu. Należy zgłosić(odpowiednio) większą ilość osób korzystających z punktu.
  6. Z jakich przepisów to 25m od granicy? Studni sąsiedzi nie mają. Nie ma planu zagospodarowania i nie będzie(niebogata gmina) i nie planują kanalizacji w najbliższych latach.. Zapewne chodzi o sformułowanie "przydomowa"...
  7. Powód:"oczyszczalnię przydomową można realizować przy budynku mieszkalnym".Nie ma zakazu w gminie. Odległość 30m od studni jest. Działka na ponad 2tys m...
  8. Jeszcze było kiedyś coś takiego jak Olkit budowlany
  9. Tak zrobimy ale obawiam się , że dostaniemy odmowę odmowy na piśmie Niemniej jednak, wydaje się to niedorzeczne, bo przecież jeżeli założę np. działalność gospodarczą i otworzę w budynku np. sklep/magazyn to jakoś ścieki muszę odprowadzać z wc dla pracownika (?) Czy wtedy też muszę przekształcić budynek na mieszkalny/usługowy??
  10. Urzędniczka w powiecie nie chce przyjąć wniosku dot. budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. Oczyszczalnia ma być podłączana do budynku na dzień dzisiejszy gospodarczego, który jest w trakcie przekształcania na mieszkalny. Sanitariaty są potrzebne na działce i w budynku już dziś, zarówno dla ekipy budowlanej, jak i dla innych naszych potrzeb remontowo-adaptacyjnych na miejscu. Co z tym zrobić?Jak to zmienić? Kiedy zmienią się te absurdalne przepisy? Czy w budynku gospodarczym na działce nie może być ekologicznego sracza/za przeproszeniem/ i biologicznej oczyszczalni ( w gminie nie ma kanalizacji) ??? Wszystkie nieczystości mają lądować w polu?Pomocy!
  11. może silikon dekarski mieszany z objętościowo 40% trociną o gradacji 4 do 8mm. Aplikacja za pomocą smarownicy z odpowiednio dorobioną końcówką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...