Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

puras

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O puras

  • Urodziny 04.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    polandia
  • Kod pocztowy
    16-516
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

puras's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dziekuje za dosc wyczerpujace porady, chyba zdecyduje sie na obmurowanie scian betonem komorkowym, by dalej otynkowac tynkiem cem-wap. Posadzki mam drewniane na legarach. Planuje wywalic drewniana posadzke, wokol scian wylac cos w postaci fundametu pod sciany. Raczej nieobejdzie sie bez adaptacji budynku, bo chcialbym zrobic scianki kolankowe ktore zwieksza mi powierzchnie poddasza. Czy moze ktos wykonywal u siebie cos takiego w tego typu kontrukcji???
  2. WITAM Dostałem w spadku drewniany dom z lat 60. Konstrukcja ścian wykonana jest z bali długości 1,5 m oraz słupków które idą są rozstawione co 1,5m . Ani to kanadyjka ani typowy dom z bali Ściany częściowo otynkowane tynkiem wapiennym albo cementowo-wapniennym, wykonany na drewnianych listewkach przybitych do ściany. Chciałbym od nowa położyć tynki. I teraz pytanie, jakim tynkiem to zrobić żeby nie odpadł mi tynk i nie popękał. Czy trzeba zastosować siatkę Rabitza?? Jakie inne rozwiązanie możecie mi polecić w jaki sposób mogę wykończyć ściany, obicie płytą OSB i potem jakiś tynk na to. Pomożecie???
  3. O jakie szczegóły chodzi?? Jeśli chodzi o usytuowanie budynku: schemat pokazuje wschodnią elewację, budynek jest postawiony na podlasiu, czyli 1 wsza strefa wiatrowa. Budynek jest położony w miasteczku, w promienu 40m są budynki podobnej wysokości. Liczę na komentarze ludzi którzy mieli styczność z podobnym tematem. Jeśli b:Dędą jakieś pytania, śmiało pytać
  4. Witam:D sprawa wygląda następująco, posiadam dom jednorodzinny, parterowy, z lat 60tych. Komin jest usytuowany centralnie w środku domu,piec tak samo centralnie. Chce wybudować dobudówkę z kotłownią oraz kominem.Powód jest prosty, żeby przejść do pieca z węglem lub drewnem muszę przejść przez przedpokój oraz kuchnię. I teraz mam pytanie, czy będę miał odpowiedni ciąg w kominie jeśli nie będzie on wystawał powyżej kalenicy. Komin będzie wykonany w systemie Schiedla, ocieplony, fi 180+ wentylacja. Załączam schemat mego wymysłu. Proszę o komentarze, może ktoś przerabiał podobny temat i może się wypowiedzieć
  5. Poprzedniej zimy wykonywaliśmy fundamenty w niskich temperaturach , producent betonu przywoził nam beton do -12c. Poniżej tej temperatury producent nie dawał nam gwarancji. Jeśli chodzi o murowanie, to do zaprawy dodawaliśmy środek FLUX zapobiegający marznięciu.
  6. Witam Mam następujące pytanie, jak powinna być wykonana wanna w której będzie osadzony zbiornik z olejem opałowym. Wiem że ścianki tej że wanny powinny być wymurowane na 50cm wysokości i pokryte np folią benzowinylową, lub jakimś środkiem olejo-odpornym. I teraz mam pytanie czy ta izolacja powinna być wykonana już na chudziaku czy na posadce. Może ma ktoś jakiś przekrój?
  7. Sprawdz programem RM-WIN, program prostszy od robota, jeśli rama jest prosta.
  8. Panowie, zobaczcie najpierw jakie jest przeznaczenie tej folii http://www.budex.net/folie_kubelkowe.php, zamiast wprowadzać innych użytkowników w błąd. styropian nie jest aż tak delikatny żeby wbijały się w niego kubełki, zadaniem jej m.in jest odprowadzanie wilgoci.
  9. Akurat mam korzenie litewskie więc mogę pomóc:) Siliblokas jak się większość się domyśliło to inaczej bloczek silikatowy. Aktualnie to litwini przyjeżdzają do Polski po silke, ale nie tylko. Ich rynek budowlany jest strasznie drogi a wybór nie największy. Na Litwie Ytong ma niższą cenę niż u nas.
  10. Zgrzanie powoduje wpenetrowanie "smolistej"części papy do powierzchni by ta się przytwierdziła , im bardziej porowata powierzchnia tym lepiej się przytwierdza. Izolacja pozostaje tak samo efektywna.
  11. Jeśli chodzi o fundament zalewany bezpośrednio w gruncie trzeba zwrócić szczególną uwagę na zbrojenie, by miało otulinę co najmniej 7,5 cm od gruntu, jeśli jest chudziak 5cm (chyba;) ) . Ale jest pewna sprawa, konstruktor obliczając nośność ławy określa jej kształt i wymiary, dlatego fundamenty są szalowane a nie zalewane w ziemi gdzie formą były by mniej lub bardziej zdeformowane.
  12. Izolacja wykonana w sposób jaki Raas zaproponowałeś jest jak najbardziej Ok. Zadaniem papy jest zatrzymanie wody ,która podciągana jest przez bloczek od spodu. Ważne jest by papa nie była węższa niż sam bloczek, Z kolei, by bloczek "nie pił" wody z boku należy dobrze ją zaizolować masą bitumiczną. Zwrócić uwagę trzeba na połączenie papy z masą izolującą, gdyż tam często zachodzi woda. Jeśli chodzi o papę to nie ma potrzeby jej zgrzewania. Zgrzewanie papy ma na celu "przyklejenie'', ale nie ma takiej potrzeby bo tak jak mówisz bloczki swoim ciężarem zrobią swoje. Jeśli jej nie zgrzejesz to i tak zachowasz właściwości izolacyjne papy.
  13. Koledzy troszkę Cię skarcili. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zyski cieplne to będą one wręcz minimalne albo żadne, gdyż i tak wykonywana posadzka będzie ocieplana styropianem, a to właśnie on będzie występował w roli izolatora a nie chudy beton. A zbrojenie nie ma raczej nic wspólnego z ocieplaniem:) Płytę fundamentową ( bo coś takiego chcesz chyba zrobić) stosuje się gdy grunty są słabo nośne, przy dużych obciążeniach lub gdy chodzi o wyrównanie osiadań budynku a także posadowieniu poniżej zwierciadła wody. Jeśli chodzi o zyski cieplne to są programy np na stronie Webera gdzie możesz sobie taką przegrodę stworzyć i zobaczyć jaką ma izolacyjność. Od razu mówię że wyniki nie będą spełniać wymogów.
  14. Witam Jakie są najczęściej popełniane błędy na budowach jeśli chodzi o BHP?? Za co Inspekcja nadzoru budowlanego mogła by mi dać mandat. Nie chodzi mi o budownictwo jednorodzinne, bo raczej rzadkie są wizyty w takim budownictwie. Wiem że "robol" musi nosić kask, ale czy zawsze?? Wiem też że skarpy wykopów powinny być zabezpieczone, ale czy to zależy od głębokości od jakiej taki wykop powinien być zabezpieczony?? Betoniarka powinna mieć zadaszenie, tyle sam wiem:yes: A teraz co jeszcze zostało, jakie błędy jeszcze są popełniane??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...