Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kedar13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ścinawa
  • Kod pocztowy
    59-330
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kedar13's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Udało mi się uzyskać informację o mieszankach o których pisałem wyżej i tak na placu boju pozostały 3: Trawnik Polski Desert Pro (nasiona Barenbrug) https://www.gardenflora.pl/Trawa-Odporna-na-Susze-Trawnik-Polski-Desert-Pro-5kg-p28319 skład: życica Barminton 20% wiechlina łąkowa Baron 15% kostrzewa trzcinowa Barlexas II 30% kostrzewa trzcinowa Barcesar 35% Trawnik Polski Desert (nasiona Barenbrug) https://www.gardenflora.pl/Trawa-Odporna-na-Susze-Trawnik-Polski-Desert-5kg-p28317 skład: życica Barminton 25% wiechlina łąkowa Barduke 5% kostrzewa trzcinowa Barlexas II 20% kostrzewa czerwona rozłogowa Barustic 50% California Sun https://rolmarket.pl/product-pol-1896-Trawa-California-Sun-5kg-trawa-na-tereny-suche-naslonecznione-i-ubogie-w-wode.html skład: kostrzewa owcza Bornito 15% kostrzewa czerwona Raymond 10% kostrzewa czerwona Lambada 10% kostrzewa czerwona Reverent 15% kostrzewa trzcinowa Regiment 15% kostrzewa trzcinowa Asterix 10% wiechlina łąkowa Balin 5% życica trwała Esquire 10% życica trwała Henrietta 10% i teraz czas na ostateczną decyzję...to może doradzicie co wybrać
  2. Czyli ta Garden Grass odpada. Jak na razie pozostaje California Sun albo Trawnik Polski Desert lub Desert Pro, ale z tych to muszę jeszcze dowiedzieć się, jakie dokładnie odmiany tam są.
  3. Przesłali mi dokładny skład tej Garden Grass na suszę. Pakowana jest przez DLF-DSV a skład jest taki: 10% wiechlina Kentucky 15% kostrzewa szczeciniasta (owcza) Bornito 25% życica Temprano 50% kostrzewa czerwona Jasperina. Ta California Sun też mi się spodobała, tylko czy dobrze jest, że jest w niej aż tyle gatunków i odmian. Nie będzie tego później widać w trawniku?
  4. Dzięki za wskazówki, trochę mi się rozjaśniło. To podsumowując to co piszesz i to co przeczytałem wcześniej, w mieszankach na tereny suche powinno być jak najmniej życicy, natomiast powinny przeważać kostrzewy, głównie trzcinowa i owcza. W takim razie wybrałem te mieszanki, które przynajmniej według opisu powinny to spełniać i może mogłabyś pomóc wybrać dwie lub trzy spośród których wybrałbym już ostatecznie. https://rolmarket.pl/product-pol-3220-Trawa-odporna-na-susze-Barenbrug-Water-Saver-5-kg.html#tabs_58676 https://www.gardenflora.pl/Trawa-Odporna-na-Susze-Trawnik-Polski-Desert-5kg-p28317 https://www.gardenflora.pl/Trawa-Odporna-na-Susze-Trawnik-Polski-Desert-Pro-5kg-p28319 https://www.gardenflora.pl/Trawa-Ozdobna-na-Susze-GF-Garden-Grass-1kg-p29295 https://rolmarket.pl/product-pol-1896-Trawa-California-Sun-5kg-trawa-na-tereny-suche-naslonecznione-i-ubogie-w-wode.html https://rolmarket.pl/product-pol-153-Trawa-Oaza-5kg-trawa-na-tereny-suche-firmy-Planta.html#tabs_58676
  5. W sumie to wszystko co piszesz wiem. Kosił będę regularnie, a co do podlewania to postaram się, chociaż może się zdarzyć, że nie zawsze się uda. Dlatego szukam mieszanki, która to łatwiej zniesie. I nie zamierzam siać jakieś bardzo super. A ta, którą podałem z opisu i składu chyba też wynika, że powinna się nadawać, cena też nie jakaś wysoka. Chyba, że źle myślę to mnie naprostuj
  6. Ale chciałbym, żeby trawnik jednak w miarę ładnie wyglądał Podlewany przy dłuższym braku opadów od czasu do czasu będzie, nawożony też. W takim razie jaką mieszankę wybrać i na co zwracać uwagę.
  7. A miał ktoś może do czynienia z taką trawą... https://www.gardenflora.pl/Trawa-Ozdobna-na-Susze-GF-Garden-Grass-1kg-p29295 Szukałem informacji jakie konkretnie odmiany wchodzą w skład tej mieszanki i co to za firma, ale nic nie można znaleźć. Potrzebuję trawę na działkę rekreacyjną, jakieś 200 m2, niezbyt intensywnie użytkowaną, za to w miarę odporną na ewentualne niedobory wody. Może polecicie jakąś dobrą mieszankę
  8. Dwie strony wcześniej pisałem już o tym węglu. Ja trafiłem na partię w której było pełno kamieni i drugi raz już nie zaryzykuję, ale sądząc po opiniach na ich stronie to są i zadowoleni z tego węgla, także decyzja należy do Ciebie.
  9. Tak jak wyżej napisałem, z własnego doświadczenia Dobry Węgiel odradzam a z Bartexu w zeszłym roku miałem Retopala i nie miałem do niego większych zastrzeżeń. Tak więc jeśli rozpatrujesz tylko te dwa to wg mnie Bartex.
  10. Z własnego doświadczenia ekogroszek Dobry-Węgiel odradzam. Kupiłem w zeszłym roku tonę i okazało się, że w workach jest pełno kamieni. Być może to tylko jakaś partia była tak zanieczyszczona i po prostu miałem pecha, ale drugi raz nie zamierzam już go kupować żeby przekonać się, czy rzeczywiście jest to taki dobry węgiel.
  11. Tak, z tego co się dowiedziałem jak dzwoniłem żeby dopytać co to za węgiel, to jest to rusek.
  12. Też ze dwa tygodnie temu kupiłem ten ekogroszek z Dobry węgiel i już trochę go spaliłem. U mnie węgiel nie był całkiem suchy, ale tragedii nie było, był tylko lekko wilgotny i waga uczciwa, większość z tych worków które kontrolnie zważyłem miała trochę ponad 25 kg. A co do spalania, to pali się całkiem ładnie wysokim płomieniem, nie spieka się i w porównaniu z Retopalem z Bartexu jest zdecydowanie mniej sadzy, ale jest z niego sporo popiołu. Ale najgorsze, że ma sporo kamienia. Na jednym zasypie 150 kg trzy razy zerwało mi zawleczkę i w popielniku znalazłem kilka kamieni i z węgla też parę wybrałem, bo udało się je zauważyć. Także ze względu na te kamienie i przy takiej cenie, prawie 800 zł, więcej już go nie kupię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...