
Wojtas33
Użytkownicy-
Liczba zawartości
110 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Wojtas33
-
Niedowymiarowany falownik
Wojtas33 odpowiedział Wojtas33 → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
Falownik ma mniejszą moc niż instalacja na początku. -
Niedowymiarowany falownik
Wojtas33 odpowiedział Wojtas33 → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
Ale jaki ma to sens? Że daje się mniejszy falownik niż instalacja? -
Witam, Kupuję taki zestaw: 15x Q. CELLS (Q.PEAK DUO-G7.2 335 Rev1 FULL BLACK) 15x optymalizator SolarEdge (P505 WorldWide) 1x falownik SolarEdge (SE4K-EU-APAC) http://www.emiter.net.pl/sites/default/files/produkty_pliki/4k-12.5k_inverter_ds_pl.pdf Łącznie będzie 5,02 kW. Jednakże sprzedawca zaleca falownik 4 KW, bo podobno jego przewymiarowanie jest nawet zalecane dla optymalnej pracy instalacji. (mam skomplikowany dach i zacienienia) Słyszeliście o czym takim?
-
impregnat do kostki brukowej
Wojtas33 odpowiedział oskaaa95 → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
Podbijam temat. Kto może podzielić się wrażeniami i nie jest przedstawicielem producenta? -
Wielkopolska - czarna lista niesolidnych
Wojtas33 odpowiedział mary → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja dopisuję firmę "REM" Marek Nowak z Poznania. Uciekła z budowy (mimo podpisanej umowy), facet boi się odebrać telefony ode mnie. NIE POLECAM! Wojtek- 568 odpowiedzi
-
- .....
- damian jaroć
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
TARAS DREWNIANY - jak zbudować? jakie drewno? jak pielęgnować? co polecacie?
Wojtas33 odpowiedział Anula → na topic → Podłogi, schody, taras
Miałem taką sytuację. Nie wybudowałem tarasu (w projekcie miałem na ławie betonowej), zrobię później "lekki" drewniany. No i w nadzorze mi się przyczepili, że budowa niezgodna z projektem Pomogło złożenie raz jeszcze oświadczenie kierownika budowy, że tarasu nie ma, bo Inwestor zrezygnował z powodów finansowych. A właściwy taras pewno zgłoszę jak nie zapomnę- 3 150 odpowiedzi
-
- (bangkirai)
- (dość
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- (bangkirai)
- (dość
- -deska
- -parę
- balustradę
- bangkirai
- betonowych
- bloku
- bukowe
- czy warto podłogę z ikei
- czym
- dębowa
- desek
- desek-jaka
- deska
- deski
- dniach
- drewna
- drewna???
- drewnianą
- drewniany
- drewniany?
- drewniany??
- drewno
- drewno bukowe ikea
- drewno egzotyczne
- drewnochron
- drewo
- drzwiami
- egzotycznego
- elewacje
- firma
- gruntu
- gładką
- głębość
- ikea
- impregnat
- jaka
- jaki
- jakość
- kilka
- klejony
- klejonych?
- konserwacja
- konstrukcja
- konstrukcja?
- konstrukcja??
- kopać
- legarach
- legarów
- legary
- meble z ikei
- modrzew
- modrzewia
- modrzewu
- ochrona
- ogrodzie
- olej
- opinie
- parę
- pękanie
- podbudowy
- podwyższeniu
- podłoga akacjowa z ikei
- podłoga z ikei
- projektu
- prośba
- przed
- przekroje
- przygotowanie
- pytań
- płytki tarasowe ikea
- płyty podłogowe
- płyty podłogowe z akacji
- racje?
- realizacji
- renowacja
- rok?
- sadolin
- solidne
- spadek
- syberyjski
- syberyjskiego?
- słupkach
- słupy
- taras
- taras drewniany
- taras-
- taras-kupić
- taras.
- taras?
- tarasie
- tarasowymi
- taraz
- teraz
- ułożyć
- waszych
- wybrać?
- wykonać
- wysoki)
- wysokość
- wystarczy
- zakupy w ikei
- zakupy w okei
- zbudować
- zdjęcia
- zima
- zrobić
-
Witam, Do kończącej się budowy w Poznaniu poszukuję ekip które wykonają mi ogród (mam gotowy projekt) oraz podjazdy, ścieżki z granitów/pozbruków. Proszę pojećcie kogoś sprawdzonego. Z ciekawości proszę co sądzicie o cenach: - ziemia urodzajna, przesiania - 50 zł/m3 - założenie trawnika, czyli rozścielenie ziemi, ubicie, rozsianie (mieszanka krajowa sportowa) - 6 zł /m2 - przygotowanie powierzchni pod ogród (prace ziemne, oczyszczenie terenu, wypoziomowanie itp) - 2500 zł/450m2
-
Witam, Będę zasilał dom ze studni głębinowej. Firma poleciła mi pompę Nocchi Dominator (http://www.art-pompy.pl/product_info.php?products_id=43) oraz - częściowo też z braku miejsca - urządzenie zastępujące zbiornik buforowy - Aquamatic (http://www.pentairpumps.it/immagini/oggetti/563.pdf). Nie znam takiej kombinacji (system bez bufora), ktoś się może wypowiedzieć na temat skuteczności? Zamierzam tym pobierać wodę do domku 2+2 osoby + podlewanie ogrodu (system nawadniający). Studnia ma 100% ma odpowiednią wydajność.
-
Witam, Jak w temacie. Trzeba jakoś dodatkowo izolować podłoże na który kładzie się stiuk (dokładniej Raffaello firmy Oikos)? Będzie on na obudowie kominka. Czyli - jaką maksymalną temperaturę ten stiuk jest w stanie przetrzymać bez uszczerbku? Wojtas
-
Studnie głębinową wykonać musiałem, bo woda jest bardzo nisko. Inaczej - wiesz jakie sa moje warunki i wymagania - jakie konkretnie rozwiązanie byś mi proponował?
-
Możesz nazwać to błędem, ale tak akurat zrobiłem. Głównym powodem było to, że nie chciałem mieć zbiornika buforowego w domu, a głębinówka tego by wymagała. Dlatego wpuściłem kręgi, aby hydrofor nie musiał ciągnąć wody zbyt nisko "spod siebie". teraz się okaże czy dobrze zrobiłem
-
Czyli sugerujesz aby zostawić tę studnię do lata następnego roku? I wtedy dobrać wszystko?
-
A jak to zrobić?
-
Tak robiłem. Wszystko poza mikrobiologią (studnia nieużywana jest od ok. pół roku, trwa budowa) jest ok. Jedyne co przekroczone to: Mangan PN-92/C-04570/02 0,012 (pomiar) 0,05 (norma maks) Liczba kolonii bakterii po 24h w temp.370C w 1ml 91 20 Liczba kolonii bakterii po 72h w temp.220C w 1ml 850 100
-
Ten z Gardeny chyba jest bez zbiornika. Cały pic w tym, jak policzyć dokładnie aby się nie okazało że kupiłem coś za słabego (oporu, ciśnienia, różnice poziomów..). Nie mam pojęcia.
-
Jak widzisz, w 20 cm się nie wcisnę (jakbym wstawił na dół kręgów zbiornik jak Twój). Tym bardziej, że są tam schodki. Ciągle nie mam jednak odpowiedzi na moje pytanie. Czy są hydrofory (a nie zbiornik + głebinówka), które spełnią moje wymogi? Ty stosujesz po prostu inne rozwiązanie ale nie pasuje mi ono do mojej "konfuguracji".
-
Sytuacja wygląda (niestety) tak, że mam już całą instalację wykonaną i nie mam miejsca w domu na postawienie zbiornika. Studnia jest odddalona 5m w poziomie od krawędzi domu + kolejne 5m do wejścia do instalacji wodnej/miasto. Potem rozchodzi się na cały dom. Dlatego chcąc nie chcąc ograniczeniem dla mnie jest wielkość studni, bo tam muszę wstawić cały osprzęt. Są to typowe kręgi betonowe 1m średnicy. Teoretycznie mogę zakupic zbiornik (jaką Twój ma średnicę?) + głębinówkę, ale nie wiem czy potem ktoś wejdzie do studni . Dlatego szukam raczej wydajnego hydroforu ze zbiornikiem.
-
.
-
Na szybko znalazłem coś takiego: Gardena. Nie patrzę na razie na parametry ale widzę głębokość samozasysania na 8-9 m. Czyli mam do 5 metrów zapasu (na obniżenie lustra wody). Czy dobrze myślę? Zakładając, że taki zapas mi wystarczy, to czy mogę użyć tego typu hydroforu?
-
.
-
Odpowiem pytaniem. Na jaką maksymalną głębokość dobry (który być może użyję) hydrofor może podciągnąć wodę (różnica poziomów pomiędzy wirnikiem a miejscem poboru?
-
Biorąc pod uwagę, że maksymalnie różnica poziomów pomiędzy wirnikiem pompy i zwierciadłem wody może wynosić 13-14 metrów, to użycie zwykłej pompy zasysającej jest tu wykluczone. Zaraz... pomiędzy zwierciadłem wody i hydroforem jest ok. 4-5 metrów. Tzn. jest poziom gruntu (0), potem poziom gdzie stoi hydrofor (-4) i poziom lustra wody (-8 od poziomu gruntu).
-
Tak, dokładnie. Ale chcę uniknąć popmpy głębinowej (koszt).
-
Witam, Wykonałem dwa zasilania budynku w wodę. Sieć miejska, oraz własna studnia głębinowa. Chcę móc je używać niezależnie, mam możliwość przełączania (wodę ze studni zbadałem, mogę ją wpuścić spokojnie do całej instalacji). Stoję właśnie przed koniecznością dobrania pompy-hydroforu do studni. Stan faktyczny: 1. Lustro wody jest ok. 8 m pod poziomem gruntu (studnia łącznie ma głębokość ok. 18 m). 2. Studnia z kręgów o średnicy ma dno na poziomie -4 m (czyli ok. 4 m nad poziomem lustra). Tam będzie stał hydrofor. 3. Zasilany będzie dom 2+2 osoby, dwie łazienki, kuchnia plus podlewanie ogrodu (pewno z czasem zrobię system nawadniania, a wiem, że tu ciśnienie ma znaczenie). 4. Jedna łazienka i kuchnia są na parterze, druga łazienka na piętrze, czyli ok. 4 m na poziomem gruntu. Pompa/hydrofor będzie stała na dnie studni (czyli musi mieć swój własny zbiornik). mam podprowadzoną ze studni rurę bezpośrednio do wejścia instalacji wodnej. Jakiej mocy/wydajności powinienem dobrać hydrofor abby mi to wszystko obsłużył? na co zwracać uwagę przy zakupie? Może polecicie jakieś konkretne marki? Z góry dziękuję za pomoc.
-
Wentylacja w garażu - co zastosować?
Wojtas33 odpowiedział Wojtas33 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
a ja w koncu kupilem wentylator z czujnikiem ruchu +opóźnienie. Że też na to wcześniej nie wpadłem....