Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dyczko0

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dyczko0

  1. dyczko0

    Samodzielna budowa domu

    Stary dom zostaje, bo jeszcze mama z bratem będą tam mieszkac, a na przyszłość planujemy obniżenie go o strych i piętro i zostawienie któremuś z dzieci. Z moich skromnych wyliczeń i kosztorysów wychodzi, że kasy powinno nam styknąć tym bardziej, że jest jeszcze trochę vatu do odzyskania który również zostanie włożony w dom. Do wiosny planujemy zakończyć wszelkie formalności papierkowe i mamy nadzieję powoli zaczynać na wiosnę z robotami ziemnymi i fundamentami, jeśli szczęście pozwoli zrobić SSZ do jesieni i powoli przez zimę sobie wykańczać w środku.
  2. dyczko0

    Samodzielna budowa domu

    Witam Przeczytałem już nie jeden temat odnośnie poszczególnych etapów budowy i cały czas czytam. Z racji tego, że jestem sumienny i dokładny wszystko staram się zaplanować jeszcze przed budowa. Oczywiscie będę miał szwagra i kolegę do pomocy do noszenia bloczków, suporeksu czy rozrabiania kleju itp. Beton na fundamenty i posadzki zakupiony gotowy z dostawą i pompą do betonu. Też myślę, że dam radę a porównując przykładowe ceny według kosztorysu a w cenach sklepowych różnią się czasami o ponad 50%. Zamierzam założyć dziennik budowy tutaj na forum w celu bieżącego redagowania postępów jak i kosztów jakie będziemy ponosoli, taka informacja dla potomnych Co do kredytu to nie ma problemu ponieważ w moim banku honorują budowy systemem gospodarczym. Mam tylko nadzieję, że nie stracę zapału i chęci ale motywacja na myśl o małym, przytulnym własnoręcznie zbudowanym domku jest większa
  3. Witam Mam nadzieję, że znalazłem dobry temat i w odpowiedziach znajdę słowa pomocy lub sprowadzenia na ziemie. Z żoną planujemy budowę niewielkiego domu, ponieważ ten co nam został po rodzicach jest dużo za duży (prawie 200m2) w starej technologii przez jest niezbyt ładny i drogi w utrzymaniu. Marzy nam się prosta parterówka z garażem, prawdopodobnie coś w ten deseń : http://www.tooba.pl/projekt-domu-Manuela-G1/a,s_pd,idp,13696.html Projekt podany tylko na przykładu. Planujemy wykonać go ze standardowych meteriałów, fundament z bloczków betonowych, ściany z betonu komórkowego, strop lekki drewniany, dach z blachodachówki, ogrzewanie podłogowe Z racji tego, że mam trochę smykałki do robienia różnych rzeczy jak np. meble, kilka maszyn rolniczych to uważam, że i z prostą budową dałbym sobie radę w dużej mierze samodzielnie (co nie znaczy sam), chodzi o brak wynajętych ekip, "fachowców" itp. tylko zaprzyjaźnionych ludzi I teraz w jakim stopniu udałoby mi się wybudowanie takiego domku ? Sprzęt "budowlany" posiadam w sensie ciągniki, przyczepy, koparkę, spychacz. Fundamenty wylewałem z bratem na jego budowie, łącznie z robieniem zbrojenia i murowaniem bloczków (jedynie fachowiec był do prawidłowego wypoziomowania) co do chudziaka też nie widzę przeciwwskazań, czytanie dokumentacji technicznej za pomocą kierownika budowy (wujek mojej żony) wznoszenie ścian przy odpowiedniej sumienności i dokładności nie wydaje mi się specjalne trudne, również ze względu filmów instruktażowych oraz układania na "sucho" brak stropu gęstożebrowego zdejmuje ze mnie duży ciężar roboty więźba na zasadach wiązarów łączonych płytkami kolczastymi instalacja podłogowa rozrysowana przez specjalistę razem z materiałami wstawienie okien i drzwi przez producenta teścia kolega do położenia blachodachówki I praktycznie stan SSZ zakończony. Prace wykończeniowy tylko we własnym zakresie. Co do pomocy to brata teściu - elektryka. No i hydraulik to wody bo na tym się ani nie znam ani nie mam narzędzi Tynki sam, podłogi sam, kafelki sam, meble pod zabudowę sam, kuchnię sam, Domek ma ok. 105 m2 powierzchni użytkowej. Do budowy będziemy mieli przeznaczone 150 tyś. kredytu + własne oszczędności na poziome 30 - 40 tyś. w zależności od tego ile dozbieramy na przyszły rok. Czyli na domek mamy do przeznaczenia ok 180 - 190 tyś brutto ( w domyśle jeszcze trochę vatu do odzyskania) I jak myślicie udałoby mi się to ?
  4. Witam Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy mój pomysł ma sens i czy jest możliwy do realizacji a mianowicie. Planuję budowę domu parterowego powierzchnia powiedzmy 125m^2 z garażem. W całym domu planuję położyć podłogówkę i mój plan jest taki aby mieć kocioł co na paliwo stałe w 90% drewno. Do tego zbiornik akumulacyjny powiedzmy 1000 - 2000 l. Zgodnie z powyższym dobieram moc kotła aby w tym czasie co mogę palić i ogrzewać wodę zgromadzoną w zbiorniku. Teraz z racji ogrzewania podłogowego woda o temp. 40 - 45 krążąca w instalacji jest pobierana ze zbiorniku, odpowiednio mieszana i wprowadzana do obiegu. Pracuję mniej więcej 10godzin na dobę ale małżonka będzie cały dzień siedziała w domu z małymi dziecmi i nie chcę aby jej jeszcze chodziło po głowie podkładanie do pieca. Podczas pobytu w domu starałbym się jak najwięcej nagrzać zbiornik aby starczyło na noc i na następny dzień. Na ile czasu może starczyć taki nagrzany zbiornik. Co mogę Wam napisać o przyszłym domu to Ytong 24cm + 14cm styropianu, od podłoża 10-15cm, strop drewniany ocieplany wełną 20-30cm. 125 m^2 z garażem, w kotłowni brak ogrzewania w garażu zwykły jeden grzejnik. Temp. w domu 20-21C w dzień i 18C w nocy.. Czy moje myślenie jest dobre a mianowicie czy taki system będzie działał prawidłowo ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...