Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Romko107

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Romko107's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wszystko zależy jakie ogrodzenie ma być, jeżeli przyjmiesz, że ma być murowane, to musisz policzyć po kolei: 1.fundament: - wykop - około 30zł/mb - zbrojenie - koszt materiału na 40mb ~ 1000 zł (4xfi14 + strzemiona) - beton B20 - jakieś 9 m3 - 1800zł 2. Klinkier - tutaj ceny od 3,5 do nawet 9zł/szt. Musisz policzyć ile masz cegieł 3. Zaprawa klejąca - polecam gotowe rozwiązania, żeby nie bawić się później z usuwaniem wykwitów 3. Murowanie - od 1,5-3zł/szt cegły Jak będziesz miał ilość potrzebnych cegieł to policz uśrednioną stawkę za robociznę 4. Jakieś daszki na słupki, blacha ocynk+RAL ~ 800zł 5. Wypełnienie - tu też są różne możliwości - najtaniej oczywiście drewno, najdrożej nierdzewka (wg mnie głupota) Podsumowując 40mb jeżeli murowane to minimum 15k a maximum tak naprawdę nie ma
  2. Póki co nie brałem pod uwagę konieczności dodatkowego nawadniania, jest tam dosyć wilgotno. Przy czym jeżeli brak nawodnienia ograniczy ilość roślin, które mogę wykorzystać to z pewnością zrobię dodatkowe nawodnienie. Jeżeli chodzi o cień - to sosny duże tworzą już cień po południu, a te mniejsze nie rzucają i nie będą rzucały cienia. Czy w związku z tym mogę dokooptować jakieś iglaki do tych dużych sosen? Może jakieś drzewa czy krzewy liściaste jak np. forsycja. Tak jak wspominałem chciałbym dać nawet 3 rzędy nasadzeń, tak aby zakończyć a bylinach.
  3. Cześć, Mam pytanie, jeżeli ktoś mi podpowie, udzieli rady będę wdzięczny. W tym roku postanowiłem zrobić porządek z nasadzeniami wokół ogrodzenia, tzn. dosadzić drzewa, krzewy i rośliny, aby zrobić kaskadowy układ roślln. Sytuacja obecna: - działa w formie trójkąta prostokątnego, ogrodzenie 50mb (krótsza przyprostokątna) + 70mb(przeciwprostokątna) – te odcinki chcę doprowadzić do ładu - gleba: średniej jakości, wilgotna z 10-15cm warstwą gliny na górze (pozostałość po budownie ogrodzenia) - nasłonecznienie pełne, wschód – południe - nasadzenia: w chwili obecnej na odcinku krótszym, w odległości 3m od płotu rosną 2m sosny czarne w odległości 3m od siebie – w chwili obecnej jest około 1m wolnej przestrzeni między nimi. Na odcinku dłuższym –rosną również sosny czarne, przy czym o około 5m wysokości i stykają się już ze sobą. Dolna część sosen powoli robi się sucha i prześwitująca, więc za 2-3 lata będzie łysko na dole. Chciałbym aby część wokół ogrodzenia stała się naturalnym żywopłotem, tzn. dosadzić coś do istniejących sosen i wejść z nasadzeniami do środka ogrodu. W przypadku tych mniejszych sosen nie widzę jakoś problemu, natomiast martwią mnie te duże okazy – czy przed nimi od wnętrza ogrodu będzie coś rosło. Zastanawiałem się także nad wycięciem 2-3 okazów i zasadzeniu w to miejsce czegoś innego, np. świerka syberyjskiego, jeżeli obecny układ byłby zbyt dominujący. Co o tym sądzicie ? Jakie nasadzenia mogłyby wzbogacić istniejące obecnie rośliny, aby uzyskać efekt kaskadowych nasadzeń. Miejsca jest sporo – można spokojnie o 3-4 m wejść w głąb ogrodu. No i najważniejsze co da radę konkurować z tymi 5m sosnami?
  4. Cześć, Szukam ekipy do wykonania płotu murowanego i panelowego z podmurowka, mozecie kogos polecic?
  5. Cześć, Mam podobny problem, a mianowicie najpierw zagruntowano Putzgruntem, potem na to tynk silikonowy. Okazało się jednak, że Panowie nałożyli tynk tak, że miejscami prześwitywał grunt (tynk ciemny grafik, a grunt nieco jaśniejszy), więc zasugerowali abysmy pomalowali cały ten grfitowy element elewacji farbą silikonową caparola. Tak też się stało i wszystko wyszlo super. Po 4 miesiącach pojawiły się na dole elewacji białe wykwity, które nie chcą zejść. Druga próba pomalowania tą samą farbą silikonową (caparol) nie przyniosła poprawy - po 5 dniach wykwity powróciły. Moje pytanie: co z tym fantem zrobić? Nie ważne czyja to wina, czy moja godząc się na malowanie, czy wykonawcy, tylko jak naprawić ten element? Pozdrawiam
  6. Podobne kolory chcę zastosować u siebie. Chciałbym zrobić prawdziwe boniowanie, jednak mam już położoną wełnę i raczej nie ma sensu teraz wycinać pasów - spowodowałoby to osłabienie konstrukcji. Muszę pozostać przy udawanym boniowaniu - czyli zastosować różne kolory tynków. Zdaję sobie sprawę, że prawdzie boniowanie miałoby lepszy efekt, no ale cóż zrobić.
  7. fighter1983 - z postów wynika, że jesteś Dystrybutorem Caarola w Warszawie. Masz może namiary na dystrybutora na śląsku? Jest tylko jeden, czy kilku? Pytam ponieważ na stronie www Caparola jest tylko kontakt na region zachód-południe - dosyć szeroko sic.
  8. Potwierdzam. Zrobiłem na Euromixie cały dom, około 250 m2.
  9. Drobne rysy zawsze będą. Stosując tak drobny papier nie powinno ich być zbyt wiele. Przy czym jak zagruntujesz i pomalujesz najpierw grunt, a później farba uzupełni te ubytki.
  10. U mnie goszczą już od końca zeszłego roku, dlatego wolę zapytać szersze grono. W sumie to pomysłów było ponad 20 + wariacje kolorystyczne. Może jeszcze ktoś dołączy się i podzieli swoja opinią? Proszę
  11. Cześć, Przygotowuję się do położenia tynku na kostce z lat 70. Dom jest już po termomodernizacji - ocieplony wełną mineralną, czeka nas położenie tynku. W związku z tym mam zagwozdkę - wybór kolorystyki wzoru na elewacji. Zdecydowaliśmy, że idziemy w szarą kolorystykę. Z pośród kilkunastu projektów, które przygotowałem wybrałem dwa. Pozostała ostateczna decyzja - i tutaj prośba do was. Który wg was projekt jest ładniejszy, który wybrać? . Poniżej wizualizacje jakie przygotowałem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam:p
  12. Witam, Ekipa wykonująca elewację zaproponowała mi Bolix silikonowy. Wiem na pewno, że wybiorę silikonowy tylko nie jestem przekonany do tego Bolixa. Co możecie powiedzieć na temat KABE lub Arsanita? Który lepszy z tych 3?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...