Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fo_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    316
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Fo_

  1. Same wiązary nie potrzebują pośrednich podpór, ale rezygnując z wewnętrznych ścian nośnych zmieniasz układ konstrukcyjny obiektu. Należy przeanalizować budynek pod kątem sztywności i wytrzymałości ścian zewnętrznych poddanych dodatkowym obciążeniom przy zmianie warunków brzegowych.
  2. Skurcz plastyczny betonu. W wyniku niego beton zmniejsza swoją objętość,a w miejscu występowania zbrojenia mieszanka nie ma możliwości odkształcenia.
  3. W ostatnim zdaniu pomyliłeś wytrzymałość na ściskanie dla pojedynczego elementu murowego z nośnością muru, ale mniejsza o to.
  4. Wytrzymałość elementu murowego na ściskanie to jeden z parametrów wykorzystywanych do obliczania wytrzymałości muru na ściskanie. Na wytrzymałość muru na ściskanie wpływ mają ponadto: wytrzymałość i odkształcalność zaprawy, grubość spoin, wymiary, oraz właściwości elementów murowych, czas i warunki dojrzewania, jakość wykonania muru, grubość muru, kierunek działania i rodzaj obciążenia. W projektowaniu konstrukcji murowych należy uwzględnić także wytrzymałość muru na ścinanie, rozciąganie przy zginaniu oraz właściwości odkształceniowe muru.
  5. Fo_

    Zimne parapety

    Więcej może powiedzieć fachowiec na miejscu. Prawdopodobnie będzie trzeba zdjąć parapet zewnętrzny.
  6. Fo_

    Zimne parapety

    Możliwy mostek na styku parapetu zew. i ściany (brak przekładki izolacyjnej).
  7. Fo_

    Zimne parapety

    Rozumiem, że okno jest zlicowane z zewnętrzną krawędzią muru.
  8. Fo_

    Zimne parapety

    Nie ma ocieplenia? Okno w licu muru, na środku, czy jeszcze inaczej? Nie wieje z tych okien? Jaka wentylacja - mechaniczna, czy grawitacyjna? Obecnie w celu ograniczenia mostka termicznego stosuje się tzw. ciepły parapet.
  9. Fo_

    Płyta OSB na poddasze

    Jeśli izolacja termiczna i paroizolacja są szczelne i ciągłe to powinno być dobrze. Problem może powstać też w wyniku zerwania połączenia osb-profil, ale skoro wisi 5 lat.
  10. Powietrze przy podbitce jest w bezruchu + możliwy brak paroizolacji lub lokalne nieszczelności, dyfuzja pary przez pianę i efekt mamy przy okapie. W środku nad stropem jest duża przestrzeń być może wentylowana..
  11. Fo_

    Zimne parapety

    Jak wygląda przekrój ściany? W którym miejscu usytuowane jest okno?
  12. Plastyfikator ma być do betonu. Dozowanie najczęściej w stosunku do masy cementu. Pilnuj zalecanej dawki domieszki.
  13. Regius dla betonu B25 i cementu 42,5 (około 250-300kg) będziesz potrzebował około 2t kruszywa, w tym 600kg piasku i 1400kg żwiru. Musiałbyś dokupić żwir 2-8 i mieszać go pół na pół z 8-16. Najlepiej byłoby przeprowadzić doświadczalną próbę mieszania piasku i żwiru. W/C do 0,5 - pomocny będzie plastyfikator.
  14. Balto oczywiście, że mieszanka z w/c 0,25 będzie miała większą wytrzymałość na ściskanie (to nie będą detale). Pomijam kwestie technologiczne. Poza tym budowa to nie laboratorium. Aby dokładnie oszacować właściwości betonu należałoby wcześniej wykonać próbę przesiewania kruszywa, dobrać odpowiednie proporcje zmieszania, ustalić wilgotność i na podstawie tych wiadomości dobrać ilość wody, cementu i plastyfikatora.
  15. Ile dajesz wody? Największy wpływ na wytrzymałość betonu ma współczynnik wodno-cementowy.
  16. wieszak bezpośredni np. ES.
  17. Do trudnych spraw możesz zastosować taśmy tzw. amerykańskie np. tuff tape. Ale konieczne będzie szerokie szpachlowanie.
  18. Do czego montowany jest sufit? Jakie warstwy ma ta przegroda? Czy pękają łączenia wzdłużne czy poprzeczne? Czy pod pęknięciami jest profil. Jakich profili i wieszaków użyto?
  19. Przy układzie wzdłużnym (w stosunku do płyty) profile co max 40cm, przy poprzecznym max 50cm.
  20. Płyty kręcisz do CD i UD równoległych do CD.
  21. Ta błyskotliwa odpowiedź praktyczne wyczerpuje temat. Skupiłeś się nie na tym, na czym powinieneś.
  22. Trudno prowadzić rzeczową dyskusję gdy w podświadomości wielu ukrywają się różnorakie animozje. Niepotrzebne są tu osobiste wycieczki. Ludzie mają różne priorytety, predyspozycje i możliwości. Dla jednych budowa domu to spełnienie marzeń i nie przekonacie go że nie warto poświęcić czasu na ich spełnienie. Inni nie chcą tracić kontaktu z rodziną, zaniedbywać swoich zainteresowań. Najważniejsze to odnaleźć równowagę pomiędzy faktycznymi potrzebami, a naszymi zdolnościami. Wątek ten i wiele mu podobnych raz udowadnia innym razem obala teza taniego domu. Zbyt wiele jest zmiennych o tym decydujących. Potwierdza to powyższa dyskusja pełna niedomówień i uproszczeń. Drodzy przyszli inwestorzy budowa domu to zbyt duża inwestycja, aby decyzje o jej podjęciu lub nie składać na podstawie forum. Stanowi to jakąś wskazówkę jednak częściej jest okazją do wzajemnych uszczypliwości. Życzę więcej życzliwości i wzajemnego szacunku w relacjach, bo wystarczająco dużo stresów mamy w rzeczywistym życiu.
  23. Koszty związane są z ograniczeniami, które we Francji mogą nie występować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...