Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomekro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomekro

  1. Ponieważ nie było chętnych, samemu znalazłem odpowiedź (może jeszcze komuś się przyda): Bezpośrednio na obudowę szamotową należy położyć termoklej (odporny na wysokie temperatury) a w nim zatopić zwykłą siatkę z włókna szklanego (taką samą, jaką się używa do ociepleń domów styropianem) Co do farb to mogą to być farby silikatowe strukturalne (np. ze strukturą "baranek") - też takie jakich się używa do wykańczania elewacji. Wygodnie jest wybrać takie, które można nałożyć wałkiem.
  2. @ Wojtek_796 i Forest-Natura - dzięki! @Forest-Natura - odnośnie farb o konkretnym przeznaczeniu do malowania ciepłych ścian - o ile nie sprawi Ci to kłopotów czy mógłbyś polecić jakąś konkretną markę bądź producenta? I jeszcze jedno pytanie - chyba najlepiej jak je skieruję do Bohusza: Czy siatka, którą zatapiasz podczas pokrywania tynkiem obudowy szamotowej Waszym termklejem, to zwykła siatka z włókna szklanego, taka jaką się używa do ociepleń budynków np styropianem? I już zupełnie na koniec - może niech ktoś odpowied Trociowi, bo się jeszcze na mnie obrazi , że mu się "nowicjusz wcina" przed odpowiedzią na jego skądinąd również całkiem interesujące pytania...
  3. Po przeczytaniu wątku, powiedzmy, że wiem już co użyć, żeby obudowa szamotowa się nie rozleciała. A co w przypadku farb położonych na otynkowane (przykładowo klejem TK1100/60) płytki szamotowe? Czy możecie polecić farby, które można używać do malowania ciepłych, otynkowanych obudów?
  4. HenoK, Konstruktywnie i rzeczowo. Zastosuję zbiornik 300 l. Dziękuję za instrukcję podłączenia grzejnika. A tak na marginesie gratuluję udanej konstrukcji i rozwiązań zastosowanych w Twoim domu. Twoje wpisy są (podejrzewam nie tylko dla mnie) bardzo pomocne. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
  5. Witaj HenoK, Wybacz, że odbiegnę nieco w przeszłość... Wspominałeś w swoim dzienniku budowy, że masz zainstalowany zbiornik do podgrzewania CWU ACV SMART Multi-Energy 200 (w tym rozwiązaniu zbiornik ciepłej wody użytkowej wynosi 99 litrów) Konstrukcja wygląda na solidną (zbiornik dwupłaszczowy, stal nierdzewna wewnątrz itp.) Mniej więcej rok temu pisałeś, że jest to dla Ciebie wystarczająca ilość wody. Ile osób (regularnie) korzysta z ciepłej wody? Głównie prysznic czy wanna? Czy na przestrzeni czasu zdarzało Ci się że zabrakło ciepłej wody? Jeśli tak ile czasu mniej więcej trzeba czekać na jej nagrzanie do przyzwoitej temperatury? Jak układ zachowuje się latem? Jakie temperatury wody osiągasz z kolektorów? Jak zachowuje się grzejnik łazienkowy podłączony do tego zasobnika? Czy mógłbyś w (wolnej chwili) na jakimś prostym schemacie pokazać jak podłączyłeś osobny obieg dla wspomnianego grzejnika łazienkowego z zasobnika? Czy coś zmieniłbyś w aktualnym rozwiązaniu do ciepłej wody? Mam na myśli inną konstrukcję zbiornika... Oczywiście cały pozostały układ (pompa ciepła, podłogówka, kolektory) pozostaje bez zmian Pytam, ponieważ bardzo podoba mi się Twoje rozwiązanie i prawdopodobnie zastosuję bardzo zbliżony system. A na pewno chcę mieć grzejniki łazienkowe. Z góry dziękuje za odpowiedź.i pozdrawiam Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...