Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

uris

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    711
  • Rejestracja

O uris

  • Urodziny 01.08.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

uris's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry Panie Uris mam pytanie czy udało się Panu jakoś dojść do ładu ze swoim Vaillant 206 w domu jeśli chodzi o "najekonomicznieksze" z ustawień pieca i pomp? Mam pierwszy sezon grzewczy bardzo podobne wymiary domu ocieplenie i wszędzie poslogowka. (Niestety jak na ten dom także przewymiarowany kocioł. Zastanawiam się nad szybkością przepływów w rotametrach nad czasem wybiegu pompy nad blokada palnika.i wieloma ustawieniami które wpływają na spalanie. Miałby Pan czas napisać jak to u Pana wygląda ? I jak wychodzi spalanie ?
  2. Zaoszczędzić można obniżając moc na CWU z 24KW na np: 10KW Jeżeli masz czujnik pogodowy to moc na CO dajesz na Auto , kocioł sam będzie dobieram parametry ( moc ) bez czujnika pogodowego nie jestem pewien jak działa ,niech ktoś inny się wypowie . Jeżeli chodzi o offset to ja powiem szczerz zawsze sam wyłączam kocioł w tryb lato ( mowa tutaj o czujniku pogodowym ) co innego pewnie ja jest tylko czujnik wewnątrz budynku , kocioł inaczej się zachowuje . Ogólnie ten sterownik ma zbyt mało różnego typu warunków żeby poprawnie działał ( temat rzeka )
  3. A szkoda bo zapowiada się merytoryczna dyskusja
  4. Przepraszam ale twoje pytanie jest rodem dzieciaka z podstawówki , wiec się nie dziw jakie padają odpowiedzi . Równie dobrze mogłeś zapytać czy OP nie spowoduje uniesienia domu , na takim poziomie jest właśnie twoje pytanie ,jak mało wyobraźni trzeba mieć żeby zastanawiać się czy OP podnosi kocią sierść ,normalnie jest to tak żenujące że aż się dziwie że Moderator tego wątku do kosza nie wyrzuci .
  5. Nie zawracaj sobie głowy KG , masz źle zbudowaną instalacje CO . Doprowadź ją do porządku i później baw się KG.
  6. Cały system Vaillant ma wkład ze sztucznego tworzywa , mam taki u siebie i działa bez problemu .
  7. Oj jak bardzo sie mylisz , oszczednosci sa i to znaczne .
  8. Zadaną temp zostaw taką jak potrzebujesz , jedynie co możesz zrobić to CM470 skalibrować z innym termometrem ( czasem wymaga kalibracji ) Mówię o tym żebyś zwiększył przepływ i obniżył o 0,5 KG kolejna sprawa czy kalibrowałeś czujnik pogodowy ? też trzeba to zrobić bo być może wymaga kalibracji , poprzednia doba 7m3 . Spalanie przez 3 lata mam na tym samym poziomie ,nie mam jakiegoś cudownego obniżenia bo niby dom się wysuszył ,rocznie to mogą być różnice 100-200m3 Jeżeli robisz jakiekolwiek zmiany to pózniej odczekaj ze 2-3 doby aż system się ustabilizuje .
  9. Masz lepsze docieplenie niż ja to teoretycznie powinno ci dogrzać , ja jadę na KG 0,25 a ty z tego co pamiętam na 0,30 .Przez zwiększenie przepływu zyskasz ~ + 0,5 *C
  10. Pisałem ~ 1,8L/m pompa za sprzęgłem na drugim biegu , pompa w kotle na auto 15% W czesniej miałem nie wiecej jak 1L/m
  11. A kto ma równe pętle , ja ustawiłem przepływ wszędzie taki sam metodą odkręć na maxa i dostosuj do najniższego przepływu i jest super , wcześniej kręciłem bo myślałem że jakieś cuda zdziałam , teraz ustawiłem równo i jestem zadowolony .
  12. W vaillance histereza jest na sztywno 7*C nie da się tego zmienić .
  13. Po co dławić pętle jak można obniżyć KG będzie mniejsze SPALANIE
  14. Temperature minimalna grzania można ustawić w CM 470 , tam gdzie zmienia się KG . Odnośnie przepływów im większy przepływ tym mniejsza temp zasilania i odwrotnie im mniejszy przepływ tym wyższa temp zasilania . Łatwo to sprawdzić dławiąc przepływy na rozdzielaczu w tedy zobaczysz że kocioł zaczyna podbijać temp zasilania i może zacząć taktować . U siebie mam 12 pętli i na każdej przepływ ~ 1,8L/m Delta T = 3*C moim zdaniem dławienie przepływu jest na niekorzyść wydajności ogrzewania , ostatnio o tym trochę myślałem i szukałem jakiegoś przykładu co jest lepsze wolniejszy czy szybszy przepływ . Doszedłem do wniosku że przy niskiej temp zasilania szybszy przepływ jest korzystniejszy z uwagi na to że w dalsze rejony domu szybciej jest przekazywana energia i nie ma takich strat po drodze . Takie porównacie , wlej do garnka gorącą wodę i ciągnij ją po śniegu raz wolno a potem szybko . Jeżeli uda ci się osiągnąć zadaną temp w najdalszym punkcie domu to wszędzie indziej już ją bez problemu uzyskasz , przy mniejszym przepływie musi być wyższa temp zasilania ,to takie moje przemyślenia Nie myli temp zadanej CO z temp ta co jest na kotle , ja mam swoją teorię na ten temat . Żeby kocioł uzyskał zadaną to musi grzać wyższą temp ,porównuje to do grzania CWU , zadana masz np 50*C a kocioł grzeje 70*C to samo dzieje się a CO bo jak ogrzać do 27*C wodą 27*C energia będzie tak pochłaniana że w życiu jej nie ogrzejesz .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...