Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kruszonka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kruszonka

  1. Może być tanio i wytrzymale, tylko będzie brzydko. Panele w moim mieszkaniu mają 25 albo i 30 lat. Na pewno były tanie, bo mieszkanie wykończono pod wynajem. Tymczasem odkąd tu mieszkam (18 lat) - są mniej więcej tak samo brzydkie.
  2. Dziękuję za wszystkie wpisy! Śledzę dyskusję z dużym zaangażowaniem. Szczególnie dziękuję marmaksowi za pouczający wpis o izolacji okna z nawiewnikiem. Sprawdziłam tabele i doszłam do wniosku, że dla mojego okna (powierzchnia 1m2) równie dobrze mogę wybrać zwykłe rozszczelnienie... T12345T, mógłbyś proszę rozwinąć swoją wypowiedź? Bo jako laik zakładałam, że hałas uliczny to typowe zjawisko, które producenci uwzględniają w swojej ofercie...
  3. Chciałabym wymienić okna na jak najbardziej wyciszające hałas uliczny (70-75 dB w dzień i niewiele mniej w nocy: samochody, autobusy, tramwaje, motocykle). Zdecydowałam się na profile z PCV. Pozostałe parametry (estetyka, izolacyjność termiczna itd.) są dla mnie mało istotne. Może ktoś mi poleci sprawdzone: - rozwiązania techniczne (szyby o Rw>50 dB, profile itp.) - producentów i sprzedawców, którzy mają w ofercie to, co opisane powyżej oraz dysponują własnymi lub autoryzowanymi ekipami montującymi? Miejscem montażu będzie Warszawa. Myślę też o nawiewnikach o podwyższonej izolacyjności akustycznej, bo ważne jest dla mnie, żeby okna w tym samym czasie wyciszały i umożliwiały przepływ powietrza (najchętniej miałabym okna cały czas rozszczelnione, ale zapewne nie da się tego pogodzić z koncepcją dźwiękoszczelności). Producenci obiecują, że nawiewniki obniżają izolacyjność akustyczną tylko o 5dB, ale tu na forum spotkałam się z krytyką takiego rozwiązania. Może ktoś wie, jak takie nawiewniki sprawdzają się w praktyce (albo mógłby mi zarekomendować lepsze rozwiązanie - tylko nie wentylację mechaniczną)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...