Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maro_PL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    446
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maro_PL

  1. Jeszce raz prosze o kontakt z panią która chciała zobaczyc mój dom jak wróce i troche to ogarne, Pisała pani do mnie e-maila około dwa miesiace temu, ele gdzies utraciłem tego e-maola
  2. W Polsce OK, tylko ludzie wiecznie narzekaja, ale to chyba nasza cecha narodowa. Ale ceny to faktycznie przerazaja. Dzieci juz zaliczyly pierwsze dni w nowych szkolach i jak narazie zadowoleni Mialem juz trzy propozycje pracy, ale narazie musze troche dom ogarnac dookola, bo chcialbym sie ogrodzic jeszcze w tym roku Nie widze sensu placenia fachofcom tysiacami a sam zarabiac grosze, dlatego duzo rzeczy robimy sami,zwlaszcza ze to juz chyba najprzyjemniejszy etap budowy. Co do podlogówki, to slyszalem ze sa panele przystosowane juz do podłogówki, i wazne zeby nie zrobic za grubej wylewki na pogłogówce, podobno 6 cm to max
  3. ::welcome: A tak przy okazji,,,,, Pani która chciała odwiedzic mój dom ,,,,prpsze o kontakt na e-mail,,, bo gdzies zapodziałem adres i nie mogę zaprosic:yes::yes:
  4. Sorry ze sie nie odzywalem ale przeprowadzka po 7 latach z emigracji toduze zamieszanie. Juz mieszkamy od ponad miesiaca, ale ekipa wykanczajaca wciaz mieszka z nami. Mamy juz na gotowo zrobiony salon, jadalnie, kuchnie, lazienke na dole, (na górze w lazience tylko zamontowane WC) Na górze wszystkie trzy pokoje zrobione na gotowo oprócz szaf wnekowych, kominek grzeje,Wszystko gra, tylko kolo domu bajzel ale spokojnie po kolei sie wszystko zrobi. Jak sie troche obrobimy to wrzuce troche fotek. Ale dla osób które zastanawiaja sie nad tym projektem, powiem tylko jedno IDEALNY DOMEK DLA CZTEROOSOBOWEJ RODZINY:yes:
  5. Jakie tynki sa lepsze??? Cementowo-wapienne, czy gipsowe??? Jakie robicie u siebie, Pytam bo jusz musze zadecydowac:bye:
  6. Kilka lat temu tez zlecalem wycene tego domu z prefabrykatow z keramzytu. Nie pamietam juz dokladnie ale to wyszlo bardzo podobnie jak u Ciebie, mimo to zrezygnowalem z budowy w tym systemie (nie wiem czy slusznie) Moj dom jak narazie kosztowal mnie okolo 165tys. bez dzialki. Czyli SSZ wraz z elewacja ,wylaniem tarasu, kanalizacja i przylaczem pradu, rynnami i instalacja deszczowa, drenazem, piorunochronem no i w tej cenie juz mam zakupione wszystkie drzwi wewnetrzne i futryny.Dodam jeszcze ze jest to kwota brutto (8%Vat) no i to jest dom z garazem. Nie wiem czy to malo czy duzo, ale wydaje mi sie ze to OK
  7. Racja tez tak slyszalem, tylko ze to troche kosztuje. Podobno zasobnik na CWU moze spelniac taka role, i ponoc wieksze niz zwykle naczynie wyrównawcze tez jest pomaga przy piecu na paliwo stale:confused:
  8. No ja tez myslalem na poczatku ze lepiej bedzie palic w duzym piecu na pol gwizdka, niz w malym na maxa, ale teraz mi wlasnie uswiadomili ze nie tedy droga. Ponoc jak palimy w piecu duzym na pol gwiadka, to znacznie spada jego sprawnosc. W piecach i kominkach na paliwa stale ciezko jest wyregulowac staly poziom spalania, dlatego oprucz sterowania ciagiem kominowym, trzeba tez dokupic (do kominka) tak zwany . dolot. Sterujac tym dolotem, latwiej jest zapanowac nad procesem spalania. Jeszcze jedna zaleta dolotu to to ze nie wypala nam kominek tlenu z domu, tylko z zewnatrz. Powietrze ktore dochodzi do komory spalania z zewnatrz ma w sobie wiecej tlenu co tez ma wplyw na dokladniejsze spalanie.
  9. Dzieki Bruno z info a ten grzejnik na dole to grzejnik drabinkowy w lazience??? I jakiej pojemnosci masz zasobnik na wode??? Nie wiem jak to jest z piecem ,ale z kominkiem z plaszczem wodnym wyglada to tak : 1kW wkładu ogrzewa 10m2 mieszkania (domu) wraz z c.w.u (ciepłą wodą użytkową, w zasobniku o pojemności do 140 l.). i potwierdzaja to wszyscy producenci kominkow do ktorych dzwonilem. Podobno z piecem jest tak samo, bo budowa i zasada dzialania jest podobna, oraz rodzaj paliwa Tak wiec na ten dom wszyscy zalecaja mi 12kw, chociaz tez myslalem na poczatku o mocy 15kw
  10. Bruno, a Ty masz na dole tylko podlogowke, bez grzejnikow? A na pietrze tylko grzejniki, bez podlogowki? No wlasnie tez tak slyszalem ze w przypadku ogrzewania podlogowego+grzejniki + piec na paliwo stale, ciezko jest dobrac moc takiego pieca, i w takim przypadku najlepszy jest piec gazowy. W przypadku pieca na paliwo stale , najlepiej podobno miec albo podlogowke w calym domu, albo grzejniki w calym domu, A jak juz podlogowka w calym domu+piec na paliwo stale bardzo wazne zeby nie przesadzic z moca takiego pieca. Tak slyszalem ale jak to naprawde jest to juz sam nie wiem:confused:
  11. Ja robilem bez docieplenia. Dalem bloczki Solbet, ale nie wszystkie bloczki sa bez docieplenia, przedewszystkim musza one miec odpowiednia gestosc i grubosc. Ja dalem Solobet 400 (To jest wlsnie gestosc) i grubosc 36cm Bloczki o takiej gestosci i grubosci maja taki sam wspolczynnik przenikania ciepla co bloczek 24cm+10cm styropianu. Nie mam pojecia ile kosztowal mnie 1m/2 muru, bo cene ustalilem z firma za caly SSZ (Dom +garaz) Odnosnie tej podlogowki, Cichy_men juz zglupialem. Rozmawialem ostatnio z firma i powiedzieli mi ze coraz rzadziej zaklada sie juz grzejniki,i powoli odchodza one do lamusa. Wiem ze podlogowka nagrzewa sie powoli ale bez przesady, nier jest to chyba kwestia godzin, zwlaszcza w tak malym domu. Teraz to juz calkiem glupi jestem:confused:
  12. Czy moze mi ktos napisac ,ale tak szczerze jak spisuje sie podlogowka w calym somu??? Czyli bez kaloryferow. Bo juz slyszalem tyle opini ze leb mi peka. Podobno przy samej podlogowce trzeba trzymac nizsza temperature na piecu, czyli trzeba dlawic proces spalania i wszystko sie kisi:confused::confused: Najlepiej wie ten kto juz ma sama podlogowke, dlatego prosze o odpowiedz
  13. A no wlasnie Kipi tez mam zamiar zrobic w calej chacie tylko podlogowke i ciekaw jestem jak to sie bedzie spisywac??? A mozesz mniej wiecej powiedziec ile taka instalacja powinna kosztowac. Bo mi fachowiec powiedzial 12 tys, ale za wszystko czyli CO i CWU, no oczywiscie materialy tez on kupuje oprucz pieca. Nie wiem czy to duzo czy malo???
  14. Wlasnie przygotowuje sie do tego etapu, i z tego co mowil moj fachowiec takie konfiguracje przy CO sa mozliwe, wszystko jest kwestia kosztow, ale tez odradzal mi bardzo skomplikowane rozwiazania, bo sa poprostu bardzo skomplikowane i czasami zawodne. Co do pieca z zamknieta komora spalania , to sa to bardzo bezpieczne piece, i mozna je montowac nawet w mieszkaniach w blokach i nawet w szfkach kuchennych, tylko wtedy moc takiego kotla nie moze przekraczac 5Kw :bye:i
  15. : Piec dwufunkcyjny to taki ktory zasila CO a CWU podgrzewa przeplywowo, a jednofunkcyjny to taki ktory oprucz zasilania CO podgrzewa wode CWU w zbiorniku. (Tak w uproszczeniu) Zaleta pieca dwufunkcyjnego jest to ze jest oszczedniejszy,niz jednofunkcyjny bo podgrzewa tylko tyle wody ile aktualnie potrzebujemy. Piec jednofunkcyjny podgrzewa wode w zbiorniku, i za kazdym razem kiedy woda troche ostygnie bedzie sie zalaczal i dogrzewal wode do ustawionej temperatury, nawet w nocy kiedy nie kozystamy z wody. Odnosnie komina radze kupic piec z zamknieta komora spalania, i koniecznie piec TURBO, bo on nie potrzebuje komina, bo jest tam zastosowane odprowadzenie spalin rura w ktorej jest druga rura do zasysania powietrza, wystarczy wyprowadzic tylko ten system poziomo przez sciane.No i przy zabudowie jednorodzinnej taki piec moze miec maksymalnie 21/21 Kw mocy. Ja taki piec bede mial firmy TERMET. Nie wiem czy rozjasnilem ale pisze tylko to co sam sie dowiedzialem w tym temacie
  16. No no no:jawdrop: robi wrazenie. Zwlaszcza parter bardzo mi sie podoba, swietnie dobrane kolory, i nie ukrywam ze bedzie to mialo wplyw na wykonczenie mojego domu. U mnie ruszaja z robota juz lada tydzien. Dom ma byc gotowy w lipcu. Decyzje juz podiete, wracamy do Polski. Bilet na statek juz kupiony, (na 20-tego lipca)bo wracamy samochodem zeby zwiezc wszystkie graty. Nie wiem kiedy czlowiek tyle tego nagromadzil, tymbardziej ze w zeszlym roku wywiozlem calego busa gratow do Polski. VW T5 Long wyladowany po dach. Teraz musze wszystko zmiescic w VW Touranie, ale widze ze czesc gratow trzeba bedzie zostawic bo marne szanse to wszystko pomiescic. Fajnie wykonczyles ta chate Wirus.
  17. A no wlasnie Wirus, dalo sie te rure wpuscic w sciane na pietrze, i jak to przeszlo przez wieniec. Jaka srednice dac zeby byl w miare dobry cug:confused:
  18. A no wlasnie Wirus, dalo sie te rure wpuscic w sciane na pietrze, i jak to przeszlo przez wieniec. Jaka srednice dac zeby byl w miare dobry cug:confused:
  19. Rozmawialem z moim wykonawca i bedzie robil w scianie nosnej i szczytowej pionowy kanal wentylacyjny zakonczony kominkiem na dachu. Oczywiscie najtrudniej bedzie przekuc sie przez wieniec, ale powiedzial ze da sie zrobic,,trzeba jedynie uwazac zeby nie przeciac zbrojenia. Zalezy mi zeby cug byl naturalny, a jedynie przy silnych przeciwnych wiatrach, bede zalaczal wentylator:bye:
  20. Czy moze mi ktos napisac jak rozwiazalicie sprawe odprowadzenia oparow z pochlaniacza w kuchni nad kuchenka gazowa??? Bo w projekcie chyba nie ma tam kanalu wentylacyjnego zakonczonego kominkiem na dachu:bye:
  21. Oczywiscie nasza wladza deklaruje ze Polska gospodarka oparta jest na weglu, i ze dlugo tak jeszcze bedzie, ale chodzi im o przemysl a zwyklymi ludzmi nikt sie nie bedzie przejmowal. Wystarczy wydac odpowiednia ustawe i klopot z glowy I wszystko jasne w tym temacie:mad:
  22. No to u mnie bedzie podobnie, czyli kominek ale z plaszczem wodnym i piec gazowy pomocniczo. Oczywiscie na papierze to ogrzewanie gazowe bedzie glownym ogrzewaniem, ale tylko na papierze. (chodzi jak juz wczesniej pisal;em o dyrektywy EU) Po prostu w kraju w ktorym teraz mieszkam juz ten temat przerabiali i mam zamiar skozystac z ich doswiadczen:bye:
  23. No udalo sie wkleic w takim piecu najlepiec palic brykietem kominkowym. Taki brykiet ma tak mala wilgotnosc ze praktycznie wogule nie zanieczyszcza pieca, a z 1 tony takiego brykietu jest od 3,5 do 7 kg popiolu. Wklejam takze zdiecie takiego pieca w kuchni. Naprawde jest to super sprawa i zupelnie inaczej to pracuje niz piece ktore pamietamy z dziecinstwa(oczywiscie kuchenka gazowa tez musi byc w takiej kuchnina lato )
  24. No ja takze wyliczalem koszty ogrzeweania gazem i wychodzi to zupelnie inaczej, po za tym tu gdzie mieszkam teraz oprucz oleju opalowego jest to powszechne ogrzewanie, i niestety do najtanszych nie nalezy. Ja dede mial w garazu piec gazowy dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania do CWU i CO ale bede go uzywal tylko jako wspomaganie CO a latem do CWU. Chcialbym takze zwrucic uwage na to ze chistoria zawsze kolem sie toczy i to co juz bylo, wraca ponownie tylko w bardziej udoskonalonej formie. Jedyne co teraz zaluje to to ze nie postawilem komina przy kuchni. Mugl bym teraz postawic w kuchni piec kuchenny, widzialem takie piece tutaj i naprawde jest to super sprawa, tymbardziej ze widzialem na zywa jak to dziala. Oprucz mozliwosci gotowania na tym piecu moze to takze zasilac CO i CWU. To oczywiscie kwestia gustu ale mi sie to bardzo podoba. Paliwa stale typu ekogroszek ,brykiet czy pelet sa oczywiscie drozsze niz zwykly wegiel i drewno, ale tylko pozornie. Oprucz ceny nalezy takze zwrucic uwage na takie parametry jak wilgotnosc i zawartosc popiolu. Sam bede mial piec gazowy, ale z innych przyczyn, pisalem o nich duzo wczeniej i nie bede sie teraz rozpisywal (Chodzi o dyrektywy EU o redukcji gazow cieplarnianych, ktore Polska wczesniej czy puzniej bedzie musiala spelnic) Piec gazowy bedzie spelnial u mnie role pomocnicza kiedy nikogo nie bedzie w domu. Ogien w domu takze powoduje milsza atmosfere, oczywiscie to moje zdanie i nie mam zamiaru nikomu tego zdania nazucac, a to forum jest wlasnie po to zeby wymieniac zdania , pomysly i doswiadczenia Jak mi sie uda to wklejam wykres kosztow opalu i zdiecie takiego wlasnie pieca kuchennego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...