Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

profi45

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    862
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez profi45

  1. Nie ma żadnej różnicy między profilami 0,6 mm wykonanych w tej samej tolerancji. Wszystkie wykonywane są z blach DX51D najczęściej z powłokami Z100. Profil gładki jak i ryflowany mają prawie identyczna wytrzymałość. produkowane zgodnie z norma PN-EN 14195 . Różnice pojawiają się dopiero gdy rzeczywista grubość różni się od deklarowanej przez producenta np deklarowana 0,6 w tolerancji ujemnej np,-0,05 co w rzeczywistości daje 0,55mm a drugi producent w tolerancji -,001 co daje w rzeczywistości 0,59 mm . Metpol zawsze się tego trzymał i dlatego masz oznaczenia rzeczywistych grubości na ich profilach. Tak że przeproś za swój HEJT a potem pogadamy jak kto skończy.
  2. Co ty człowieku za bzdury wypisujesz. Twojego rigipsa produkuje kilku producentów profili w zależności od ceny. Rigips produkuje tylko płyty g-k. Metpol to bardzo solidna firma i ma asortyment dla marketów i profesjonalistów. Produkują cały asortyment w Suchym Lesie a nie zamawiają gdzie taniej.
  3. Podpowiedz mi jak później spoinujesz to łączenie ?
  4. Jakoś ja nie czuje akrylowania po gruntowaniu. Bardziej czuje po pierwszym malowaniu
  5. ROM test rewelacja:yes: polecam dla panów specjalistów od połączeń ślizgowych i badamy po obwodach
  6. Jak dobre materiały zastosował i solidnie wykonał montaż to powinno być git.
  7. Teraz masz już tylko jedno wyjście . Możesz się tylko modlić żeby się nie rozeszło łączenie.
  8. Szczerze fazowałeś płyty wyrzynarką ?czy tylko słyszałeś że tak można ? bo ja nikogo takiego nie znam co tak fazował .
  9. Nie czuje tej wyrzynarki do fazowania. Mógłbyś mi coś rozjaśnić ?
  10. Jak masz 1 profilV zamontowany to teraz zamontuj te CD na sufit-skosie dopiero wtedy po montuje się wszystkie CD skosu i grzybki. CDki możesz skręcić na ziemi ze sobą lub dokręcić do sufitowego 1 zamontowanego 2gi i wtedy wstawić drugiemu grzybki lub nie.
  11. skąd forumowicz ma wiedzieć jak skoszona jest więźba ? zapytać cieśle co mu robił ?
  12. Jak się z tobą zgadzam to nie komentuje. Sam miałem spore problemy z vka jak są małe kąty i to rozumiem.
  13. No to niedługo zaczniemy stawiać ścianki ze styropianu i na to siatka . Skoro się twoja metoda sprawdzi
  14. Mamy jeden wielki śmietnik na rynku. To co było dobre wczesniej dzisiaj jest do dupy. Niby coś pasuje a jak robisz to można się zdziwić.Profil powinien się zatrzaskiwać w grzybku ale musisz to sam wyczuć czy siedzi zawsze możesz badziewny profil ścisnąć aby się nie rozkładał podczas wpinania. Nie czuje korygowania profili na grzybkach jak masz już wełnę, możesz mi wyjaśnić o co chodzi ?
  15. temat był tu wałkowany. Tynkowanie murłaty,przemurowanie,klejenie płyt. Pianą wypełnia się tylko na koniec przestrzeń pomiędzy pomiędzy murłatą, a prawidłowo przyklejoną płytą do kolankowej.
  16. Dylatacje dla G-K stosujemy od 15mb . Ślizg jest dylatacją . I stosuje się ją najczęściej dla połączeń prostopadłych gdzie ma jej zastosowanie sens lub uzasadnienie, np w przypadku obróbek okien połaciowych.
  17. Totalna lipa jak się dokleja kawałek płyty g-k na murłatę , 100% styk płyta -tynk tam popęka . Kto ci to doradzał ?
  18. Kręć i nie zawracaj gitary jakimiś ślizgami w przypadku przed-ścianki z g-k. Taka przed-ścianka na ESach to nie jest nic sztywnego i ma się wszystko kupy trzymać a nie latać.
  19. Widzisz kolego nawet nie wiesz czy wszystko zamknie ci się w poziomie. Jak ci radek podpowiedział trza było poczytać i wykończyć wpierw kolankowa przy murłacie i zacząć od profilu v w poziomie i następnie jechać ze skosem w górę. Zazwyczaj buduje się od dołu do góry.Teraz pchać tam profil v jakoś nie pasuje , rozstawy i dużo będzie profili obok siebie.
  20. Ile razy można na forum odpowiadać na to samo pytanie ? Ile razy można wałkować ten sam temat bo komuś nie chce się trochę poczytać ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...