Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dzinks0

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    378
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dzinks0

  1. qbek17, skoro kolega pisze że też sprzedajesz to zaproponuj mi coś
  2. A polecisz gdzie kupić? Bo jak patrzyłem to rzadko kto podaje nazwę głowicy i złoża.
  3. Prosze o pomoc w doborze woda 343 mg/l CaCO3 zuzycie miesieczne przy 4os 8-10m3 Macie moze jakis spis polecanych i nie polecanych zloz i glowic?
  4. Wieczność tu nie zaglądałem. Wpadłem teraz a twój post jak zwykle na górze
  5. Hej. Dawałeś listwy startowe na ten zx54? Bo tam też dawałeś 30cm styropianu czyli tyle co ja chcę. I te listwy są w huu drogie a z drugiej strony boję się że jakiś zwierz się wpiepszy.
  6. Bartek, dawałeś listwy startowe? Bo się zastanawiam a przy tej naszej grubości to w huu drogie są. A z drugiej strony boję się że jakiś zwierz się wpiepszy
  7. Bartek, pod oknami parteru dajesz jakieś parapety? Bo masz tak jak u mnie że ciut na ziemią wychodzą a z drugiej strony trochę dziwnie to będzie wyglądało albo tak mi się tylko wydaje.
  8. Andrzej genialne! taki właśnie planuję, jednak muszę przekonać piękniejszą połówkę, bo wg niej warzywniak to paskudztwo nie pasujące do nowoczesnego ogrodu, tym bardziej że mamy wjazd od południa Wpraszam się na oglądanie w lecie Jaką elewacje zrobiliście?
  9. Te nawiewniki to jaki wymiar mają i jaki przepływ powietrza tam masz?
  10. Andrzej, powiedz mi na strop jako paroizolacje miałeś czarną folie pe, jeśli dobrze widzę po zdjeciu. Ona szła po ścianach attyki od środka i była przycieta na wysokości góry tej betonowej wylewki? Bo niewiem czy ją wywijac na górę ścianek czy nie.
  11. Też myślałem żeby od góry dać styro ale czy nie bedzie potem widać laczenia? Raczej zostawie bez. Chyba że tak zamontuje ze bede pewny ze nie wyrwie. Gdzie zamawiales żwir bo też muszę zamówić ?
  12. Z tym napowietrznikiem to bardziej mi o względy wizualne chodziło, żeby go z zewnątrz nie było widać. Pozatym aż tam takiego strasznego podciśnienia raczej nie trzeba,więc wolałbym poniżej zamontować. A użycie go jako przelewu awaryjnego też ciekawy pomysł. Niemasz ukończonych attyk na gotowo? Osb 30cm poza mur nasz też nie zostawione? Bo się zastanawiam czy montować to osb na gotowo i na nią epdm. Tylko że to niezłe skrzydło i boję się że wyrwie podczas huraganu.
  13. Tak to wygląda obecnie, a raczej to stan na maj bo posciągano wszystkie deski i stemple.
  14. Bruno, i jak to zrobiles? Ja planuje pir 10cm na attyke i plyte +blacha wkretami do muru a na to druga blacha, chyba kapinos to sie nazywa. Ale chodzi mi o inna rzecz. Przy 30cm ocieplenia robiles blachy attyki na gotowo czy dopiero po elewacji? Bo musialbym zostawic wysuniete 30cm osb bo nastepnego roku a obawiam sie ze to wyrwie do tego czasu.
  15. A ten odpowietrznik kanalizacji koniecznie musi być wyżej od ściany attyki? Nie pamiętam albo nie robiłeś przelewów awaryjnych?
  16. Bartek, strop po wylaniu miałeś całkowicie szczelny? Jak to jest właściwie z wodoszczelnością betonu? Ten odpowietrznik kanalizacji dałeś chyba ciut wyżej niż attyki.Wiem że powinno być wyżej, ale byłaby straszna różnica gdyby były te odpowietrzniki poniżej attyki?
  17. Napiszesz mi co to dokładnie za kolor tego alulooka? W salonie mają zwykły antracyt i chyba ten bardziej nam pasuje, aczkolwiek ten z perełkami też się żonie podobał ale w świetle dziennym już nie. Może coś znajdzie bo nie nadążam.
  18. Tylko 2 tygodnie czekales na okna? Napisz mi na meila, kiedy będziesz na budowie w następnym tygodniu bo chciałbym podjechać i obejrzeć. Żadnych wad nie było? Rozumiem że zostawiasz tak bez taśm zewnętrznych żeby tynki wewnętrzne lepiej wyschły.
  19. Nadal nie kumam tego google photos. Dodaje zdjęcia jako udostepnione. Link biorę poprzez kliknięcie prawego przycisku i skopowanie go. Początkowo zdjęcia są widoczne i po jakimś czasie znikają.
  20. Ponieważ firmę od dachu chciałem mieć pewną i sprawdzoną, a przedewszystkim materiał, to postanowiłem zebrać najpopularniejsze materiały, pobawić się nimi i zdecydować. 1. Papa Odrazu odpadła, ponieważ za dużo widziałem jej na blokach z lat 80-tych, a raczej co z niej zostaje. Znam przypadki stosowania papy w nowoczesnych domach ale daje się najlepszej jakości papę spodnią i wierzchnią, Czyli tak ok 40zł m2 wychodzi. 2. EPDM Firestone Miała być membrana ze względu na mega formaty. Są dwie grubości 1,14 oraz 1,52 mm. Ta pierwsza odpadła bo cieńsza niż dętka w rowerze. Druga była już o wiele lepsza. No to zawiesiłem ją na haka i obciązałem. Cena 1,14 ok 38zł a ten grubszy ok 50zł Efektem byłem mega zadowolonym. Nie udało mi się jej zerwać. Zawsze, urywało się najpierw mocowanie, co mnie wcale nie dziwi bo to normalny karb. 3. Resitrix Ponieważ Rzeszowski wykonawca Firma Tambud poleciała w kulki i ma klientów w dupie, poszukałem innej. Wykonawca z Krakowa zaproponował Resitrix, mimo że byłem sceptycznie nastawiony, ponieważ to formaty w rolkach jak papa i trzeba to zgrzewać. Dokładnie to kompozyt membrany EPDM zbrojonej siatką z włókna szklanego oraz warstwy bitumicznej. A oto pierwszy raz zgrzewany kawałek. Grubość 2,5 z warstwą kleju lub 3,1mm mocowany mechanicznie lub balastowany. Efekt: Mega zaskoczenie że ten zgrzew tak mocno trzyma. Gdzie amator może wytrzymać zgrzew o takiej wytrzymałości. Cena min 57zł udało mi się znaleść za MB 4. Polimocznik Generalnie jest to grube na 3,1mm i twarde jak plastiko-guma, ale uważam że na dach powinno być coś bardziej elastycznego, tak żeby pracowało zgodnie z temperaturami. Tutaj grzałem to i chłodziłem oraz wyginałem. W efekcie powstały pory. Może nie na całej grubości ale już mi się to nie spodobało. Cena ok 140zł za m2 za materiał i jego natryskanie 5.PVC Ciekawa i tania alternatywa do papy. Cena ok 25zł. Mnie nie przekonuje ze względu na zgrzewanie kiedyś takich wykładzin i jakoś ten zgrzew nie był mega silny. Oczywiście teraz to moze być już inny materiał i inna bajka. Obciążajac Firestone i Resitrix stwierdziłem że na rozciąganie podobnie wytrzymują. Wg mojego testu, gdzie próbki były identyczne, wytrzymały ok 45kg (szerokość ok 10cm). Mimo początkowego entuzjazmu do Firestone, zdecydowałem się jednak na ten gruby Resitrix na powierzchnię płaską a SK na attyki. Generalnie uważam że zgrzewanie w tym jest dziecinnie proste. Pewnie rogi, wpusty wymagają doświadczenia, ale mimo to każdy mógłby spokojnie spobie to zgrzać, Co jednak jest niezaprzeczalną zaletą w przypadku gdyby po okresie gwarancyjnym coś się zaczęło dziać, Sam dach będzie w takim układzie 1 Żwir 2 Geowłóknina 3 XPS 4 Warstwa szczelna np.epdm 5 EPS spadki 6 PIR (u mnie byłby EPS) 7 Warstwa paroizolacyjna 8 Strop Nazywaja to Plusdach/Duodach I taki układ coraz bardziej do mnie przemawia. Do tego dałbym jeszcze folie kubełkową. Czemu akurat ten XPS - po to by zmniejszyć skoki temperatury samej membrany i jej pracę.
  21. Zbrojenie Kanał mógłby być prefabrykowany ale zrobiono lany A jakby ktoś się zastanawiał, jak mocno zagęszcza się to szkło
  22. dzinks0

    Kolektor poziomy

    Dzięki, wkońcu coś z wzorkami Co o tym myślicie? Myślałem o takim systemie ale 200metrową rurę to musiałbym na prosto puścić bo spiralnie by nie wystarczyła. U mnie jest tak. Druga sprawa to że od północy i wschodu działki mam po 3 i 4m więc raczej odpada żebym tam puscił. A znowu od południa zastanwiam się jak puscić pod wjazdem. Niby tylko dla osobówek ale zawsze jakiś ciężki sprzęt stanąć.
  23. dzinks0

    Kolektor poziomy

    To akurat jasne, tylko jak to się ma do powierzchni zewnętrznej rury? A co za tym idzie do ilości rur na m2 ziemi.
  24. dzinks0

    Kolektor poziomy

    Gdzie kupić te rury online w rozsądnych cenach? Jak dobieracie zapotrzebowanie kW a m2 rury? Jakoś liniowo to liczyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...