Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

misiak123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez misiak123

  1. Masz racje że wywalenie ściany (dużego otworu) akurat w tym miejsciu mogło by mieć mało ciekawe skutki. Dlatego właśnie zastanawiam się czy nie schować kominka tylko częsciowo, tak jak wcześniej napisałem ok. 30 - 35cm w ściane. Dla prawie metrowej ściany nie było by problemu z takim otworem, oczywiście cały czas biorę pod uwagę wzmocnienie ściany nadprożem nad kominkiem. Przy tym projekcie największy moim zdaniem problem byłby z kominem. Jak zamontować i jaki żeby wszystko miało ręce i nogi.
  2. W sensie komina na zewnątrz czy kominka wewnątrz? Też nie brałem pod uwage montażu czegokolwiek na froncie budynku, ale sprawa jest o tyle skomplikowana że każdy z sąsiadów robi wszystko pod siebie nie patrząc na innych i nie zwracając uwagi na jakiekolwiek przepisy. Oczywiście na wywalenie takiego komina na froncie budynku będe musiał uzyskać zgodę sąsiadów, najlepiej wszystkich, chociaż tylko jednym mogłoby to przeszkadzać. Wszystko też rozbija się o koszty i funkcjonalność. Jeżeli koszty będą wysokie a nie będzie większego pożytku oprócz wyglądu. To będe się musiał zastanowić, ale znowu jeżeli koszty nie będą zbyt duże a np: będe mógł zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym to zastanawiania będzie mało. Jaki wkład najlepiej byłoby zastosować, są jakieś lepsze lub gorsze ?
  3. Witam Załączam zdjęcia miejsca w którym miałby być umiejscowiomy kominek (oczywiście ściany przed kuciem musiałby ocenić jakś fahman coby nic nie spadło na głowe) Kominek nie musi być schowany w całości w ścianie, może wystawać ok 15cm. Czyli do schowania w ścianie byłoby ok 30cm. Sciana wewnątrz http://images47.fotosik.pl/687/6d5cbd4a06574b53med.jpg na zewnątrz ( pomiędzy dwoma dolnymi oknami) http://images37.fotosik.pl/640/e15b59cc32bd1d94med.jpg Na górze okna sąsiada (na czerwono narysowany komin) http://images50.fotosik.pl/687/265e2f6d4dce516cmed.jpg I jak?
  4. Co do choinki zgadzam się w 100%, zaraz po zakupie mieszkania nawet nie myślełem o kominku z uwagi na to że nie chciałem wywalać komina na elewacji, ale jak już sąsiedzi wzięli się za przystrajanie to nie będe miał żadnych oporów. Jeszcze jedno pytanie. Komin musi być wyprowadzony tak jak gazowy 0,6 metra ponad dach (dolną krawędź - rynny) czy wyżej? Dach jest dwuspadowy.
  5. Dobra jest. Jedziemy. 1. Właścicielem budynku jest niezarejstrowana wspólnota (6 mieszkań) 2. nie jest to zabytek w rozumieniu prawa, jednak budynek jest przedwojenny ok 1912 rok. Z grubością ściany troche przesadziłem jest ok. 100cm 3. Ściana jest najprawdopodobniej z cegły, chociaż z uwagi na to że mieszkanie jest na parterze może być z kamieni obudowanych cegłą. ( to jest do sprawdzenia) 4. Wysokość ściany zewnętrznej to ok 4,5 - 5m 5. Oczywiście na komin pozwolenie musi być, miałem zakładany komin od gazu też na elewacji tyle że z tyłu budynku (od kominka miałby być na elewacji frontowej) Fotki budynku załącze jutro. Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, na elewacji pomiędzy piętrami (parter - pierwsze) jest pociągnięta rura gazowa. Czy w takim przypadku komin może być zainstalowany z zachowaniem bezpiecznych odstępów?
  6. Chyba trafiłem na zły czas na forum. Już od dłuższego czasu marzył mi się kominek w domu, jednak problem pojawił się w momencie kiedy kupiłem mieszkanie. Jest sprawą oczywistą że w mieszkaniu jest mniejsza możliwość zamontowania kominka, dlatego też narodził się pomysł zamontowania go w ścianie , głupio byłoby nie wykorzystać takiego muru przynajmniej w jakiejś części. Dlatego zadałem pytanie do jak mi się wydawało fachowców którzy się na tym znają. Do tej pory kominki jedynie widziałem u znajomych lub w marketach budowlanych, dlatego nie chcę robić tego sam, ale fajnie jest się dowiedzieć o możliwośći montażu zanim zacznie się zawracać głowe ludziom którzy mieli by się tym zająć. Zaznaczam że jestem ze Śwobodzic, Dolny Śląsk (ok. 10km od Wałbrzycha) jeżeli ktoś ma na tyle czasu i chęci żeby zrobić wycene takiego projektu to zapraszam.
  7. Czyli taki montaż kominka jest możliwy. Teraz następne pytanie dotyczące kosztów, czy wkład może być standardowy czy są jakieś specjalne? Jaki komin? Musi być wyprowadzony na zewnątrz przez ściane.
  8. Witam serdecznie, piszę pytanie ponieważ jestem zupełnie "zielony" w sprawie zabudowy kominków jak i samej budowy. Wpadł mi do głowy pewien być może szalony pomysł. Mianowicie, chciałbym w mieszkaniu wstawić kominek, problem pojawia się z miejscem ponieważ kominek z zabudową zajmuje troche miejsca i nie ma go dzie postawić, wpadłem na pomysł czy można zabudować kominek w ścianie ceglanej? Z technicznego punktu widzenia, samego wykucia dziury, wstawienia wzmocnien etc., nie byłoby większego problemu, tylko czy można, jeżeli chodzi o działanie kominka oddawanie ciepła, wentylacje czy coś podobnego? Załączam rysunek pomocniczy jakby to miało wyglądać. Powidzmy że taki wkład. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fa14fd738cae4cb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94ed6002532d4ef4.html Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, proszę o rade, Pozdrawiam
  9. Witam serdecznie, piszę pytanie ponieważ jestem zupełnie "zielony" w sprawie zabudowy kominków jak i samej budowy. Wpadł mi do głowy pewien być może szalony pomysł. Mianowicie, chciałbym w mieszkaniu wstawić kominek, problem pojawia się z miejscem ponieważ kominek z zabudową zajmuje troche miejsca i nie ma go dzie postawić, wpadłem na pomysł czy można zabudować kominek w ścianie ceglanej? Z technicznego punktu widzenia, samego wykucia dziury, wstawienia wzmocnien etc., nie byłoby większego problemu, tylko czy można, jeżeli chodzi o działanie kominka oddawanie ciepła, wentylacje czy coś podobnego? Załączam rysunek pomocniczy jakby to miało wyglądać. Powidzmy że taki wkład. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fa14fd738cae4cb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94ed6002532d4ef4.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...