Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maltoron

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O maltoron

  • Urodziny 21.05.1977

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

maltoron's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Koszt wylewki jest niewspółmiernie wysoki jeśli ma tylko służyć przykręceniu solarów. Wolę mieć więcej termoizolacji. Tylko brak pomysłu na wykonanie konstrukcji w styropianie.
  2. Remont zbliża się dużymi krokami. Dziękuję za wszystkie porady Został mi jeszcze jeden problem do rozwiązania. Jak na tym styropianie zamontować Solary? Obecnie przykręcone są do szlichty, której już nie będzie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii ?
  3. Papa podkładowa ma iść pod styropian na strop jako paroizolacja. Wg. projektu pod szlaką jest papa na tekturze stara bitumiczna, papa podkładowa miałaby zabezpieczyć styropian przed ewentualnymi rozpuszczalnikami ze starej papy. Czy możesz polecić jakiś klej (może na pw żeby nie reklamować) ?
  4. Witam Zabieram się za remont stropodachu na domu. Niestety nie ma w mojej okolicy specjalistów od dachów płaskich. Większość ludzi w mojej okolicy jak już zmienia dach to z płaskiego na skośny na krokwiach i na to blachodachówka. Ja chce pozostawić dach płaski bo pasuje do bryły domu. Ale do rzeczy. Zakres robót jaki ustaliliśmy ze znajomym budowlańcem jest taki 1. Zrzucamy wszystko z dachu do gołego betonu. 2. Na to podkłądowa papa termozgrzewalna. 3. Wysuwamy poza gzymsy deski około 5 cm, do rynien 4. Układamy płyty spadkowe z naklejoną papą podkładową i na to papa wierzchnia. Problem jednak w tym jak zamocować spadkowe płyty styropianowe do stropu. Grubość styropianu będzie od około 12 cm na krawędzi 30-36 cm w kalenicy 3-4% spadek). Wariant I Kupujemy gotowe płyty cięte od 12 do 30 cm i kołkujemy bądz kleimy. Płyty są kładzone bez frezu więc na łączeniach mamy mostki termiczne. Wariant II Kładziemy styropian 10 cm na całości i kołkujemy go do stropu. Na to dajemy płyty spadkowe od 2 do 20 cm na klej (kołkując krawędzie dachu) Taki układ zmniejszy ilość mostków. Który wariant wybrać i na co zwrócić uwagę przy tak zaproponowanej naprawie dachu??? Czy ktoś ma doświadczenie z takimi płytami i mógłby mi doradzić na co zwrócić uwagę i jakich materiałów użyć ? Pozdrawiam
  5. maltoron

    Kominki ADBAR- opinie

    Odkurzę trochę temat. Przyglądając się tym kominkom z dwóch stron Polski, w tych z Koszlina nie ma doprowadzenia powietrza bezpośrednio do paleniska. Czy to wada czy raczej nic istotnego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...