Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Craigh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Craigh

  1. A ja mam odpływ komina kominkowego, nie mam za to daszku, więc odpływ zbierać będzie deszczówkę
  2. QBELEK Dokładnie tak jak u mnie, tyle że pustak Schiedla, trójnik 45 st. i mam doklejone jeszcze dwa piony wentylacyjne z pustaków ceramicznych. Dawałeś jakieś dystanse żeby rura się nie obijała o ściny komina? Zbroiłeś komin na całej wysokości?
  3. Tak się dowiedziałem w różnych firmach i u kominarza, który będzie mi odbierał komin. Z resztą on sam zasugerował rurę fi min. 200 mm o grubości ścianki 1 mm. Z tą aprobatą techniczną, to nie bardzo wiem o co chodzi, podobno 0,8 mm nie jest dopuszczona do oficjalnego użytku przy kominach dymowych (czyt. kominek z płaszczem wodnym, a właściwie to podobno w myśl prawa to już kotłownia).
  4. Wczoraj chciałem zamówić wkład, zgodnie z tym co było tutaj pisane, dymowy ze stali 1.4828, tylko że... nikt już tego nie sprzedaje! Wygląda więc na to, że będę musiał zastosować 1.4404 o grubości ścianki 1mm (bo 0.8 nie m aprobaty technicznej). To tak tylko dla potomnych, na przyszłość, żeby się nie podniecali jak to fajnie, łatwo i prosto zrobić komin 1.4828...
  5. To teraz jeszcze jedno pytanie, czy między pustak systemowy (np. Rondo) a rurę stalową żaroodporną należy jeszcze coś włożyć - wełnę mineralną czy jakąś inną izolację termiczną, czy też zostawiamy tylko przestrzen dylatacyjną?
  6. Kupiłem Porotherm Wienerberger 30 z Oleśnicy, skład budowlany LUSKAR pod Krakowem, przy 2100 szt. dałem po 3,60 zł. - to było początkiem kwietnia.
  7. No więc: 1. co do kominka, to dochodzimy powoli z żoną do porozumienia - będzie narożny z płaszczem wodnym, SPARTHERM VARIA 2RH H2O, moc chyba 11 kW. 2. jeśli komin ma być osadzony na ścianie nośnej a kominek ma być do niej przyklejony, to kominek będzie dokładnie pod wlotem do komina +/- jakieś tam wartości centymetrowe. Oczywiście nie spodziewam się, że utrafię w lini prostej komin/kominek. Aha, problem rury rozwiązany, producent podaje fi przyłaczenia na 200mm - przeoczyłem zaaferowany.. ciekawostka, podają również średnią temperaturę gazów odlotowych na kroćcu: 220-280 st
  8. Witam szanownych fachowców, budowa rusza za miesiąc a ja właśnie głowię się na tym jaki komin.. po lekturze tego wątku jak i innych skłaniam się ku wymurowaniu pionu z pustaków systemowych (głównią zaletą wymiary) i z rurą ze stali szlachetnej 0,6 mm 1.4404. Dodam że komin ma obsługiwać kominek z płaszczem wodnym i pewnie jeszcze rozprowadzeniem powietrza. Wygląda na to, że komin będzie nad komnkiem osadzony na piętrze na ścianie nośnej. Od góry daszek co by nie padało do środka. Początkowo komin biał być ceramiczny ale pomysł przestał mi się podobać, jako że kominek ma być głównym źródłem ogrzewania i ceramika mogłaby nie wytrzymać temperatur. Dom murowany, nie jakieś tam szkielety drewniane - komin w kalenicy ok 9 m nad posadzką parteru. I teraz pytanie: Czy przy stosunkowo dużej wysokości komina i planowanej sporej mocy kominka stosować rurę fi 200 czy starczy 180?
  9. Ja właśnie wchodzę w temat - potrzebne dwa kominy, jeden do kominka z płaszczem i rozprowadzeniem powietrza, a drugi do pieca na gaz z zamkniętą komorą spalania. Interesująco wyglądają te systemy EFFE2, tylko jak do tego dobrać wentylacyjny w tym samym rozmiarze?? Poza tym cena, im taniej tym lepiej.. najwyrzej kominiarz przychodził będzie częściej..
  10. Witam, ktoś zna ceny na Kwiecień 2011, Porotherm 30 ? Czy są jakieśoznaki zwyżki cen ? Ktoś dostał cynk?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...