Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotr310184

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O piotr310184

  • Urodziny 31.01.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    dorobku :D

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubin
  • Kod pocztowy
    59-300
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotr310184's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kolezanko wiedz jedno , że inspektra budowalanego musisz wziasc wtedy gdy np : masz szody górnicze i musisz miec wzmocnienie ław stropw , wieńców itd , po to on jest i to zliczia , oblicza i sie pod tym podpisuje, natomiast sam kierownik budowy to tylko ci przyklepuje Twoje zmiany:D ,ze robisz zgodnie z projektem,, to tak łopatologicznie więc jezeli nie masz żadnych szkód górniczych lub większych zmian nie zamierzasz wdrażać w podczas budowy wystarczy ci kierownik budowy , któryy bierze ok 1500 zł a inspektor bierzeok 4 tys:P wiec sie zastanów kogo warto wziąść
  2. Witaj , zadałas zbyt niesprecyzowane pytanie: - jezeli chodzi o bloczki fundamentowe , jest to zalezne na jaka głębokośc obnizysz ławy.... pozniej na ile podniesiesz dom ponad grunt ..... przelicznik bloczków jest prost: patrzysz na wymiary bloczków , lub na to ile wchodzi na m/2 i obliczasz- każdemu inaczej wychodzi ze względów gruntpwych ( jeden może zejść ok 80 cm w dół a innyc max 50 bop woda mu zaczyna podchodzic wtedy zejście na dana głębokośc sie nie opłaca.) - jeżeli chodzi o stal to tez pojęcie względne jaki strop zamieszasz mieć , czy chesz wylać dodatkowy wieniec na zakończeniu stanu zero. na samej gorze, czy chesz mieć strop lany czy ten porothon...... a wience to juz standard tyle samo wynosza, do tego musisz sie zastanoic jakie słupy dajesz lane czy drewniane..... - - jezeli chodzi o suporeks jest to tez zależne czy chesz podnieść scianki nośne do góry abyś miała wyżej syfit , czy nie czy chodzi ci także ścianki działowe w tym??? Zapamietaj ze te liczby sie znacznie zmieniają w zalezności zmian , zawsze wywalisz jedno okna wstawisz drzwi, przekombinujesz troche to to to jest ty sobie robisz dom dla swoich potrzeb. ja mam wersje c77 wariant bez garazu wersja 1 -na ławy wylałem 10m3 betonu =b20, - bloczków na ląwy dałem ok. 6 warstw = 1 warstwa to ok 860 sztuk , - stal na ławy , strop porothon, wince to : fi 6- 102 szt po dłu 6m (gładki), fi 8 - 7 szt po 12m , fi 10 - 27 po 12m, fi-12- 65 po 12m, fi 16 -6 sz po 12m , zmieniłem projekt na strop lany i dałem siatke 12x20 i dokupiłem 120 sztuk fi 12 po 12m własnie mi szalują i w tym tygodniu zalewaja na ścciany nośnje wyszło mi ok 135 m2 wiec dałem EDER = 1656 sztuk to je 23 palety na strop wylewany pójdzie mi ok 15 m3 betonu z wiencami bez słuów słupy będa ze klinkieru.
  3. MASAKRYCZNIE FAJNE - moge cie zamówić na coś takiego u mnie GRATULUJE POMYSŁU !!!
  4. szczerze to wydaje mnie sie ze za malo :/ - ja teraz mieszkam w domu o pow. 180 mkw. i spalam ok 4 t węgla kamiennego( groszek) , + 1 tona koksu + drewno na rozpalanie ok 1m3. od pazdziernika. w domu na piecu mam srednio ok 60 st. piec viadrus żeliwny z dmuchawa sterowana sterownikiem. w domu temp . ok 22 - 24 st . Zapomniałem dodac że to wszystko jest podlaczone z podgrzewaniem wody o zbiorniku o poj.150 l
  5. Kolezanko- mozesz zmienic wszystko za wyjatkiem przesunięcia ścian nośnych - reszta dozwolona a kominy nie sa obowiazkowe:P To co zrobiłaś jest jak najbardziej poprawne - tylko jeden warunek wpis w książce budowy poprzez zatweirdzenie kierownika lub inspektora budowy. A koszty sa takie same nawet mniejsze bo jeden komin likwidujesz ( i nic nie mow podczas adaptacji projektantce bo za kazde zmiany sie jej placi , a kierownik budowy jakoś to przełknie i podbije ze sie zgadza:P )
  6. Dziekuje nairda bardzo za zdjecia :* wiem wiem widziałem tamte zdjęcia , lecz one nie wniosły tyle tego co od Ciebie otrzymałem, tutaj mam zobrazowanie i z dołu i z góry, widze do kąs one sięgaja . Teraz muszę sie dobrze zastanowić jakie zrobic schody na przyszlość , ( plany na 90 % jak narazie na drewniane ) A przy okazji z jednej strony teraz wiem ze troche zdupiłem wybierając ten projekt co mam mogłem wybrac wariant b lub c :/ Musze powiedziec ze bedziesz miała fajnie , mnie sie podoba wejscie + przejscie do kuchni a do pokoju , dzieki temu faktycznie lekko wygluszysz odgłosy z kuchni do pokoju dziennego.
  7. Ja mam c77 wariant 1 i wyglada to tak: http://www.tooba.pl/projekt-domu-Zreczny-C77/a,s_pd,idp,14270.html i mam schody na piętro zaraz przy wejściu po lewej stronie ze śmieszna spiżarka w kuchni pod schodami z czego rezygnuje, lecz niebawem będę wylewał strop czy jest ktoś kto może z was zrobić zdjęcie jak to wyglądają te schody na dole w zrecznym C lub B do góry oraz , z gory czy jest dobre wejście nie trzeba sie schylać itd... aby dokonac zmian- a co z tym sie wiaze - powiekszenie kuchni o ok 1,5 m na szerokosc. ( przyjme skana z wercji C z projektu piętra potrzebuje to przerobic jak w wersji C ) I proszę o opinie czy warto jest dawać schody na srodek w pokoju czy lepiej zrobić jak jest w projekcie, tuz za wejsciem?????
  8. Mam pytanko odnośnie waszego sposobu ogrzewania domu ??
  9. Annency , planuje dac pustaczka 24 lub 25 + 12 styropianu ( jak w projekcie) . Odnosnie mojej odpowiedzi jakieś sugestie, poprawki mile widziane.
  10. sumie racja: Teraz na dniach planuje kupić pustaki na ściany nośne ,tylko zastanawiam sie czy kupić: a) EDER b)POROTHON c) SILKA d) coś innego Jest ktoś kto umie doradzic?
  11. Juz odpisuje dlaczego tak drogo: Projektantka zrobiła od A do Z ja nic nie musiałem załatwić jedynie zanieść papiery do starostwa i odebrać je miesiąc póżniej:) Z tego co wiem sama adaptacja kosztuje ok 1500 ( cos takeigo wspominala), zaprojektowala przyłącza kanalizacji, zaprojektowała usuniecie kolizji elektrycznej, zaprojektowała przyłączene energii elektrycznej( na zdjęciu jeszcze jest linia energetyczna ), moj dach ma kąt nachylenia 30 st, a u nas jest wymog 35 lub 40 , to tez jakos zalatwila to wszystko zostało juz na samym poczatku ponanoszone na mapki, dokonała mase zmian w domu sama , jezeli chodzi o szerokosci okien( powiedziala ze ta bedzie lepiej bo juz nie jeden dom projektowala sama) nie wiem czy to tak drogo w Lubinie takie sa ceny sasiad zapłacił ok 5500 coś wspominał , a drugi 4700 . Więc najwidoczniej kłamie:/ Gdy będe miał czas zadzownię do niej i sie wypytam dlaczego tak naprawde tyle zaplacilem a dlaczego , niektorzy zaplacili duuuzo mniej:(
  12. ja zaplaciłem 2050 za projekt +projektantka z adaptacja , naniesieniem wszystkich kresek itd policzyła mi 3800 po upustach, + geodeta 700 za mapke do celow projektowych +geodeta 600 za naniesienie domu na mapke na działce z tym potrzebnym papierkiem gdzie ma stac dom ( to sie jakos nazywa ale nie pamietam)
  13. 1. Wszystko zostało Zrobione tak jak widać. 2. Jak stawiałem mury z bloczków zostawiłem otwory na : kanalizacyjną rurę, wodę oraz prąd. 3. Jak powkładałem wszystko zacząłem zasypywać piachem środek. Teraz czekam na słoneczko i ciepłe dni aby ubić skoczkiem piach, wylać chudziak na piach, przykleić styropian na zewnątrz , pomalować jeszcze raz, obsypać z zewnątrz piachem fundamenty. 4. Wszystko jest tak zrobione aby wyprowadzić z wnętrza i aby nie grzebać się w powroty, kucie pod coś. a wyprzedzę pytanie Tam bloczki nie pomalowane to ze względu na to ze domurowałem i zrobię zsyp na węgiel o 50 cm niżej, wymurowane zostało , lecz mrozy przyszły i nie dao się zamalować. Wszystko wychodzi w czasie pracy więc dlatego od razu tego nie robiłem, lecz podczas zasypywania , wpadło mi do głowy po co zasypywać skoro można zrobić schodek niżej i mieć więcej miejsca na np. tonę węgla. A jeżeli sie zdecyduję na ogrzewanie pompą ciepła to zawsze można dziure zalać. Jak narazie nie mam dużego parcia na pompę ciepła, lecz na opał ekogroszek. Zdjęcie zrobione 15 min temu specjalnie dla annecy na pokaz przyłączy : woda , kanaliza, energia ; )
  14. Witaj, annecy Jeżeli chodzi o to zbrojenie - to TAK dałem podkładki pod zbrojenie, aby nie leżało bezpośrednio na Ziemi. Zrobiłem to w ten sposób , aby było na środku tzn: . Wiedząc , że głębokość szalunku wynosi ok 32 cm a siatka wynosi 20 cm wysokości, więc wyśrodkowałem i dałem podkładki po 5 cm Na zdjęciu nie widać tych podkładek bo nie uchwyciłem , bo podniecony byłem ze już tam leży i jest powiązane i dlatego odrazu foto zrobiłem , a podkładki dałem po wykonaniu foto:P .Można je dać z czego się chce dobrze dać np: kawałki bloczka aby tylko nie opadło kriszielony - jeżeli chodzi o dobrą aurę- to MASZ RACJĘ, czekam i czekam a mrozy nie chcą ustąpić. Obecnie czekam aż zejdzie mróz w nocy zamawiam POROTHON-a lub EDER-a i mury do góry
×
×
  • Dodaj nową pozycję...