Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrus_78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

O piotrus_78

  • Urodziny 14.08.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    strop

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bełchatów
  • Kod pocztowy
    97-400
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotrus_78's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja mam dachówkę Koramic angoba szlachetna. Taka glazurowana powłoka oczywiście kosztuje więcej. Dachówka podstawowa kosztowała mnie 8 tys. natomiast pozostałe tj. skrajne, wentylacyjne, kominki i gąsiory aż 6 tys. A jest ich zdecydowanie mniej od podstawowej, jednak cenowo wyszło prawie po połowie. To jest minus dachówki ceramicznej, że za dodatki trzeba dużo płacić. Oczywiście do tej ceny należy doliczyć koszty robocizny. Mimo wszystko polecam zdecydowanie dachówkę, jest to najlepsze krycie dachu.
  2. Ja też palę w piecyku pozostałości z więźby i deskowania. Naprawdę jest tego dużo, a przy okazji osuszą się mury. Przynajmniej raz na godzinę trzeba dołożyć drewna, żeby ogień nie wygasł. Uzyskałem temperaturę 11 stopni, a w ostatnim pokoju 7 stopni. Muszę sprawdzić jeszcze, jak będzie gdy się będzie grzało od rana. Na razie to grzeję sobie tylko popołudniami. Jeżeli chodzi o podłogę na poddaszu, to w przypadku jego adaptacji nie musisz docieplać stropu. Jednak ja chcę zrobić podobnie. Zamiast wylewki będą płyty OSB, na które będzie można później kłaść panele czy płytki. Nie chcę dawać dodatkowego obciążenia w postaci betonu. Natomiast skosy na razie odłożę, może się kiedyś dociepli jak fundusze pozwolą. Razenkranc a jakie instalacje robisz przed tynkami? Chodzi mi o instalacje wodno-kanalizacyjne.
  3. Okna w kolorze złoty dąb, profil niemiecki KBE, okucia ROTO. Ogrzewanie gazowe, zastanawiałem się nad Vaillantem, ale decyzji jeszcze nie ma. Jeżeli chodzi o poddasze to będzie ono nieużytkowe, ale w przyszłości chciałbym je zaadoptować. Więc chcę ocieplić tylko strop. Tutaj myślałem o legarach i ułożeniu między nimi wełny o grubości 15cm. Na to pójdą płyty OSB i uzyskam podłogę po której będzie można chodzić. Jeżeli zajdzie konieczność, to wełnę można zdjąć i wykorzystać na ocieplenie dachu, a wtedy na strop pójdzie wylewka wyrównująca. A może macie inne pomysły?
  4. razenkranc wrzuć jakieś fotki. Czy masz zamiar robić tynki w tym roku? Bo tak wnioskuję z twojej wypowiedzi. Poza tym zgadzam się z tobą. Dom jest duży, szczególnie wielkie jest poddasze. Ja szykuję się do kładzenia dachówki.
  5. Całość kosztowała mnie 6100 PLN. W tej cenie jest robocizna wraz z materiałem. Wyszło mi 390 mb kabla 3x1,5 oraz 220 mb kabla 3x2,5. Oprócz tego zrobioną mam tablicę z pełnym wyposażeniem, uziemienie szpilkowe, instalację alarmową i głośnikową oraz przygotowane peszle do instalacji TV. W tej cenie elektryk położył mi również WLZ oraz oprócz instalacji gniazdkowej i oświetleniowej zrobił podświetlenie podbitki i założył dwa gniazda siłowe. Mam też wyprowadzoną instalację domofonu do furtki oraz zasilanie bramy garażowej.
  6. Jeżeli chodzi o wieniec ukośny, to wylewasz go po skosie na szczytach. Wtedy stanowi on całość z wieńcem górnym. Wdług mnie nie jest konieczne wylewanie tego wieńca ukośnego. Najważniejszy jest wieniec na ściankach kolankowych z zalanym zbrojeniem wypuszczonym z wieńca w stropie. Później murarz uzupełni ci tylko schodki w szczytach po założeniu krokwi. Załączam moją aktualną fotkę, gdzie do dokończenia został jeszcze komin i czas na więźbę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...