Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bodeek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    175
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Norbert Jagodziński

Dane osobowe

  • Miejscowość
    warszawa/siedlce
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bodeek's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Zdaje to egzamin. Kilka razy montowałem gdy były problemy z wentylacją i klienci zadowoleni byli. Różnie na to mówią: turbowentylator, spirometr.
  2. jest jeszcze Leier,często z nich korzystam. Shiedel to faktycznie opłata za markę.
  3. Nie odejmuj powierzchni okien na parterze, na piętrze odejmij i zamów tyle ile wyjdzie. na pewno starczy.
  4. Kanał może być pionowo przez sufit, zakończony kominkiem izolowanym na dachu, połączony rurą również zaizolowaną. Codo pkt 3 to zależy jak chcesz mieć wentylacje, do komina istniejącego czy znowu kominek na dach?
  5. Możesz dać specjalną folię na fundamenty, grubą. Na piętrze już nie musisz dawać
  6. Witam. Ja robię ławy w szalunkach i beton W8, smaruję ławy "dysterbitem". Izolacja z papy ok ale faktycznie nie trzeba brać tak grubej. Bloczki smaruję raz wewnątrz a dwa razy z zewnątrz. Ale jeśli wody gruntowe wysoko to nie używam mas wodnych.
  7. Oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę budowy od momentu wyboru materiałów, przez wycenę, dostawę aż po prace montażowe i wykonanie pokrycia dachowego. Budujemy domy od fundamentów po dach. Oferujemy dodatkowo dachy wykonane z miedzi, tytancynku oraz innych metali nieżelaznych. Stanowimy jedynego pośrednika między producentami pokryć dachowych i termoizolacyjnych a klientem docelowym, przez co oferujemy bardzo atrakcyjne ceny na materiały. Ponad to wykonujemy hydroizolacje dachów płaskich, tarasów i balkonów. Montujemy również elewacje drewniane i dachy zielone. Działamy w całym województwie mazowieckim i lubelskim. Norbert Jagodziński 509 260 094 [email protected]
  8. Sprawdz połączenie obmórówki z kominem przy wentylacji, powinno być zrobione na gładko ze spadkiem do zewnątrz komina, zobacz jakość fug, potem zobacz czapkę komina i sprawdź obróbkę która wchodzi pod dachówkę czy tam woda się nie przelewa pod dachówkę.
  9. Wieniec bez kozery nie jest tam narysowany, a podstawowa zasada mówi żeby nie dziurawić elementów konstrukcyjnych. Musi być ciągłość zbrojenia itd. Nie wiem co ci przeszkadza komin te 32 cm w kotłowni?
  10. bodeek

    PODBITKA - PVC, blacha czy tynk?

    Ekonomicznie najlepiej wychodzi trapezik. Trwały kolor, umyć można myjką bez obawy że coś pęknie, odleci. Bogata paleta kolorów. A z plastików mogę polecić Boryszew.
  11. bodeek

    Dach płaski - wycena, wykonanie

    Warstwe poślizgową stosuję na termoizolacji, na której jest warstwa dociskowa w postaci wylewki. Jest to logiczne, gdyż wylewka taka pracuję i odkształca się inaczej niż sam termoizolacja. Taka Płyta powinna być zdylatowana, tzw. pływająca. Dodatkowo taką folię należy złożyć na pół w celu zapewnianie lepszego poślizgu, bo wiadomo wylewka zazbrojona trochę waży. Co do warstw to prawidłowo powinna być -paroizolacja pod styropianem, ja wykonują zazwyczaj z tej samej papy podkładowej, która jest później na styro, -styropian, -papa podkładowa termozgrzewalna klejona na łączeniach z zakładem min. 15 cm( aby nie spalić styropianu.), - papa nawierzchniowa zgrzewana pocałości, -geowłóknina - żwir Papa pełna SBS, PYE 250 (podkład 200). W Polsce nie powinno się używać pokryć jednowarstwowych, dlatego uważam że styro papa jako podkład jest nieporozumieniem, chyba że stosuje się jako podkład aby nie spalić styropiany grzejąc podkładówkę. Wyżej opisane warstwy, to jest dach tradycyjny na warunki klimatyczne Polski. Co do dachów odwróconych( czyli takich, w których warstwa ocieplenia jest nad warstwą hydroizolacji), to stosowanie w klimacie gdzie jest mróz to nieporozumienie. Lód zrobi sieczkę z nawet najbardziej odpornego XPS, to kwestia kilku, kilkunastu lat. Takie dachy mają jak najbardziej sens w klimacie południowych Włoch, Hiszpanii i stref, gdzie nie ma mrozu. U nas powinno zawsze się robić termoizolację pod hydroizolacją i to dwu warstwową. Proszę się zastanowić gdzie powędruję woda jeśli mamy nieszczelność w pokryciu jednowarstwowym w papie nawierzchniowej lub membranie EPDM? Co się stanie zimą jeśli taka woda cyklicznie zamarza w szczelinie stale powiększając jej wymiary?
  12. Nie lepiej jednaj zatrudnić firmę z doświadczeniem. Według mnie samemu możesz zerwać wszystko, ewentualnie wyrównać podłoże, ale resztę prac zostaw firmie, która przyjedzie na miejsce, obejrzy, zrobi pomiary i oceni jakie prace i materiały należy użyć. Każdy na forum będzie gdybał: może zrób tak, a może lepiej tak. Na każde Twoje pytanie będą niewiele wyjaśniające odpowiedzi, bo zawsze można zrobić tak albo inaczej. Jak zrobić spadek? Ja robie albo na styro albo na wylewce. Przy spadku 23 cm lepiej zrobić minimum ocieplenia w najniższym punkcie i dopiero jechać do góry, a potem warstwa dociskowa. Ewentualnie pozostaje ci ocieplić jednakowo i zrobić knstrukcję pod dach kopertowy przykryty np wysokim trapezem. Chyba najtańsza opcja.
  13. Za 2 -3 lata jeszcze raz pomaluj już zamontowaną a później co jakieś 5 lat. Ważną sprawą jest odpowiednie sezonowanie. Niby każda jest z suszarni ale widzę różnicę gdy kupię i poleży u mnie miesiąc w magazynie i dopiero maluję niż lakierowana zaraz po zakupieniu i montaż.
  14. Nie za wąski ten domek? Tak w sumie rozszerzenie domu o metr jest niezauważalne w kosztach, a podnosi znacznie walory użytkowe domu. Według mnie wiatrołap jest za krótki i przy wejściu dwóch dorosłych osób do niego spowoduję bardzo dużą ciasnotę. Tam będą stały jakieś szafki, być może szafa lub wieszaki na okrycie wierzchnie i będzie ciasno. Co do stropu jeśli poddasze nie użytkowe to każdy się sprawdzi, jednak kratownica będzie bardziej przenosiła ruchy więźby na sufit, a tym samym sprzyjała powstawaniu rys na łączniach. Do kotłowni zrobiłbym duże drzwi pow. 1 metra szerokości, chyba że kocioł na paliwo ciekłe to nie ma takiej potrzeby. Pom. 1.4 to tajny pokój bez drzwi?
  15. Polecam metalową elewacyjna, T -6 bodajże, np Finco- Stal albo Bud- Mat, mają nawet imitacje Złotego dębu. Ja to bym rozważał przy wybieraniu podsufitki bezobsługowej. Ponoć Boryszew PCV jest bardzo dobry ale na 20 lat bym nie ryzykował. a drewno co 3-5 lat należy odświeżać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...