
zoltala
Użytkownicy-
Liczba zawartości
25 -
Rejestracja
O zoltala
- Urodziny 31.03.1986
Informacje osobiste
-
Płeć
Kobieta
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Nowy Targ
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
zoltala's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
No dzisiaj to była historyczna chwila. Mamy postawione krokwie!! Rany przyszli "chłopy" i postawili krokwie na całym domu, byłam pod nieziemskim wrażeniem. Oprócz tego po dwutygodniowych przemyśleniach zdecydowałam się na okna Jezierskiego. Zadecydowało bardzo ładne wykończenie i atrakcyjna cena w stosunku do innych firm. Niestety DAKO odpadł zaraz po tym jak zobaczyłam wykonanie okien, lipka. Oknoplus bardzo ładne wykończenie, dodatkowo jeszcze chowane zawiasy w ramie okna robią naprawdę fajny efekt, ogólnie wypadli bardzo dobrze, ale niestety za podobne parametry okna byli droźsi o 1700zł od Jezierskiego. Na tapecie był jeszcze Oknoplast Kraków, ale wychodzili cenowo podobnie jak Jezierski, jednak wykonanie było troszkę gorsze. Teraz jeszcze zastanawiam się nad drzwiami, podobają mi się z firmy Oknoplast wzór Poznań, oryginalne i bardzo pasują do drewnianego domu. Zobaczę, która firma najlepiej mi je wyceni :).
-
https://picasaweb.google.com/117630323387135163199/Budujemy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3xvcm3tujF0wE&feat=directlink" rel="external nofollow">https://picasaweb.google.com/117630323387135163199/Budujemy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3xvcm3tujF0wE&feat=directlink" rel="external nofollow">https://picasaweb.google.com/117630323387135163199/Budujemy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3xvcm3tujF0wE&feat=directlink" rel="external nofollow">https://picasaweb.google.com/117630323387135163199/Budujemy?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3xvcm3tujF0wE&feat=directlink to jest link do zdjęć z budowy. Jakby ktoś chciał zerknąć na podhalańską szkieletówkę :)
-
Co dzisiaj? chłopaki na budowie położyli podłogę na piętrze, jutro zabierają się za balkony (są aż trzy)wpłaciłam zaliczkę na pokrycie dachowezdecydowaliśmy się na komin Schiedla Rondo Plus z wentylacjąznalazłam kominek, który w miarę odpowiada moim wymaganiom - Unico Nemo 2B
-
Mona7, czy ta cena była z układaniem łat, czy tylko pokrycie samą dachówką? Krew mnie zalewa jak o tym pomyślę.
-
o rany.. nie zazdroszczę.. :)
-
ja też znalazłam wkład UNICO, który mi odpowiada, model NEMO 2B (z płaszczem wodnym) http://allegro.pl/kominki-wodne-unico-nemo-2-b-16-kw-hurtownia-i1833077858.html Jeśli ktoś zauważa w nim jakieś wady, to bardzo proszę o wypowiedź . Chcemy zainstalować go w szkieletowym domu, ogrzewałby 80m2, plus jeden grzejnik w garażu. Byłoby ok. 10 grzejników (jakiej mocy, to jeszcze nie wiem). Myślicie, że da radę? Mąż chce jeszcze dodatkowo zainstalować nawiewy, ale nie wiem, czy jest sens... Jako dodatkowe źródło cieplne dajemy kocioł gazowy kondensacyjny Vaillanta.
-
Po dwóch dniach przerwy w robotach, dzisiaj znowu ruszyliśmy. Powoli powstaje podłoga na piętrze. Nie był to dla nas zbyt optymistyczny dzień.. Nie przewidzieliśmy w naszym kosztorysie, że na dach musimy doliczyć 10 tyś. złotych. Myślałam, że położenie dachówki wyniesie ok 5-6 tyś., a tu nam wycenili dzisiaj 10.000zł za położenie dachówki, przycięcie, obróbka i wstawienie okien. Dużo, bardzo dużo, ale zdecydowaliśmy się wziąć tę ekipę - znajomym położyli dachówkę "tani robotnicy" i dzisiaj, po trzech latach od zamieszkania, muszą zmieniać dach. To jest chyba najważniejszy element w domu, nie można na nim oszczędzać. O ile całą resztę robimy sami, o tyle do dachu zdecydowaliśmy się wziąć fachowców. Kupujemy blachodachówkę z posypką gonto-podobną w Blachotrapezie, powierzchnia dachu 220m2, koszt - 14.500zł. Do tego okna Fakro 6 sztuk - 5.100zł. W sumie za dach z oknami wyjdzie nam 29.600zł. Dziwnie jak z konta nagle znika taka kasa...
-
Mamy zagwozdkę co do komina. Na parterze potrzebujemy cztery kanały, z czego jeden leci od kominka, jeden od pieca gazowego, a dwa są wentylacyjne. więc teoretycznie dwa leciałyby od podłogi, a dwa od sufitu, a ostatni kanał w łazience na piętrze możnaby zacząć od sufitu na piętrze. I teraz powstaje pytanie: Czy można w ten sposób stawiać komin przy szkieletówce?? Myśleliśmy o kominie Schiedla.
- 8 odpowiedzi
-
betonu na stopę i fundamenty wyszlo nam 42 kubiki przy powierzchni parteru ok. 84m2.
-
wylanie fundamentów przeciągnęło się o dwa tygodnie, bo najpiew trzeba było zaszalować stopę, założyć zbrojenie i wylać beton, potem zdjać szalunki ze stopy, założyć szalunki na ściany fundamentowe (wysokość ok 2,5m), dać zbrojenie, wylać beton, później znowu zdjąć te szalunki i dalej nie wiem co się działo, bo mnie nie było, ale wtedy trzeba było zasypać dziurę (dużą, wszyscy doradzali nam zrobienie piwnic, ale jednak się zdecydowaliśmy robić dom bez piwnic). Ale ogólnie git. :)
-
Po miesiącu robót mogę stwierdzić, że budowanie wcale nie jest takie straszne, jak mówią inni. W tym momencie mamy już ścianki zewnętrzne na parterze postawioen, więc uważam, że nie jest źle. Zwłaszcza, że robimy wsystko metodą gospodarczą, gdzie trzeba zawołać majstra, to wołamy, a gdzie możemy zrobić robotę sami, to robimy sami. W następnym poście wstawię kilka zdjęć, bo wygląda to bardzo fajnie. Teraz tylko may zagwozdkę co do komina. Na parterze potrzebujemy cztery kanały, z czego jeden leci od kominka, jeden od pieca gazowego, a dwa są wentylacyjne. więc teoretycznie dwa leciałyby od podłogi, a dwa od sufitu, a ostatni kanał w łazience na piętrze możnaby zacząć od sufitu na piętrze. I teraz powstaje pytanie: Czy można w ten sposób stawiać komin przy szkieletówce??
-
W zeszłą środę był geodeta wytyczył nam zjazd i dom. No nieźle. Jutro przychodzi tzw. majster ze zbrojarzem, przyjeżdża kopara i lecim z fundamentami. Cel? Wylać fundamenty do soboty
-
po dłuuuugiej przerwie..
zoltala dodał komentarz → zoltala wpis bloga → Sosenka drewniana rozbudowana
dodam jeszcze, że po przekroczeniu terminu 65 dni, urząd płaci karę 500zł za każdy dzień zwłoki. -
Czytając mój ostatni wpis śmieję sobie prosto w twarz. Bo według ustawy (nie pamietam która to ustawa, ale coś odnośnie wydawania decyzji przez organy), urząd ma prawo wydać decyzję do 30 dni w "prostej sprawie", natomiast w skomplikowanych przypadkach ma na to 65 dni. No i my czekaliśmy na decyzję ile? 63 dni. Ta dam. Więc, nasz szanowny architekt złożył gotowe papiery 6 czerwca 2011, decyzję otrzymaliśmy 4 sierpnia 2011. Ale to nie wszystko, musieliśmy czekać 2,5 tygodnia aż decyzja się uprawomocni, po tym czasie z wypełnionymi papierami od kierownika udaliśmy się do nadzoru budowlanego z informacją iż chcemy rozpocząć budowę i dopiero po 7 dniach od złożenia formularza zawierającego tę informację mogliśmy wbić przysłowiową pierwszą łopatę. Cud, miód i orzeszki. Kwiecień-wrzesień, brzmi bardzo podobnie, jednak ten drugi straszy już zimą. Więc o przeprowadzce na Święta Bożego Narodzenia 2011 zapominamy.