Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Roback

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Roback's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czyli kocioł szybciej się rozgrzewa tzn. osiąga temp. startu pompy. Ty masz bufor więc pewnie palisz krótko na wysokich ustawieniach. Gdybyś miał termometr na czopuchu to może dałoby się poustawiać kocioł tak aby palić trochę dłużej ale przy mniejszej temp. spalin. Teraz temperatura rośnie tak gwałtownie, że być może część energii idzie w komin.
  2. Zgadza się. Teraz od użytkownika kotła zależy jak to wykorzysta. Ja kombinuję ze zmniejszaniem podawania i nadmuchu. komuś innemu kto np. nie ma wkładu kominowego może pasować, że spaliny mają wyższą temperaturę. Tak sobie eksperymentuję. Nie wiem co będę robił z wolnym czasem jak już rozgryzę ten kocioł.
  3. jacekh, bardzo jestem ciekaw Twojej opinii o tej rurze. Palisz dłużej i od razu powinieneś zobaczyć różnice, pytanie tylko czy na plus. Ja założyłem ją zaraz po zainstalowaniu kotła i tak jakoś została. Wyciągnąłem ją kiedyś na jeden dzień i wydawało mi się, że od raz było gorzej tyle, że było wtedy ciepło a ja się wszystkiego uczyłem. Kocioł rozgrzewa się może trochę dłużej ale po rozgrzaniu powinien pracować na niższych ustawieniach. Założyłem sobie termometr w tej dziurze na czopuchu i fajnie widać jak reaguje na wszelkie zmiany w ustawieniach. Rurę i cegły szamotowe dostaniesz w Castoramie. Ja położyłem dwie niskie cegły wzdłuż paleniska, na ich końcach wewnętrznych dałem po kawałku blachy 10mm tak że rura jest lekko pochylona do przodu - wymusza to kierunek gorącego powietrza na tył kotła. Na rurze po pierwszym paleniu pojawiło się pęknięcie ale trzyma się kupy i w niczym to nie przeszkadza. Wysunąłem ja na tyle aby tylko dało się zamknąć drzwi, palnik prawie się o nią ociera przy zamykaniu.
  4. Poradzi sobie spokojnie. Podaj może ustawienia kotła, zawsze to komuś pomoże. Odnoszę wrażenie, że serwisanci mają jakieś porozumienie z producentami pelletu bo mocno zawyżają ustawienia. Ja mam 10kw. Położyłem w środku na cegłach rurę kominową, szamotową o średnicy 200mm. Teraz ogień z palnika przechodzi przez rurę odbija się od tylnej ściany i wraca górą. Pomysł wzięty z innego forum. Zrobiłem to po tym jak włożyłem kiedyś na tył paleniska kilka listewek i ze zdziwieniem wyjąłem je po ok 20 minutach pracy palnika. Było gorące ale nawet nienadpalone. Teraz chyba kocioł lepiej wykorzystuje energie, temperatura spalin na tych samych ustawieniach jest o ok 20 st wyższa. Mam kocioł od września i im dłużej się z nim bawię tym bardziej jestem zadowolony.
  5. Ciągle testuję różne ustawienia. Wydaje mi się, że z czujnikiem pokojowym najlepiej działa tryb auto. Teraz jak kocioł zbliża się do zadanej temperatury zmniejsza moc i grzeje do momentu uzyskania temperatury w domu po czym wygasza się. Chyba da się go też włączyć wieczorem bez rozpalania bo w trybie ekonomicznym na kotle sama ustawia się temp 7st. więc nie próbuje się rozpalać. Nie wszystkiego jestem pewny bo caly dzień jestem w pracy ale patrząc na wykres historii raczej wszystko działa dobrze. Producenci palnika oszczędzili by klientom wielu stresów gdyby instrukcja była napisana w jednoznaczny jasny sposób z przykładami. Nikt nie jest w stanie zapamietać i zrozumieć tego co mówi instalator przy rozruchu. jacekh nie odchodź za daleko bo podobno już w przyszłym tygodniu temperatura ma gwałtownie opaść i może być potrzebna Twoja pomoc.
  6. Witam. Mam problem taki jak opisała monikaxxx 3 strony wcześniej. Kocioł bez względu na tryb pracy chodzi ze 100% mocą po czym się wygasza przed ustawionym czasem nie osiągając zadanej temperatury w domu. Wygląda to tak jakby nie widział czujnika pokojowego mimo że na ekranie pokazuje aktualną temperaturę w mieszkaniu. Chodzi z mocą 100%, osiąga temperaturę zadaną na kotle i zamiast zmniejszyć moc i dociągnąć do zadanej temperatury w domu wygasza się. Chyba dlatego też nie potrafię go uruchomić w trybie czuwania tzn. chciałbym włączyć go wieczorem (ON) wtedy kiedy jest w trybie ekonomicznym ustawionym np. na 17st po to żeby włączył się rano kiedy przyjdzie pora na tryb komfortowy np.22st. Niestety po włączeniu kotła zaczyna się rozpalanie choć temperatura w domu jest dużo wyższa niż aktualnie zadana. On chyba znowu nie patrzy na temperaturę z czujnika w domu tylko na temperaturę kotła. Ustawiony mam tryb FL2, na wyświetlaczu napisane MODULACJA. Co powinienem poustawiać?
  7. Last Rico, mam dokładnie taki sam kocioł jak miol i widzę pewne niebezpieczeństwo w rozwiązaniu jakie mu proponujesz. Z doświadczenia wiem, że próbując w trakcie palenia otworzyć górne drzwiczki, gdzie proponujesz zamontowanie klapki miarkownika, następuje wybuch spalin, które w naturalny sposób gromadzą się nad węglem.
  8. W zeszłym roku zmuszony byłem zaizolować czpuch kotła c.o. Najpierw zrobiłem obudowę z regipsu i okleiłem ją wełną mineralną folią do czopucha pozostawiając kilka cm odstępu. Wczesniej zadzwoniłem do Rockwool,a i pani powiedziała ze folia nie moze bezpośredni stykać sie z gorącym elementem. Po rozpaleniu zaczął wydobywać sie bardzo dziwny zapach i wręcz gryzło w oczy. Potem za radą Janusza zaizolowałem czopuch nakładając wełnę bezpośrednio na czopuch folią na zewnątrz. Paliłem cały sezon i żadnych problemów, żadnych zapachów.
  9. Trzeci dzień palę w moim nowym kotle i zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to jest ze spalinami kiedy elektroniczny sterownik zamyka klapkę doprowadzającą powietrze? Pale węglem. Jeśli w tym czasie otwieram klapę komory załadowczej wydobywa sie z niej ciężki, szaro zielony, gryzący dym. Czas spoczynku wynosi, wg bardzo pobieżnych obserwacji, do 10 min. potem jakies 2-3 min pracy. Czy w czasie tych 10 min na zewnątrz kotła nie wydobywa sie tlenek węgla (czad)? Mimo, że kocioł jest zainstalowany w mieszkaniu w oddzielnym pomieszczeniu z osobnym doprowadzeniem powietrza, wentylacja jest sprawna, odbiór kominiarski pozytywny to jakis niepokój pozostaje.
  10. Roback

    sadpal warto ?

    Ponawiam. Sezon grzewczy sie zaczyna. Ktos napisał, że po zastosowaniu sadpalu zapaliła mu się sadza w kominie. Moze jakis chemik wyjaśni nam co oznacza sformułowanie "katalizator spalania sadzy" i na czym ten proces polega bo chyba nie chodzi o to zeby zapalić zadzę w kominie?
  11. Tak myślałem. Tylko czego mam szukać? Na jaką temperaturę ta izolacja ma być odporna? Widziałem na 700 st. Wystarczy? Chce poszukać w necie i wiedzieć dokładnie co kupuję bo boję sie niekompetencji sprzedawców w składach budowlanych. Moze ktoś robił coś podobnego i może polecić mi sprawdzony materiał. Z góry dziękuje.
  12. Czym zaizolować czopuch kotła c.o.? Czopuch przechodzi przez ścianę kotłowni i wychodzi w kuchni gdzie dopiero wchodzi do komina. Z różnych względów musi tak być. Czopuch przechodzi ok 10 cm nad meblami kuchennymi. Próbowałem zrobić obudowę z regipsu wylożoną wełną mineralną z folią aluminiową ale wtedy bardzo mocno nagrzewa się ściana w środku. Mysle, że sprawdziloby sie to gdyby zaizolować czopuch czymś co mogłoby bezpośrednio sie z nim stykać a wełna z folią podobno musi mieć 4 cm przerwy. Co zastosowac do bezpośredniej izolacji czopucha?
  13. Rozumiem że chodzi ci o kocioł na paliwo stałe. Pytanie nie jest głupie. Też miałem ten problem. Miesiąc grzebałem w internecie żeby dopasowac coś do swojej wąskiej i długiej kotłowni w środku mieszkania. Sprawdziłem chyba wszystkich znanych producentów i wreszcie zamówiłem kocioł u rzemieślnika 20 km od mojego domu. Zrobil mi wszystko tak jak chciałem czopuch z boku kotła, wyjście i powrót tez tam gdzie mi pasowało, nóżki regulowane bo czopuch przechodzi przez ścianę na okreslonej wysokości. Myślę że i w twojej okolicy są tacy fachowcy. wystarczy popytać instalatorów c.o. kogoś polecą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...