Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotr1.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    99
  • Rejestracja

O Piotr1.

  • Urodziny 06.12.1966

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radziejów
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Piotr1.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chciałbym w już istniejącej instalacji ze zbiorniczkiem wyrównawczym zamontować pompę przewałową/kotłową aby chronić powrót kotła. Zastanawiam się tylko czy nie będzie ona mi wypychała wody przez zbiorniczek wyrównawczy. Jak poprawnie to zrobić? Chciałbym załączyć tu rysunek mojej instalacji ale nie widzę takiej możliwości.
  2. Znalazłem jeszcze traktorek firmy MTD z silnikiem B&S o mocy 8KM w podobnej cenie. Gwarancja na ten sprzęt to 3 lata a AL-KO daje 5 lat mimo, że słabszy silnik. Który jest solidniej wykonany? https://www.mtdsklep.pl/sklep/10.kosiarka-samojezdna-mtd-smart-minirider-60-rdhe.html
  3. Chodzi mi o urządzenie głównie do koszenia trawy i nie takie duże bo ma mało miejsca w garażu. Fajnie by było zaczepić pług do odśnieżania ale typowy traktorek kosiarka jest zbyt duży i nie tak zwrotny jak raider. Robot jest ciekawym rozwiązaniem ale mam dużego psa biegającego po ogrodzie i nie wiem co z tego robota poruszającego się po trawniku by zostało lub też wywrócony robot mógłby zrobić krzywdę psu.
  4. Przymierzam się do zakupu nowej kosiarki bo moje 12 letnie Solo się już wysłużyło chociaż jeszcze działa. Mam działkę 750 m2 i na niej posadzone drzewa i krzewy. Powiem szczerze, że nie chce już mi się chodzić i pchać kosiarkę a oprócz tego mam problem ze stawami. W związku z tym zastanawiam się nad zakupem kosiarki na której mogę siedzieć. Chciałbym mieć sprzęt z silnikiem Hondy lub B&S. Zwróciłem uwagę na Ridery a dokładnie na taki model: https://www.alko.sklep.pl/ridery/2635-traktor-ogrodowy-solo-by-al-ko-r-7-65_8-hd.html Moje pytania są następujące: 1. Czy silnik, który ma tylko 5,6 KM da radę ciąć i wozić 90 kg osobę? Czy nie jest za słaby? 2. Czy na działce 750 m2 wywijając miedzy drzewami i krzewami nie zniszczę kołami i tak już kiepskiej trawy?
  5. Ja natomiast mam zamiar zamontować swój kocioł Bio Slim 20 Kw, który czeka w garażu na montaż do już istniejącej instalacji. Instalacja jest bardzo prosta i została zrobiona zgodnie ze schematem poprzedniego producenta kotła, który jeszcze jakiś czas planuję użytkować (do wypalenia opału jakim jest drewno). Zastanawiam się tylko czy to wszystko będzie działało jak należy czy też powinienem ją przerobić. Instalacja wygląda dokładnie tak jak na załączonym obrazku tylko brak w niej punktów 2 i 3 (zasilanie bojlera przez grawitację). Co o tym myślicie?
  6. Dla mnie ta lista posłużyła bardziej jako zbór kotłów na pellet w jednym miejscu (oczywiście nie wszystkie). Następnie zbierałem informacje i opinie o każdym z nich w sieci aby dokonać ostatecznego wyboru. Oprócz ceny kotła ważny był dla mnie również jego wygląd, sposób czyszczenia, a także to czy zmieści mi się do kotłowni oraz wysokość wyjścia czopucha do komina tak abym nie musiał przestawiać już istniejącego otworu w kominie. Na początku najbardziej byłem ukierunkowany na kocioł firmy Biawar Pellux Compact. Bardzo mi się on podoba ale już wyższe jego moce nie.
  7. Czyszczenie wymiennika za pomocą dźwigni ma również Sigma EkoPell. Na pewno jest to wygodne w czyszczeniu ale czy i tak co jakiś czas nie trzeba rozmontowywać tych zawirowywaczy, które są podnoszone przez dźwignię aby je wyczyścić? Piec bardziej zautomatyzowany to również piec, który ma większy apetyt na prąd. Mam na myśli tutaj piece, które same oczyszczają się z popiołu do worka. A tak w ogóle to ile czasu trzeba aby wyczyścić piec Bio Pell? Zastanawia mnie jeszcze jak wygląda rachunek za prąd skoro te piece mają zamontowaną grzałkę do rozpalania, a wiadomo, że często się on wyłącza.
  8. Barliniak dziękuję za odpowiedź. Zamówiłem już kocioł 20 Kw. Pytałem się Defro czy na pewno ten kocioł ma 130 l pojemności wodnej i otrzymałem odpowiedź, że tak właśnie ma i nie jest to pomyłka. Powiem szczerze, że trudno mi to zrozumieć: 15 Kw - 69 l, 20 Kw - 130 l, 25 Kw - 97 l wody. Czy to, że ma napisane automatyczne czyszczenie palnika to jest właśnie ta gilotyna?
  9. W związku z tym, że chciałbym kupić piec do końca lutego i czasu jest bardzo mało to proszę aby ktoś mi poradził czy 16 Kw w moim przypadku wystarczy czy też muszę kupić 20 Kw. Zapomniałem napisać, że w domu mam grzejniki aluminiowe bez podłogówki (no w jednej łazience) i bojler 100 l. Zastanawiam się również dlaczego Bio Slim 16 Kw ma 69 l wody, a 20 Kw aż 130. Żaden kocioł z tych na pellet z Defro o mocy 20 Kw lub nawet troszkę większej nie ma takiej pojemności wodnej. Różnica między nimi to 4 Kw, a pojemności wody prawie jeszcze raz tyle. Zastanawiam się czy to wada czy też zaleta? Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników tego kotła czy teraz jak już zakupili taki kocioł i zobaczyli jak działa to czy ponownie dokonali by takiego samego zakupu czy może jednak innego. Pozdrawiam
  10. Witam serdecznie. Czeka mnie wymiana pieca ponieważ mój obecny na gaz drzewny (nigdy więcej takiego pieca) już ledwo dyszy. Miałem zamiar kupić piec na eko-groszek ale jak się dowiedziałem, że taki piec bardzo szybko zje mi mój wkład kominowy ze stali kwasoodpornej (zwłaszcza klasa 5) to zacząłem spoglądać w stronę kotła na pellet. Co prawda nie wiem jeszcze jaki czy Bio Slim czy też Sigma Ekopell. Mam dom o wielkości 190 m2. Jest to przebudowany dom z pustaka żużlowego. Nowe dobudowane pomieszczenia są wymurowane z gazobetonu i ocieplone styropianem 10 cm. Stare mury były ocieplane średnio 5 cm styropianu. Poddasze natomiast było docieplane watą 25 cm. Staram się wyliczyć jakiej mocy potrzebuję piec i wychodzi mi 16kW. Moje obliczenia: Parter 100 m2 - 100W/m2, poddasze 90 m2 - 70W/m2. Jak sądzicie czy 16Kw wystarczy czy może lepiej 20 Kw. Wszędzie piszą aby nie kupować pieca o zbyt dużej mocy bo to tylko szkodzi. W mojej kotłowni mam zamontowaną tylko jedną pompkę na CO. Bojler jest podgrzewany przez grawitację i podłączony na zasilaniu. Mam też zamontowany zawór czterodrożny. Moje drugie pytanie dotyczy właśnie kotłowni. Czy w tak "prostej" kotłowni będzie działał dobrze kocioł np. Bio Slim? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
  11. Mam bramę dwuskrzydłową zamontowaną na metalowych słupkach 10 cm x10 cm Słupek jednego skrzydła bramy mam wspólny z sąsiadem i taka sytuacja sprawiła, że jest bardzo mało miejsca. Na tym słupku mam do dyspozycji tylko 5 cm. Do środka tego słupka przymocowana jest siatka granicząca z sąsiadem. Po maksymalnym otworzeniu skrzydła jego odległość do siatki wynosi łącznie 8,5 cm (5 cm szerokość słupka plus zawiasy, które odsuwają skrzydło bramy). Czy są jakieś wąskie siłowniki, które tak zamontuję? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...