Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Best.technik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Best.technik's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. tak, dokładnie o tym mówię. musi być spadek gruntu pod deskami, bo inaczej woda będzie tam stać przez cały czas. Potem może latem woda parować na deski i od spodu będzie wchodzić wilgoć, zimą może woda zamarzać.
  2. No tak ale tu chodzi o to żeby spadek był w kierunku OD domu, chyba nie chcesz żeby woda cofała Ci się do domu? Najlepiej to widać gdy jest źle zbudowany balkon, wtedy woda nie odpływa tylko stoi, zamarza, odmarza, ściana staje się mokra a woda sukcesywnie wsiąka. Zawsze gdzieś znajdzie sobie miejsce, które będzie drążyć. Później może Ci zająć nawet strop. Należy pamiętać o odpływie wody czyli zachowaniu odpowiedniego nachylenia podłoża w stosunku do budynku (ok. 5mm / metr w kierunku od budynku). Natomiast odstępy między deskami należy zachowywać dlatego, że drewno cały czas pracuje i się naturalnie rozszerza. Dlatego nie należy zapominać, że deski należy układać zachowując odstęp kilku milimetrów od siebie.
  3. Faktycznie, przepraszam moje słowa mogą wprowadzić w błąd czytającego. Cofam więc słowa "jak drewno" Myślę, że z dostępnych na rynku materiałów do budowy tarasów, jeśli chodzi o wrażenia dotykowe, kompozyt najbardziej przypomina drewno.
  4. Witam, deski kompozytowe nie nagrzewają się w pełnym słońcu tak mocno jak drewno. Można chodzić boso bez uczucia dotkliwego gorąca bądź też chłodu. Poza tym po deszczu bardzo szybko wysychają - woda dosłownie niknie w oczach. Polecam
  5. oczywiście: http://bostitch.pl/products/tools/finish-nailers/ bardzo dużo programów tego typu jest na stacji DOMO
  6. Myślący producent nie obniży ceny produktu, gdy inni sprzedają go z powodzeniem w wyżej cenie.
  7. jeśli układamy taras na ziemii, to zarówno pod deskami drewnianymi jak i kompozytowymi należy ułożyć np. włókninę do zabezpieczenia przed chwastami
  8. praktyczny.eu nie ukrywa, że to produkcja chińska z bambusa, który raczej w Polsce nie rośnie
  9. Trzeba szukać mili państwo firm, które nie idą w tanią reklamę i nie ogłaszają się non stop wszędzie gdzie to tylko możliwe. Są firmy, które mają dobry polski produkt w baardzo przystępnych cenach
  10. Witam, deski a'la drewno to zapewne kompozyt WPC czyli połączenie drewna z tworzywem sztucznym. Dobre rozwiązanie na lata, całkowicie bezobsługowe - nie trzeba olejować ani konserwować a zachowują się jak normalne drewno.
  11. po raz kolejny zwracam uwagę na sztuczny marketing firmy Drewex, który nie ma nic wspólnego z jakością ich produktów. Wszędzie piszecie to samo a klientów Waszych jakoś na forum nie widać
  12. Znowu ten marketing Drewexu... To podeślij zdjęcia SWOJEGO tarasu
  13. pamiętaj, że na balkonach obowiązują specjalne standardy - powierzchnia po której chodzimy musi być na odpowiedniej wysokości w stosunku do balustrady - dowiedz się zanim położysz wysokie legary + deski. druga sprawa to ciężar - czy drewniane deski + legary nie będą zbyt ciężkie? jeśli masz już płytki na tym tarasie to możesz też je pokryć gotowymi płytkami tarasowymi z kompozytu WPC, wyjdzie tanio i wygląda jak drewno, no i nie wymaga konserwacji. Robota żadna, ułożysz to w jeden dzień.
  14. Widzę, że użyto tutaj jako legarów innego drewna (pewnie najtańszego, sosnowego) a na samym decku desek z drzewa egzotycznego. Czy to nie komplikuje sytuacji po kilku sezonach ? Moim zdaniem legary i deski powinny być z gatunku drewna zbliżonej gęstości (minimum 850kg/m3). Jest to dość często popełniany błąd - należy stosować materiał wlaściwej gęstości przy budowie konstrukcji tarasu (tzw. legarowania). Zdarza się, że zamiast gatunków zbliżonych twardością do deski tarasowej, zamiennie wykorzystywane są zdecydowanie tańsze, ale też adekwatnie niższej gęstości, a co za tym idzie trwałości, legary sosnowe. Pod wpływem zmian wilgotności drewno zmienia swoją objętość i choć jest to proces powolny i mało spektakularny, jego efekty bywają zadziwiające. Naprężenia powstające w drewnie mogą doprowadzić np. do wyrwania wkrętów z konstrukcji wykonanej z miękkiego drewna sosnowego, lub pozrywania śrub jeśli wykonane są one ze stali niskiej jakości. Widzę, że post jest z przed kilku lat, więc może prześle ktoś zdjęcia po kilku latach użytkowania? Do zablokowania wzrostu roślin pod tarasem mozna użyć włókniny do zabezpieczenia przed chwastami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...