Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

draco20051

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez draco20051

  1. Witam serdecznie. Stoję przed faktem wykonania ogrodzenia z siatki. Działkę mam długą na około 100m. Na tej długości mam różnicę w poziomach około 1,5m. Największa jest na początku działki, potem teren opada już w miarę równo i łagodnie. Starałem się to zobrazować na rysunku. Pytanie czy siatka powlekana da się ułożyć na słupkach, jeśli zabetonuję je co 2,5 metra, tak że będą wystawać równo po 150 cm nad ziemię każdy. Ogrodzenie planowane jest bez podmurówki. Siatkę rozważam też wkopać na głębokość około 10 cm. Ewentualnie proszę o porady jak wykonać technicznie takie ogrodzenie ? http://images67.fotosik.pl/665/6d2addcb19e6b338m.jpg
  2. Witam serdecznie. Właśnie jestem na etapie wykonywania tarasu na gruncie z płyt tarasowych. Taras umiejscowiony jest we wnęce między 3 ścianami budynku. Chciałbym aby poziom tarasu był minimalnie poniżej poziomu linii okien, tak aby nie trzeba było wykonywać schodka przy wyjściu z domu na taras. Niestety poziom wypadnie mi wtedy powyżej łączenia ocieplenia ściany i fundamentów. W związku z tym mam pytanie czy w miejscu zaznaczonym na żółto na rysunku nie będzie podciągać woda?
  3. Witam ponownie. Mam jeszcze jedni pytanie: Czy mogę dać wełnę na krokwie, pomiędzy i pod krokwie. Czy to że krokwie będą ze wszystkich stron obłożone wełną nie zaszkodzi im ?
  4. Jakoś tak przed granulatem powstrzymuje mnie przypadek Piczmana. Może jestem zbyt przewrażliwiony. Obecnie mam koncepcje taką - od dołu: 1. Płyta KG 2. Folia paroizolacyjna 3. 5 cm wełny pomiędzy profile do których mocowane są płyty (sciśnie się 5 cm do wysokości profili?) 4. 10 cm wełny na profilach 5. Sznurkowanie 6. 20 cm wełny między krokwie
  5. Sufit będzie obniżony względem wiązara 15 cm. Wełna mineralna z rolki, grubość w sumie 30 cm, lambda 0,039.
  6. A czy dobrze widzę, że w mniejszych pomieszczeniach nie dawałeś tych dodatkowych kantówek? Ja jutro jadę odzyskiwać kantówki 5x8 cm. Mam dostęp do palet 7 metrowych, kantóweczki są super i za free, Trzeba tylko pociąć i rozebrać.
  7. Ale z tego co widzę na twojej stronie, to dawałeś jakieś belki do zamocowania dodatkowych wieszaków dla pierwszej warstwy profili.
  8. Maksymalnie około 10 cm jeśli będzie to konstrukcja dwupoziomowa. Wolałbym uniknąć dwupoziomowej. Obniżyło by to trochę koszty.
  9. Witam serdecznie. Przymierzam się do instalacji sufitu podwieszanego do wiązarów kratowych. Wiązary rozstawione w odległości 1m. Wymiary pomieszczenia 4,5 m na 12 m. Teraz pytanie, czy robić ruszt wielopoziomowy czy jednopoziomowy. Czy jest sens pod wiązarem przykręcać profil po długości wiązara, czy tylko przykręcać profile w poprzek wiązarów co 40 cm ? Na ruszcie oczywiście ocieplenie z wełny w okolicach 30 cm.
  10. Sprzedam 5 rolek siatki do ociepleń. Została mi po ociepleniu domu. Cena 50 pln za sztukę.
  11. Witam serdecznie. Chciałem zlecić wykonanie przyłącza wody od rurociągu do wejścia do piwnicy firmie, która zrobi to kompleksowo. Niestety koszty mnie zaskoczyły. Panowie liczą sobie za metr przyłącza 120 pln netto. W związku z tym postanowiłem troche ciąć koszty i wykonać przyłącze za wodomierzem samodzielnie. Firma wykonałaby tylko wcinke w wodociąg i studzienkę z wodomierzem. Pozostałe 30 metrów za wodomierzem chciałem wykonać sam. Teraz rodzi się pytanie, czy formalnie można takie przyłącze samemu wykonać, czy potrzebne są jakieś odbiory tego co za wodomierzem, czy mage zakopywac rurę i wezwać tylko geodetę na inwentaryzację ?
  12. Jestem z okolic Konopisk, więc nie daleko stradomia. Ryneczki wszystkie najblizsze mam zamiar obskoczyć.
  13. WItam. Czy 90 kg zageszczarką ubije dobrze piach pod chudziaka. Moge sypac warstwami np po 10 cm. Zastanawiam się czy nie za lekka taka zagęszczarka.
  14. Witam serdecznie. Wczorajszej nocy miałem włam na budowę. Zniknęło kilka rzeczy jak poniżej. Gdyby komus się rzuciły w oczy po okazyjnej cenie to prosze o info: 603526744 Kosa spalinowa NAC Wyrzynarka MCAllister Frezarka górnowrzecionowa MCAllister Strug MCAllister Wiertarka Bosch Cały sprzęt w oryginalnych walizkach Zółto czarny kuferek na narzędzia - brak w przedniej sciance kieszeni na wiertła Aluminiowa walizka na narzędzia
  15. Aedifico, a czy mogę uzyć do zagęszczania zageszczarki płytowej 100 KG. Taką moge mieć za free, pytanie tylko czy nie za lekka. Moge sypać warstwami nawet co 10 cm. nie spieszy mi się z tym tematem.
  16. Budynek mam w połowie podpiwniczony. Reszta to około 80 m2 bez podpiwniczenia. Najwięcej piasku jest nasypane w miejscu gdzie jest ława schodkowa. Myślałem o robieniu siatki o oczkach 20 cm z drutu fi 8 lub 10 i kotwieniu jej w scianach w celu wzmocnienia chudziaka. Wykop aktualnie zasypuję i ubijam warstwami co 20 cm. Ale naczytałem się tyle o osiadających podłogach (nawet takich gdzie było poprawnie zagęszczone), że wolę dmuchac na zimne.
  17. Ale mnie chodzi właśnie o to żeby nie osiadał. Chcę zrobić coś w rodzaju stropu na piasku czy płyty fundamentowej.
  18. A możesz mi wyjąsnić dokładniej dlaczego nie skoczkiem?
  19. Witam serdecznie. Na około 30 m kwadatowych domu będe miał wsypany piasek miedzy sciany fundamentowe. Teren ze spadkiem, ława schodkowa. Zaczyna się na głebokości 130 cm a kończy na głębokości 290 cm. Mimo iż piasek sypany warstwami i zagęszczany skoczkiem, boję się osiadania chudziaka. Według mnie na 290 cm istnieje ryzyko że to jeszcze siądzie 1 lub 2 cm. Zastanawiam się teraz czy nie zrobić zbrojonej siatki z prętów fi 8mm w spodniej warstwie chudziaka. Pręty te mogę zakotwić w ostaniej warstwie bloczków fundamentowych, na zasadzie wiercenia otworów i wkładania w nie prętów. Pytanie czy takie zbrojenie utrzyma 8 cm chudziaka w razie siadania gruntu pod nim? Pomijam tutaj aspekt ekonomiczny całego przedsięwzięcia. Chce mieć poprostu pewność, że nie zetnie mi rur ogrzewania podłogowego.
  20. Witam serdecznie. Jestem na etapie robienia dachu i chciałem wykonać deskowanie z płyty osb. Więźba wykonana z prefabrykowanych wiązarów kratowych. Szerokość krokwii wiązara to 50 mm. Rostaw krokwi co 100cm. Spadek dachu 15 stopni. Docelowo na płytę osb ma przyjść papa a na wiosnę gont bitumiczny. Teraz nasuwa mi sie kilka pytań: 1. Jaką grubość płyty zastsować ? 2. Czy rozstaw krokwii nie jest problemem - czy nie bedzie się uginac płyta między nimi ? 3. Czy przy takim rozstawie krokwi trzeba wykonać jakieś łaty itd ? 4. Jak łączyć płyty na krokwiach ?
  21. Witam po przerwie. Na obecną chwilę wiemy juz co i jak Wieźba dachowa bedzie wykonana z prefabrykowanych wiązarów kratowych. Ich spodnia cześć posłuży jako "sufit" Oczywiście trzeba będzie go zasłonić jakimś KG. Koszt wykonania takiej więźby na nasz dach to około 20000 pln na gotowo z montażem i dowozem. W tadycyjnej technologii musielibyśmy zrobiś trop betonowy o powierzchni około 160m2 co kosztowałoby około 10 tyś. pln. Dodając koszt drewna na wieźbę, robociznę cieśli itd. wydaje mi się, że wieźba prefabrykowana wychodzi podobnie cenowo, a zdecydowanie mniej obciąża budynek.
  22. Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam.
  23. Witam forumowiczów. Dreczy mnie temat scianek działowych w piwnicy. Sciany fundamentowe mają grubość 25 cm i wykonane będa z bloczków 380/250/120 mm. Scianki działowe w piwnicy mają grubość 12 cm. Czy mozna je wykonać z tych samych bloczków fundamentowych, murując je tak aby ściana z nich powstała miała grubość 12 cm ?
  24. Zdecydowałem się na diesla właśnie z powodu ekonomicznego. Podobno spalają mniej paliwa niż benzynowe, ale to się okaże po zakupie i testach. Dziękuję za pomoc.
  25. Witam forumowiczów. Na dniach zaczynam budowę i nie mam jeszcze prądu na działace. Z racji, że działka w szczerym polu nie ma tez od kogo pożyczyć. Chciałem zapytać czy taki agregat http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-diesel-7-5kva-10szt-promo-i1763555318.html będzie nadawał się do zasilania betoniarki 200 z silnikiem 230v 1500W ? Może ktoś ma doświadczenia w tym temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...